Menu

Egmont

Egmont
Strach ma wieeelkie oczy, ale w Kaczogrodzie wielkie są tylko jaja! Nowa porcja potwornie fajnych komiksów! Gigant Poleca” to największa seria komiksowa, jaka ukazała się w Polsce – wszystkie wydane historyjki liczą ponad 60 tysięcy stron! „Gigant Poleca” bawi polskich czytelników już od 1992 r., kiedy był wydawany jako „Komiks Gigant”. Każdy tom zawiera 256 stron prześmiesznych historii z przygodami znanych i lubianych postaci, takich jak Kaczor Donald wraz z siostrzeńcami, Sknerus McKwacz, Myszka Miki pełniący rolę sprytnego detektywa, jego przyjaciel Goofy wcielający się czasem w rolę archeologa-podróżnika Indiany Goofsa, zwariowany wynalazca Diodak, nieobliczalny Dziobas, niezwykły szczęściarz Goguś, leń i obżartuch Gęgul i wiele, wiele innych. Znakiem rozpoznawczym serii „Gigant Poleca” jest wielka przygoda: poszukiwanie skarbów, dalekie wyprawy, a także pułapki i niebezpieczeństwa, z których nasi bohaterowie wychodzą obronną ręką (zazwyczaj). Nowe tomy dostępne są co dwa miesiące w punktach sprzedaży na terenie całego kraju oraz w prenumeracie.
Dziewiętnasty tom przygodowej opowieści dla dzieci o znającym język zwierząt małym Indianinie Yakarim i jego dzielnym koniku Małym Piorunie. Rabusie uprowadzają prawie wszystkie konie Siuksów! Tylko sprytny Mały Piorun ucieka złodziejom i razem z Yakarim rusza ich tropem. Ale co mogą zdziałać chłopiec i jego konik w obliczu wielu wojowniczych wrogów? Na szczęście Siuksowie mają mądrego czarownika, który wpada na pomysł, jak przechytrzyć nieprzyjaciół. Czy jednak sam podstęp wystarczy, aby odzyskać najcenniejszy skarb wędrownego ludu prerii? Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy – scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6 i 31 „Yakariego” (odpowiednio w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angouleme w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się ponad czterdzieści albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.
Niezwykła opowieść, która na nowo definiuje genezę jednej z najbardziej znanych postaci świata DC Comics – Harley Quinn. Autor oddaje głos samej bohaterce, żeby mogła opowiedzieć historię swoich tragicznych początków. Oczami Harley oglądamy Gotham City, jego bohaterów i złoczyńców, a także zwykłych ludzi. Na drodze pani doktor stają m.in. prokurator Harvey Dent, komisarz policji Jim Gordon czy dyrektor Azylu Arkham Hugo Strange. Przede wszystkim zaś Joker, jeden z najbardziej przerażających przestępców Gotham. Młoda doktor psychiatrii Harleen Quinzel jest bliska znalezienia lekarstwa na szaleństwo nawiedzające Gotham City. Jednak musi najpierw udowodnić swoją rewolucyjną teorię sceptycznie nastawionym autorytetom. Żeby to osiągnąć, zagłębia się w zaburzone umysły najbardziej niebezpiecznych więźniów Azylu Arkham. Coraz więcej czasu spędza z obłąkanymi przestępcami, a im bardziej zbliża się do jednego ze swoich pacjentów, tym mocniej oddala się od rzeczywistości. „Harleen” to oszałamiająca opowieść o miłości i obsesji ze świetnym scenariuszem i doskonałymi rysunkami znanego twórcy komiksowego Stjepana Šejica („Aquaman: Underworld”, „Sunstone”). Dla każdego fana Harley Quinn pozycja obowiązkowa.
