Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Życie w średniowieczu

Frances Gies, Joseph Gies

Życie w średniowieczu

97,49

 

Okazałe zamki, rezydencje, dwory, pałace. Możnowładcy, damy i rycerze.

*

Tętniące życiem miasta, barwne jarmarki. Kupcy, pątnicy i mnisi.  

*

Skąpana w słońcu wieś i pola, na których praca trwa od świtu do zmierzchu.Frances i Joseph Giesowie poświęcili życie zgłębianiu tajemnic średniowiecza. Oto najnowsze zbiorcze wydanie ich kultowych prac.

I jedyna książka, której potrzebujesz, by dowiedzieć się, jak wyglądało życie w średniowieczu. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 

Znak Horyzont
Oprawa twarda

Wydanie: I

ISBN: 978-83-240-8949-9

Liczba stron: 896

Znak Horyzont

Format: 163x205

Cena detaliczna: 129,99 zł

Tłumaczenie: Jakub Janik

Rok wydania: 2024

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...