Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

100 lat! Dlaczego nie? Co zrobić, żeby żyć długo, aktywnie, zdrowo i w dobrej formie

Ewa Trojanowska

100 lat! Dlaczego nie? Co zrobić, żeby żyć długo, aktywnie, zdrowo i w dobrej formie

27,64

 

Poznaj historię jednego z długowiecznych! „Juliusz był ciężko harującym chirurgiem, a następnie internistą. Dużo pracował, mało spał, źle się odżywiał i w ogóle o siebie nie dbał. Gdy miał 68 lat, wszystko zmienił. Przeszedł na dietę warzywną i skończył z używkami. Po siedemdziesiątce udał się pieszo do Francji! W ubiegłym roku skończył 90 lat i nadal jest praktykującym, uczącym się i niebojącym się zmian lekarzem”. Żyjemy coraz dłużej. Medycyna się rozwija, a świadomość znaczenia odżywiania oraz właściwej aktywności fizycznej jest coraz większa. Wiek 100 lat przestaje kogokolwiek dziwić. Ważne, żeby zadbać o zdrowie tak, by cieszyć się życiem do późnej starości. Obecnie mieszkańcy Włoch, Francji czy Stanów Zjednoczonych są w znacznie lepszej formie niż Polacy. Uzyskanie równie dobrej kondycji jest jednak możliwe. Zamiast żałować, że się starzejesz, pomyśl, że „to przywilej dostępny nie dla wszystkich” – jak powiedział kiedyś Richard Gere. Nie potrzebujesz magicznego eliksiru ani recepty. Wystarczy, że zastosujesz opisane w tej książce porady. Dowiesz się, jak zachować witalność, pogodę ducha, dobry humor i sprawność fizyczną. Nauczysz się przyrządzać przepyszne, poprawiające samopoczucie dania. Odkryjesz przyjemność, jaką można czerpać z seksu. I co ty na to?

Pascal
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-810-3759-4

Liczba stron: 384

Format: 16.2x21.0cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...