Kontynuacja niezwykłej opowieści o Marku Graysonie, znanym pod superbohaterskim pseudonimem Invincible. Mark doszedł już do siebie po wstrząsających wydarzeniach z udziałem jego ojca i stopniowo wyrasta na samodzielnego superbohatera, zdolnego ratować świat. Sprawy sercowe układają mu się dobrze. Ma ciepłą rządową posadkę, dzięki której stać go na opłacenie studiów. Parę razy dostał w zęby, ale zasadniczo z powodzeniem wykonuje swoją robotę. Tymczasem dzieją się rzeczy, które mogą doprowadzić do jego ponownego spotkania z ojcem. Invincible zupełnie nie spodziewa się tego, co szykuje mu los. Autorem scenariusza jest Robert Kirkman, twórca The walking dead, rysunki wykonał Ryan Ottley, nominowany do Nagrody Russa Manninga jako Najlepszy nowy talent.
Druga część nowej superbohaterskiej opowieści o Marku Graysonie, znanym jako Invincible. Po wydarzeniach z poprzedniego tomu, które wywróciły jego świat do góry nogami, Mark stara się poukładać sobie wszystko na nowo. Ale nie jest to łatwe. Piętrzą się przed nim kolejne wyzwania: rzesze arcyłotrów, zagrożenia z innych światów… i ukończenie liceum. Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo, ale też nikt go nie uprzedził, jak trudny jest żywot superbohatera. Autorem scenariusza jest Robert Kirkman, twórca The walking dead, rysunki wykonał Ryan Ottley, nominowany do Nagrody Russa Manninga jako Najlepszy nowy talent, zaś kolorystą jest Bill Crabtree, nominowany do Nagrody Harveya w kategorii Najlepszy kolorysta.
Czy to ptak? Nie! Czy to samolot? Nie! To… Niezwyciężony! Oto nowy superbohater, który całkowicie zmieni Wasze dotychczasowe wyobrażenia o superbohaterach. Mark Grayson jest taki, jak większość jego rówieśników. Kończy zwyczajne amerykańskie liceum. Po szkole i w weekendy pracuje w barze z hamburgerami. Ogląda się za dziewczynami, ale trochę ich nie rozumie. Lubi spędzać czas z przyjaciółmi, a w niedziele spać do późna (chyba że w telewizji puszczają fajne kreskówki). Jedyne, co różni go od innych nastolatków, to fakt, że jego ojciec jest najpotężniejszym superbohaterem na Ziemi, a on sam prawdopodobnie odziedziczy po ojcu supermoce. A kiedy to się stanie, nic nie będzie już takie, jak kiedyś… Invincible to całkowicie nowe spojrzenie na komiks superbohaterski. Autor – Robert Kirkman – wykorzystuje ten popularny motyw, ale tworzy całkiem nową komiksową rzeczywistość. Historia Marka Greysona – teraz znanego jako Invincible – obfituje w zaskakujące zwroty akcji, a wśród jego nowych znajomych jest wiele postaci, które wykazują nieprzypadkowe podobieństwo do znanych, popularnych bohaterów komiksowych. Robert Kirkman jest autorem m.in. Marvel Zombies (wydawnictwo Marvel Comics) oraz The Walking Dead, komiksu wydanego w wydawnictwie Image, w którego zarządzie obecnie zasiada.
Co zrobić z mutantem, który jest tak zachwycony swoimi mocami, że popisując się nimi, popada w konflikt z prawem? Peter Parker chciałby go powstrzymać, ale… nie może nawet znaleźć swojego kostiumu. Cóż… Życie superbohatera to nie bułka z masłem. Na szczęście z pomocą Pająkowi przybywa delegacja X-Men! Spider-Man wpada też w oko Czarnej Kotce. Ponętna złodziejka ostrzy sobie na niego pazurki, ale kiedy udaje jej się przechwycić tajemniczą tabliczkę, której pożąda Kingpin, razem z Pająkiem będą musieli zmierzyć się z samą Elektrą. Tymczasem Mary Jane chciałaby powiedzieć Peterowi coś bardzo ważnego… Autorem scenariusza jest Brian Michael Bendis (Daredevil: Nieustraszony!), a rysunki stworzył Mark Bagley (Grzech pierworodny: Hulk kontra Iron Man).
