Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czwarty napastnik

Kjell Ola Dahl

Czwarty napastnik

6.0

(69 ocen) wspólnie z

36,00

 

Najnowsza książka Kjella Oli Dahla to mroczna i tragiczna opowieść o zemście i erotycznej obsesji. Detektyw Frank Frolich przypadkowo wplątuje się w romans z tajemniczą Elisabeth Faremo. Wkrótce odkrywa, że jego kochanka jest siostrą przestępcy. Gdy w mieście dochodzi do napadu, w którym ginie młody ochroniarz, anonimowy donos wskazuje na brata pięknej Elisabeth. Pożądanie i ciekawość zaprowadzą praworządnego glinę do podejrzanych zaułków i szemranych miejsc norweskiego półświatka.

Powieść Czwarty napastnik to klasyczny kryminał noir w nowoczesnym wydaniu.
Dahl czerpie z najlepszych amerykańskich wzorów, a jego powieść z pewnością spodoba się wielbicielom Caina, Hammetta czy Chandlera.

Trzymający w napięciu thriller policyjny z zaskakującymi zwrotami akcji. Właściwie nie trzeba dodawać, że doskonale napisany – to coś, czego się spodziewasz, kiedy czytasz Dahla.
Dagbladet

Dahl jest porównywany do Hammetta i Caina, ale ta mroczna powieść nie tylko odwołuje się do ich książek, ale czerpie z ich ducha - jest fascynującą historią o chciwości, pożądaniu i głupocie.
The Sunday Telegraph
Miłość może być darem niebios, ale czasami okazuje się dziełem diabła. Uczucie do pięknej Elisabeth spada na detektywa Frolicha niczym grom z jasnego nieba i całkowicie odmienia jego życie. Wpadają na siebie w trakcie akcji zatrzymania drobnych oszustów. Czy to zrządzenie losu, czy sprytny plan? Kjell Ola Dahl nie daje odpowiedzi do samego końca.
Münchner Merkur
Czwarty napastnik Kjella Oli Dahla, jednego z najlepszych norweskich autorów kryminałów, to zapierająca dech w piersiach powieść, w której śledczy sam staje się podejrzanym.
Neues Deutschland

Czarne
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-753-6358-6

Liczba stron: 360

Czarne

Format: 12.7x20.9

Cena detaliczna: 36,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...