Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Biała Księga Blockchain

Paweł Oksanowicz

Biała Księga Blockchain

5.0

(2 oceny) wspólnie z

55,91

 

Na czym polega „rewolucja blockchain” i kogo konkretnie dotyczy? Jak zmieni modele biznesowe, finanse firm i jak wpłynie na życie pojedynczych ludzi? Będzie ułatwieniem czy zagrożeniem?
Technologia blockchain wymusza liczne zmiany w sposobach zawierania, rozliczania i zapisywania transakcji. To system, który zaczyna wpływać na oblicze wielu branż. Z technologiami blockchain eksperymentują już nie tylko instytucje finansowe. Coraz bardziej interesują się nimi przedstawiciele branż związanych z cyberbezpieczeństwem, ubezpieczeniami, medycyną, logistyką, energetyką, FMCG, a także administracja państwowa i samorządowa.
W książce zaprezentowano nie tylko wady i zalety nowej rewolucji, ale też wypowiedzi wybitnych ekspertów, pionierów i realnych użytkowników pracujących z technologią blockchain. Są wśród nich: Salvatore Babones, Grant Blasidell, Jacek Czarnecki, Maciej Jędrzejczyk, Katarzyna Kamińska, Rafał Kiełbus, Przemysław Kwiecień, Filip Pawczyński, Krzysztof Piech, Łukasz S. Zgiep.
Ich wypowiedzi są nie tylko podsumowaniem tego, co wydarzyło się do tej pory, ale też wyjaśniają wiele wątpliwości m.in.:
kto dziś używa blockchain i w jakim celu? jak wyglądają prawne regulacje w zakresie blockchain w Polsce? gdzie technologia blockchain może zostać zastosowana w najbliższym czasie? czy system kryptowalutowy może być bardziej stabilny niż system bankowy? czy banki powinni obawiać się kryptowalut? jak wytłumaczyć zmienność ceny bitcoinów? czy dla polskiego biznesu, który ma ambicje działać na poziomie międzynarodowym, rozwiązania z zastosowaniem nowej technologii staną się konieczne?

Wydawnictwo Naukowe PWN
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-10-15

ISBN: 978-83-012-0183-8

Liczba stron: 218

Format: 16.5x23.5

Cena detaliczna: 64,00 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...