Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wskazówki dla nowopowstających drużyn harcerskich

Józef Dobiecki

Wskazówki dla nowopowstających drużyn harcerskich

18,00

 

PRZEDMOWA AUTORA

Zdarza się bardzo często, że drużynowy mało obeznany z pracą harcerską staje przed zapytaniem: „Co robić z drużyną?“
W broszurce niniejszej zebrane są pokrótce wskazówki potrzebne do zorganizowania i prowadzenia pracy w drużynie — nie wystarczą one jednak. Celem uzupełnienia ich należy koniecznie zaopatrzyć się w kilka podręczników, z których czerpać będzie można wiadomości, odnoszące się do metodyki, techniki i organizacji pracy harcerskiej. Książki podane przy końcu tej broszurki obejmują całokształt pracy harcerskiej i jako takie nadają się najlepiej dla młodych drużynowych, pozatem książki podane są obecnie do nabycia. Prócz tych podręczników trzeba czytać jak najwięcej książek, zarówno treści ściśle harcerskiej, jak i ogólniejszej, odnoszących się do pedagogiki i psychologji, oraz obejmujących wykształcenie techniczne. Tylko w ten sposób, przy równoczesnej praktyce, można sobie wyrobić należyty pogląd na całokształt pracy harcerskiej i pokierować młodzieżą tak, by to wyszło na pożytek zarówno jej samej jak i narodu.

Reprint wydania z 1921 roku.

Impuls
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-785-0783-3

Liczba stron: 32

Format: 115x155mm

Cena detaliczna: 18,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...