Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Anatomia Drzewa Życia Poradnik życia duchowego

Jan Kuźniar

Anatomia Drzewa Życia Poradnik życia duchowego

31,50

 

Najnowsza książka znanego i cenionego przewodnika życia duchowego. Lektura tych stron przybliża stopniowo tajemnice Boże: od najprostszych aż po te, ostateczne, które opisuje Apokalipsa. Czytelnik jest prowadzony małymi krokami po ścieżkach Bożych aż po najwyższe szczyty. Autor w fascynujący sposób łączy teologię i psychologię z podręcznikiem życia wewnętrznego. To książka „pogranicza", w której analizy tekstu biblijnego wychodzą naprzeciw symbolicznej interpretacji, aby zabłysnąć niespodziewaną puentą, mającą odniesienie do życia wiary. Autor prowadzi czytelnika nie tyle drogą wiedzy, ile doświadczenia osobistego. Niewątpliwie – jak to ktoś określił – jest to książka wielokrotnego czytania.

Ks. Jan Kuźniar, wyświęcony w 1978 roku, pracuje w Warszawie, jest autorem m.in.: Dał nam znak życia - w poszukiwaniu głębszego uczestnictwa we Mszy Świętej (1997); Książka o mistyce Eucharystii (2004); Książka o duszy. Podstawowe prawdy dotyczące życia wewnętrznego i niektóre zasady, które nim rządzą (2004); Przewodnik po codziennych biblijnych czytaniach Mszy Świętej (2006), Trzy drogi życia duchowego odczytane w Biblii (2010); Droga krzyżowa na nowo odczytana (2010); Boże perpetuum mobile, czyli sekret prawdziwego szczęścia (2010). Między niebem a konfesjonałem. Poradnik nie tylko dla tych, którzy boją się spowiedzi (2012).

Pax
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-211-1932-8

Liczba stron: 378

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 31,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...