W czternastym tomie przenosimy się do dzieciństwa Thorgala i jego przyszłej żony, Aaricii, by poznać kilka krótkich opowieści o ich młodzieńczych przygodach. Dowiadujemy się, kim był przybrany ojciec Thorgala, w jakich okolicznościach królewską władzę zdobył Gandalf Szalony, dlaczego Thorgal musiał uciekać ze swojej rodzinnej wioski oraz przy jakiej okazji Aaricia poznała zarówno złośliwe demony, jak i dobrodusznego, choć fajtłapowatego boga Vigrida z Asgardu. Jeden z najciekawszych tomów serii, umiejętnie łączący przygodę z elementami wywołującymi u czytelnika wzruszenie.
Mroczny Rycerz rusza na wojnę z globalną przestępczością w albumie „Batman: Świat”, unikalnym projekcie wydawniczym DC! We wrześniu 2021 roku Batman rozpocznie wojnę z przestępczością na całym świecie w nowej antologii zatytułowanej „Batman: Świat”, w której twórcy komiksowi z czternastu różnych krajów przedstawią swoją interpretację Batmana w opowieściach charakterystycznych dla ich kultur. Liczący 184 strony album, którego światową premierę zaplanowano na 14 września 2021 r., będzie pierwszym tego rodzaju projektem wydawniczym. Wydarzenia, mające miejsce w antologii, będą rozgrywać się na terenie Ameryki Północnej, Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Czech, Rosji, Polski, Turcji, Meksyku, Brazylii, Chin, Korei Południowej i Japonii. W albumie zaprezentowane zostaną historie o Batmanie autorstwa zespołów kreatywnych z całego świata, rozgrywające się w ich rodzimych krajach. Każda z wersji albumu „Batman: Świat” będzie miała również własną unikalną okładkę autorstwa lokalnego zespołu kreatywnego Antologię rozpoczyna historia wielokrotnie nagradzanego duetu – scenarzysty Briana Azzarello i rysownika Lee Bermejo (wspólnie stworzyli takie komiksy jak „Batman: Przeklęty”, „Joker”, „Lex Luthor: Człowiek ze Stali”, „Batman/Deathblow”). W opowieści zatytułowanej „Globalne miasto” Batman snuje refleksje o czasie spędzonym w Gotham, gdy chronił miasto i jego mieszkańców przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami. Kiedy jednak Mroczny Rycerz spogląda poza mosty, alejki i drapacze chmur, zdaje sobie sprawę, że pragnienie sprawiedliwości nie zna granic, ponieważ wszędzie popełniane są zbrodnie, którym można zapobiec. Ta historia rozpoczyna serię opowieści przedstawiających przeszłość i teraźniejszość Batmana stworzonych przez znanych międzynarodowych twórców komiksowych. W Polsce Batman pojawi się w Warszawie. Za historię „Obrońca miasta” odpowiadają: Tomasz Kołodziejczak (scenariusz), Piotr Kowalski (rysunki) i Brad Simpson (kolory). Autorami historii, które znalazły się w tomie są: Mathieu Gabella (scenariusz), Thierry Martin (rysunki) – Francja, Paco Roca (scenariusz, rysunki) – Hiszpania, Alessandro Bilotta (scenariusz), Nicola Mari (rysunki) – Włochy, Benjamin von Eckartsberg (scenariusz), Thomas von Kummant (rysunki) – Niemcy, Stepan Kopriva (scenariusz), Michal Suchánek (rysunki) – Czechy, Ertan Ergil (scenariusz), Ethem Onur Bilgiç (rysunki) – Turcja, Tomasz Kołodziejczak (scenariusz), Piotr Kowalski (rysunki), Brad Simpson (kolory). Alberto Chimal (scenariusz), Rulo Valdés (rysunki) – Meksyk, Carlos Estefan (scenariusz), Pedro Mauro (rysunki) – Brazylia, Inpyo Jeon (scenariusz), Jae-Kwang Park, Kim Jung Gi (rysunki) – Korea Południowa, Xu Xiaodong, Lu Xiaotong (scenariusz), Qiu Kun, Yi Nan (rysunki) – Chiny, Kirill Kutuzov, Egor Prutov (scenariusz), Natalia Zaidova (rysunki) – Rosja, Okadaya Yuichi (scenariusz, rysunki) – Japonia. Każda z wersji albumu „Batman: Świat” będzie miała również własną unikalną okładkę autorstwa lokalnego zespołu kreatywnego. Polskie wydanie będzie miało międzynarodową obwolutę, pod którą znajdować się będzie okładka autorstwa Piotra Kowalskiego.
