Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

365 myśli o miłości pokoju i nadziei

365 myśli o miłości pokoju i nadziei

39,00

 

Na przestrzeni wieków dążenie do pokoju kładło tamę agresji i przemocy, grożącym zachwianiem równowagi pomiędzy jednostkami bądź państwami. Wiele osób nieustannie opowiada się za pokojem, którym mógłby się cieszyć każdy bez wyjątku – zarówno poszczególni ludzie, jak i cała ludzkość – w najodleglejszych nawet zakątkach świata. Ludziom tym, słowa wypowiadane przez tytanów ducha obecnych na kartach naszej publikacji służyły za oręż w walce o zachowanie i obronę pokoju, pomagały propagować kulturę, eliminować zagrożenia wyniszczających konfliktów...
Ludzie o przenikliwych umysłach – od Gandhiego, niezwykłego idealisty, który wyrzekł się przemocy, przez Martina Luthera Kinga, symbolu walki z segregacją rasową, Johna Fitzgeralda Kennedy’ego, niezapomnianego 35. prezydenta Stanów Zjednoczonych, aż po Matkę Teresę z Kalkuty, Jana Pawła II i Nelsona Mandelę – przemawiają dziś do nas z kart „365 myśli o pokoju i nadziei”.
Przypominamy to duchowe, ponadczasowe dziedzictwo zawarte w słowach, które na trwałe zapisały się w historii, i które promieniują także dzisiaj, rozświetlając drogi ludzkości.

Jedność
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-797-1273-1

Liczba stron: 392

Format: 185x205mm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...