Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Całkiem inna historia

Hakan Nesser

Całkiem inna historia

7.0

(1186 ocen) wspólnie z

23,90

 

Ciąg dalszy porywającej serii kryminalnej o inspektorze Gunnarze Barbarottim. Kilkoro Szwedów spędza wspólnie urlop w Bretanii. Sześcioro przyjaciół zażywających kąpieli, rozkoszujących się francuskim jedzeniem, wycieczkami i flirtami. Na pamiątkę zostaje kilka fotografii, może jakieś zdjęcie grupowe, jakaś akwarelka i pamiętnik opisujący ich eskapady.
Pięć lat później ktoś zaczyna ich zabijać. Sprawa odbija się szerokim echem w mediach, które rozpętują nagonkę na policję. Morderca bowiem kontaktuje się wcześniej listownie z inspektorem kryminalnym Gunnarem Barbarottim, zdradzając swoje plany. Ciągle zwodzi śledczych, a jego działania są coraz bardziej niezrozumiałe i zagadkowe. Dlaczego morderca wybiera właśnie tych ludzi? Dlaczego za każdym razem stosuje inną metodę zabijania?
W śledztwie nie pomaga fakt, że inspektor Barbarotti ma coraz więcej wątpliwości związanych ze swoją karierą zawodową, a jego życie osobiste nie układa się po jego myśli.

Hakan Nesser (ur. 1950) to jeden z najbardziej znanych szwedzkich twórców kryminałów. Zadebiutował w 1988 roku powieścią Choreograf. Największą popularność przyniósł mu jednak składający się z dziesięciu części cykl powieści kryminalnych o komisarzu Van Veeterenie. Po raz pierwszy bohater ten pojawił się w wydanej w 1993 roku książce Nieszczelna sieć, która polską premierę miała w 2012 roku. Innym znanym cyklem kryminalnym Nessera jest wydana w latach 2006-2012 pięcioczęściowa seria z inspektorem Gunnarem Barbarottim, której Całkiem inna historia jest drugim tomem.

Czarna Owca
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-814-3917-6

Tytuł oryginalny: En helt annan historia

Liczba stron: 528

Format: 13.5x21.0cm

Cena detaliczna: 39,99 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...