Po sukcesie Asteriksa u Piktów i Papirusu Cezara scenarzysta Jean-Yves Ferri i rysownik Didier Conrad powracają z nowym albumem o przygodach słynnych na cały świat walecznych Galów, postaci stworzonych przez znakomitych artystów – René Goscinnego i Alberta Uderzo! Asteriks i Obeliks znów przeżyją rozliczne, pełne humoru perypetie. Na Teutatesa! W październiku 2017 roku będzie się działo i czytało… Asteriksa w Italii!
Asteriks i Obeliks zwiedzili pół świata, ale dopiero w 24. tomie przygód trafili do Belgii, by poznać swych pobratymców – belgijskich Galów. Pretekstem do tego spotkania stały się dziwne nastroje wśród legionistów rzymskich. Otóż nagle zaczęli oni uważać naszych Galów za wyjątkowo spokojnych w porównaniu z wojowniczymi Belgami. Wódz osady Asparanoiks nie mogł ścierpieć, że ktoś odebrał jego niezwyciężonym współmieszkańcom palmę pierwszeństwa! Postanowił natychmiast udać sie do Belgów i przekonać ich oraz cały świat, kto jest najdzielniejszy. Asteriks i Obeliks wyruszyli wraz ze swoim wodzem.
To wyjątkowe urodziny! Będzie tort, mnóstwo śmiechu i... kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji. Nie zabraknie też okazji do wspomnień. Ano właśnie! Czy wiesz, w którym roku Donald zadebiutował w animacji „Mądra kurka”? Rozwiąż zagadkę z ostatniej strony wydania, a wszystko będzie jasne!
Spider-Punk. Spider-Gwen. Miles Morales. Web-Slinger, Spidey z Dzikiego Zachodu. Oto bohaterowie, którzy wraz z innymi istotami obdarzonymi pajęczymi mocami raz jeszcze stawią czoło rodowi Dziedziczących. Te okrutne wampiry, karmiące się esencją Spider-Ludzi, uciekły z radioaktywnej planety i nie cofną się przed niczym, by się pożywić… oraz odzyskać nieśmiertelność. Czy pajęczy herosi z całego multiwersum zdołają je pokonać, zanim będzie za późno? Czy Otto Octavius przypomni sobie, jak być bohaterem? Oto decydująca bitwa o los tysięcy światów i ich pajęczych obrońców! Autorem tej opowieści jest między innymi Christos Gage, znany z serii „Amazing Spider-Man” i „The Superior Spider-Man”, a rysunki stworzyli Carlo Barberi („Thunderbolts”), Jorge Molina („A-Force”, „X-Men”) oraz inni artyści. Album zawiera zeszyty „Edge of Spider-Geddon” #1–4, „Superior Octopus” #1, „Spider-Geddon” #0–5 i „Vault of Spiders” #1–2.
Pierwszy tom przygód Doktora Strange’a z nowej linii wydawniczej Marvel Fresh! Doktor Stephen Strange traci moc, a Tony Stark proponuje mu rozwiązanie na miarę XXI wieku – podróż w kosmos! Tam ziemski Mistrz Magii znajdzie dziwnych wrogów i jeszcze dziwniejszych przyjaciół, a także trafi do niewoli obcego ludu kochającego jedynie naukę. I – a jakże – odzyska moc. Jednak każde czary mają swoją cenę, a Strange już zbyt długo zalega z płatnościami. Czy rachunek w końcu okaże się za wysoki? I co zadziwiającego Doktor zastanie w domu po powrocie na Ziemię? Autorem tej opowieści jest Mark Waid, jeden z najpopularniejszych scenarzystów w świecie komiksu, znany z kultowego „Kingdom Come: Przyjdź Królestwo” oraz takich serii jak „Avengers”, „Daredevil” czy „Fantastyczna Czwórka”. Rysunki stworzyli między innymi Javier Pina i Jesús Saiz – ilustratorzy cyklu „Kapitan Ameryka: Steve Rogers”. Album zawiera zeszyty #1–11 serii „Doctor Strange”.
