Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Barça. Złota dekada

Leszek Orłowski

Barça. Złota dekada

7.7

(138 ocen) wspólnie z

39,90

Fenomen najlepszej drużyny świata.

Fenomen najlepszej drużyny świata
Siedem tytułów mistrza Hiszpanii, czterokrotny triumf w Lidze Mistrzów, sześć Superpucharów Hiszpanii i trzy zwycięstwa w Copa del Rey, Klubowych Mistrzostwach Świata oraz Superpucharze Europy. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że FC Barcelona z lat 2006–2015 to najlepsza drużyna XXI wieku, a może nawet w całej historii futbolu.
Leszek Orłowski, największy w Polsce znawca hiszpańskiej piłki, postanowił rozłożyć poszczególne sezony „złotej dekady Barçy” na czynniki pierwsze. Opowiada o kluczowych wydarzeniach, które decydowały o sukcesach, ale wymienia też czynniki, które doprowadziły do porażek.
Zlatan Ibrahimović jako ojciec sukcesów tria Messi – Neymar – Suárez. Zbawienna dla Iniesty kontuzja Xaviego. Transfer Javiera Mascherano ważniejszy niż sprowadzenie Davida Villi i rekord Messiego, który wziął się z fatalnej postawy reszty zespołu.
Barça. Złota dekada to nie kronika, lecz błyskotliwa analiza dziesięciu sezonów, podczas których Blaugrana zdominowała rozgrywki piłkarskie na świecie.
I zawładnęła sercami milionów fanów.
***
Sukcesy FC Barcelony w latach 2006–2015 to dla mnie fenomen. Nie wiem, czy w dzisiejszych futbolowych realiach ktokolwiek zdoła się do nich zbliżyć. Wiem, że poprzeczka wisi niebywale wysoko. Takie osiągnięcia intrygują, przyciągają jak magnes, powodują olbrzymie zainteresowanie, wywołują pytania i podziw. A o sukcesach Barçy opowiedziano w tej książce z prawdziwą pasją. Bardzo trudno o lepsze połączenie…
- Rafał Wolski, komentator piłkarski nc+
O Barcelonie pisać każdy może, lepiej lub gorzej. Nikt jednak nie robi tego z takim znawstwem jak Leszek Orłowski. Najlepszy polski komentator Primera División zaprasza w fascynującą podróż przez najwspanialsze lata Dumy Katalonii. Naprawdę trudno się tej opowieści oprzeć.
- Adam Godlewski, „Piłka Nożna”
W ostatnim dziesięcioleciu Barcelona absolutnie zdominowała rozgrywki w Hiszpanii i stała się postrachem całej Europy. Leszek Orłowski doskonale pokazuje, jak rodziła się ta wielka katalońska drużyna, w jaki sposób wyszła z marazmu, w którym była pogrążona w pierwszych latach XXI wieku, i co było kluczem do sukcesu. Dla kibiców Barçy pozycja obowiązkowa.
- Barbara Bardadyn, „Przegląd Sportowy”
Leszek Orłowski to nie tylko najlepszy w Polsce znawca hiszpańskiej piłki, ale również autor, który doskonale włada piórem. Jego książka to prawdziwa uczta dla kibiców i miłośników dobrej literatury. Ta opowieść o Barcelonie jest wyjątkowa, zupełnie inna niż wszystkie poprzednie.
- Jacek Laskowski, TVP Sport
Tylko raz w ciągu jednej dekady jeden klub wznosił Puchar Europy częściej niż FC Barcelona; a Blaugrana osiągnęła swoje sukcesy w najbardziej konkurencyjnym okresie w historii futbolu. Fascynująca książka Leszka Orłowskiego pomaga zrozumieć, w jaki sposób jeden klub zdołał na dziesięć lat tak zdominować futbol.
- Karol Chowański, redaktor FCBarca.com

Sine Qua Non
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-08-31

ISBN: 978-83-792-4689-2

Liczba stron: 336

Sine Qua Non

Format: 150x215mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...