Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dolina mgieł i róż

Agnieszka Krawczyk

Dolina mgieł i róż

7.1

(569 ocen) wspólnie z

21,25

Historia, która brzmi jak z bajki ale przecież mogłaby się wydarzyć...

Historia utalentowanej, choć niezbyt sympatycznej pisarki, która zostaje przez wydawcę wysłana do pięknego pensjonatu, celem zwalczenia twórczej niemocy. Sabina Południewska, bo tak nazywa się bohaterka, początkowo niechętnie podchodzi do miejsca, jednak dość szybko zostaje zaakceptowana, a nawet zaprzyjaźnia się - z właścicielką pensjonatu, z jego gośćmi, z miejscowym lekarzem - uroczym wdowcem i samotnym ojcem zarazem, z hrabiną tworzącą cudowne różane kosmetyki. W powieści występuje bowiem całkiem barwna galeria postaci. Oczywiście rzeczywistość nie jest tak sielankowa, jak mogłoby się wydawać. Tajemnice, spory, rozterki (głównie rodzące się w głowie Sabiny), nowe pragnienia - nie tak prosto będzie skupić się na pisaniu. Zwłaszcza, że głos serca nie sprzyja racjonalnym wyborom.

Zdecydowanym atutem jest fakt, że książka jest świetnie napisana (uwagę zwracają też cytaty z innych dzień literackich), a poszczególne historie naprawdę wciągają.
Przeczytaj, a nie pożałujesz wizyty w "Dolinie mgieł i róż".

Filia
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-7988-234-2

Liczba stron: 480

Filia

Format: 140x200mm

Cena detaliczna: 36,90 zł

Rok wydania: 2014

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...