Pierwszy tom serii o nastoletniej Emmie i jej o kilka lat młodszej siostrze Wioletcie, które od dawna ćwiczą taniec klasyczny. Marzą o zostaniu primabalerinami Opery Paryskiej. Aby te pragnienia mogły się ziścić, siostry muszą najpierw zdać egzamin do elitarnej Szkoły Tańca Opery Paryskiej. Czy jednak kariera baletowa naprawdę jest przeznaczeniem obu dziewczynek? A może życie otwiera przed nimi nowe możliwości? „Emma i Wioletta” to opowieść o marzeniach, pełnej pułapek rzeczywistości, wsparciu ze strony rodziny, a także o przyjaźni oraz blaskach i cieniach pierwszej miłości. Scenarzystą serii jest Francuz Jérôme Hamon, który stworzył scenariusze do kilku znanych cykli, takich jak publikowana także w Polsce historia „Green Class”. Wraz z utalentowaną rysowniczką Leną Sayaphoum wykreował dwie bardzo dobrze przyjęte we Francji serie: „Dreams Factory” oraz właśnie „Emma i Capucine”.
Album „Ostatni Rycerz na Ziemi” jest ukoronowaniem wieloletniej współpracy niesamowitego duetu twórców – Scotta Snydera i Grega Capullo („Batman – Trybunał Sów”, „Batman Metal”). Bruce Wayne budzi się w Azylu Arkham w przyszłości odległej o dwadzieścia lat. Jest młody. Zdrowy. Sęk w tym, że wszystko wskazuje na to, że… nigdy nie był Batmanem. Aby odkryć tajemnicę swojej przeszłości, Mroczny Rycerz wyrusza na wyprawę przez nieznany świat – po drodze spotyka futurystyczne wersje byłych wrogów i przyjaciół. W podróż zabiera upiornego towarzysza – głowę Jokera zamkniętą w słoju. Jakimś cudem wciąż żywa głowa złoczyńcy staje się przewodnikiem Batmana po zdewastowanym świecie. Aby odkryć przyczynę tej koszmarnej przyszłości, bohater będzie musiał odnaleźć nieprawdopodobną siłę stojącą za zniszczeniem świata, który kiedyś znał. To może być ostatnia historia z Batmanem, jaką kiedykolwiek opowiedziano...
Pierwszy album ukazujący się pod logo DC Black Label. W powieści graficznej Batman – Biały Rycerz Sean Murphy, uznany scenarzysta i rysownik, rozkłada najsłynniejszych komiksowych przeciwników na części pierwsze, zadaje pytania o naturę sprawiedliwości, źródła korupcji, prawdę o aktywistach społecznych, bada najmroczniejsze aspekty życia związane z chorobą umysłową. Książę Zbrodni wychodzi z trawiącego go przez lata szaleństwa i odrodza się jako Jack Napier. Pragnie uzdrowić miasto, które dotąd sam terroryzował. Razem z wieloletnią partnerką Harley Quinn wprowadzają w życie swój misterny plan. Chcą unieważnić zasługi Batmana – osoby będącej ich zdaniem największym wrogiem Gotham City. Krucjata Napiera obnaża korupcję, która od lat toczy lokalną policję, a on sam zostaje popularnym radnym, bohaterem ludu. Jednak kiedy brudy przeszłości dają o sobie znać, zarówno Batmanowi, jak i Jokerowi coraz trudniej określić, kto jest zbawcą, a kto zbrodniarzem. Oddala się też nadzieja na lepszą przyszłość dla Gotham City. Shean Murphy pracował nad takimi tytułami jak: Batman/Scarecrow: Year One, Teen Titans: Cold Case, Hellblazer, Joe The Barbarian, a także przy wysoko cenionych przez krytyków Amerykańskim Wampirze i Przebudzeniu (we współpracy ze Scottem Snyderem). Murphy jest też scenarzystą i ilustratorem powieści graficznej Off Road oraz popularnej miniserii Punk Rock Jesus.
