Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wszyscy kłamią Big data, nowe dane i wszystko, co Internet może nam powiedzieć o tym, kim naprawdę jesteśmy

Seth Stephens-Davidowitz

Wszyscy kłamią Big data, nowe dane i wszystko, co Internet może nam powiedzieć o tym, kim naprawdę jesteśmy

6.6

(681 ocen) wspólnie z

44,90

 

Oto człowiek, homo sapiens na początku XXI wieku i wszystko co chcielibyście wiedzieć o sobie i innych!

Seth Stephens Davidowitz wyrzuca na śmietnik historii wykrywacze kłamstw, serum prawdy czy konfesjonały. Tylko w jednym miejscu ludzie są szczerzy, to okno wyszukiwarki. Ten filozof i doktor ekonomii, a do niedawna również pracownik Google’a dokonał analizy danych z wyszukiwarki internetowej. Pod lupę wziął między innymi rasizm, depresję, poczucie humoru czy wykorzystywanie nieletnich i preferencje seksualne.

„Wszyscy kłamią” okazała się być bestsellerem „New York Timesa” i „Wall Street Journal” oraz stała się książką roku według „The Economist” i „Business Insider”.

Jak często ludzie naprawdę uprawiają seks?
Ilu jest rasistów w Ameryce?
Czy Freud wszystko wymyślił?
Czy rodzice inaczej traktują synów, a inaczej córki?

Stephens-Davidowitz dochodzi do prostego wniosku – ludzie kłamią, robią to wszędzie, w kwestionariuszach, wywiadach. Okłamują przyjaciół, partnerów, lekarzy, a nawet samych siebie. Wyniki ankiet możemy od teraz traktować jako jedynie deklaracje, to w Internecie miliardy ludzi zostawiają po sobie codziennie niezliczone ilości danych. W Google, mediach społecznościowych, na portalach randkowych, a nawet na stronach pornograficznych.

Jakie wnioski? Jakieś z pewnością, mogą rozśmieszyć, zszokować albo zaniepokoić. Z pewnością skłonią do refleksji nad tym, kim jest człowiek początku XXI wieku.

Literackie
Zintegrowana

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-080-6951-6

Tytuł oryginalny: Everybody Lies: Big Data, New Data, and What the Internet Can Tell Us About Who We Really Are

Liczba stron: 400

Literackie

Format: 143x205mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Wykład autora w ramach projektu TedxTalks

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Anka

Fajna książka

Szukałam czegoś na prezent dla brata. Ta książka wydała mi się na tyle ciekawa, że kupiłam dwa egzemplarze dla brata i dla siebie. Polecam przeczytać. Ciekawe spojrzenie na zjawisko kłamstwa. Można się dowiedzieć co tak naprawdę drzemie w ludziach, a czego boją się głośnią powiedzieć
Wojtek

Prawda

To prawda. Ludzie są szczerzy tak naprawdę w Internecie. Jak czujemy sie aninomowi to dopiero wtedy wyrażamy prawdziwe opinie i pragnienia. To przykre, że nie potrafimy rozmawiać o wielu sprawach twarzą w twarz

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...