Bruce Wayne działa jako Mroczny Rycerz dopiero od roku, ale nie ma wątpliwości, że jego czyny odciskają swoje piętno na Gotham. Niestety w tym czasie zyskał kilku potężnych wrogów. Wszyscy, którzy do tej pory dzierżyli władzę w mieście, źle znoszą zamieszanie, jakie wprowadza Batman... Wygląda na to, że ktoś z nich postanowił pozbyć się nowego obrońcy prawa. Na ulicach Gotham zaczyna działać drugi Batman. Oszust nie ma żadnych skrupułów, aby mordować przestępców. Gdy pojawiają się nagrania, na których widać, jak dokonuje egzekucji, stawia to prawdziwego obrońcę miasta w bardzo trudnym położeniu. Mimo depczącej mu po piętach policji Batman musi znaleźć przebierańca i oczyścić swoje dobre imię... Tylko czy mu się to uda, gdy będzie skrywał twarz za maską? Mattson Tomlin, reżyser i scenarzysta („Power”, „Chora pamięć”), oraz Andrea Sorrentino, laureat Nagrody Eisnera, artysta specjalizujący się w komiksach akcji i grozy („Joker: Zabójczy Uśmiech”, „Gideon Falls”), łączą siły, aby stworzyć zupełnie nową wersję Gotham, bazującą na ponurej rzeczywistości, w której każdy cios pozostawia złamaną kość, a każdy czyn ma konsekwencje daleko wykraczające poza wyobraźnię Batmana! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman: The Imposter” #1-3.
Drugi tom przygód Spider-Mana z nowej serii wydawniczej Marvel Fresh! Boomerang, nowy współlokator, Petera Parkera, zaprasza go wieczorem do baru. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie okazało się, że to bar, w którym spotykają się najgroźniejsi przestępcy z miasta. W dodatku urządzają sobie konkurs wiedzy o Spider-Manie. Czy Parker będzie miał szansę w nim wygrać? Następnie Gildia Złodziei kradnie kostiumy i sprzęt wszystkim nowojorskim superbohaterom. Pomoc w rozwiązaniu tej sytuacji i odzyskaniu cennych łupów Spider-Manowi niespodziewanie oferuje Czarna Kotka. Ale czy na pewno działa bezinteresownie? Tymczasem Mary Jane trafia do grupy psychoterapeutycznej dla osób powiązanych z superbohaterami. Autorem scenariusz jest Nick Spencer („Iron-Man 2.0”, „Ant-Man: Druga szansa”), a rysunki przygotował Humberto Ramos („Extraordinary X-Men”). Album zawiera zeszyty serii „The Amazing Spider-Man” (2018) #6–10.
Ruszaj w podróż po zakątkach najsłynniejszego gatunku muzycznego! Tylko uważaj przy machaniu głową, nie odpowiadamy za uszczerbki w owłosieniu! Czeka na ciebie ponad 500 stron prześmiesznych komiksów z Donaldem i spółką, którzy wszelkimi sposobami próbują dostać się tam, gdzie ich jeszcze nie było!
Thomas Wayne poświęcił wszystko, aby pomóc Flashowi poskładać wszechświat z powrotem i uratować życie Bruce’a Wayne’a. Teraz budzi się w świecie, który miał odejść w zapomnienie. Batman ponownie wyrusza na ulice Gotham, by się dowiedzieć, dlaczego świat, w którym się znalazł, wciąż istnieje. Polowanie na Zegarowego Mordercę doprowadzi Thomasa do konfrontacji z całą plejadą przeciwników. Będzie walczył z Aquamanem, szalonym królem Atlantydy, zmierzy się z tajemniczym Supermanem i zanurkuje głęboko w korytarze Azylu Arkham. Scenarzysta Geoff Johns powraca do świata Punktu krytycznego wraz z Jeremym Adamsem („Flash”) i Timem Sheridanem („Teen Titans Academy”). Album narysowali Xermánico („Wonder Woman”), Eduardo Risso („100 naboi”, „Księżycówka”, „Batman – Rozbite miasto i inne opowieści”) i Mikel Janín („Batman”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Flashpoint Beyond” #0–6, a także galerię okładek alternatywnych i szkice autorstwa Xermánico.
Coś dziwnego zaczyna się dziać wokół Obeliksa - w jego obecności mieszkańcy wioski wymieniają uśmieszki i porozumiewawcze spojrzenia. Okazuje się, że powodem są zbliżające się urodziny słynnego siłacza, z okazji których jego towarzysze przygotowali nie lada niespodziankę - chcą mu umożliwić spuszczenie manta całemu legionowi rzymskiemu stacjonującemu w Rabarbarum! Trudno o bardziej trafiony i wzruszający podarunek dla walecznego Gala. Wieść o ich planach dociera jednak do samego Juliusza Cezara, który po konsultacji z młodym doradcą Ekonomikusem wymyśla sposób, jak raz na zawsze pozbawić Galów chęci do wojaczki: zamierza uczynić z nich biernych dekadentów! Ekonomikus rusza więc na wyprawę do osady Galów, by tam, za 200 sestercji, kupić od Obeliksa pierwszy menhir. Galijską wioską zaczynają rządzić prawa wolnego rynku, z ich wahaniami popytu i podaży oraz podatnością na sugestie speców od kreowania potrzeb... Klasyczny francuski komiks autorstwa René Goscinny'ego i Alberta Uderzo, który doczekał się wielu ekranizacji i milionów fanów na całym świecie, to żelazna pozycja na półce każdego fana opowieści rysunkowych. Skrząca się inteligentnym humorem opowieść o małej galijskiej osadzie od lat przyciąga wiernych czytelników, bez względu na wiek.
Jedna, jedyna, tym razem hiszpańska osada stawia opór rzymskim najeźdźcom w tomie Asteriks w Hiszpanii. Juliusz Cezar pragnie podbić całą Hiszpanię i nie znosi niesubordynacji. By zmusić wodza Cebullankę Y Grzankę do uległości, porywa jego syna Pepe i wysyła go do obozu Rabarbarum w Galii. Krnąbrnemu chłopcu udaje się jednak uciec w armorykańskim lesie, gdzie wpada wprost na poczciwego Obeliksa. Ten razem z Asteriksem postanawia zabrać znajdę do wioski. Na miejscu okazuje się jednak, że Pepe do najgrzeczniejszych dzieci, delikatnie mówiąc, nie należy... Swoim zachowaniem szybko daje się we znaki całej wiosce i Galowie postanawiają oddać go rodzinie. Zadanie dostarczenia chłopca spada oczywiście na Asteriksa i Obeliksa. Drużyna wyrusza więc do Hiszpanii. Towarzyszący im hiszpański wieśniak Panietaniec y Mostawinion skrywa swoją prawdziwą tożsamość - tak naprawdę jest to wysłannik rzymski Klaudiusz Niemocjusz, który planuje przechwycenie Pepe i wywiezienie go do Rabarbarum. Klasyczny francuski komiks autorstwa René Goscinny'ego i Alberta Uderzo, który doczekał się wielu ekranizacji i milionów fanów na całym świecie, to żelazna pozycja na półce każdego fana opowieści rysunkowych. Skrząca się inteligentnym humorem opowieść o małej galijskiej osadzie od lat przyciąga wiernych czytelników, bez względu na wiek.
Malutki Lisek i Wielki Dzik trzymają się zawsze razem, tak jak przystało na najlepszych przyjaciół. Przemierzają lasy i łąki, odkrywając nieznane. Szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania: czym jest tajemniczy Endeżet i dlaczego jest nam smutno, kiedy nie wszystko układa się po naszej myśli? Jak wygląda Cień Smutku i dlaczego nie wolno dać się mu złapać? Ale najważniejsze, że zawsze wychodzą cało z opresji, bo mają siebie nawzajem. Doskonały komiks dla najmłodszych czytelników! Komiks nagrodzony w drugiej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.
1 2 3 4 5
z 75
skocz do z 75