Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Głupcy umierają

Mario Puzo

Głupcy umierają

7.4

(1733 ocen) wspólnie z

49,90 zł

3988

 

NAJWYBITNIEJSZA, OBOK „OJCA CHRZESTNEGO”, POWIEŚĆ MARIA PUZO.

WZNOWIENIE W RAMACH NOWEJ EDYCJI WSZYSTKICH DZIEŁ PISARZA, W PIĘKNEJ SZACIE GRAFICZNEJ.

KSIĄŻKA, KTÓRĄ SAM AUTOR UWAŻAŁ ZA SWOJĄ NAJLEPSZĄ.

PRAWA DO PIERWSZEGO WYDANIA TEGO BESTSELLERA W OPRAWIE MIĘKKIEJ ZOSTAŁY W 1978 ROKU SPRZEDANE ZA REKORDOWE WÓWCZAS 2,55 MILIONA DOLARÓW!

Wyznanie nałogowego gracza, pisarza i scenarzysty, męża kochającego bez poczucia winy inną kobietę, człowieka, dla którego najwyższą wartością jest życie samo w sobie.

John Merlyn, Cully Cross i Jordan Hawley poznają się w hotelu Xanadu w Las Vegas, gdzie przez kilka tygodni spędzają czas na grze w kasynie i uganianiu się za kobietami. Choć nigdy wcześniej nie mieli ze sobą do czynienia, szybko zawiązuje się między nimi przyjaźń. Pewnego wieczoru, po pokonaniu w bakarata samego właściciela kasyna, Alfreda Gronevelta, i wygraniu pięciuset tysięcy dolarów, Hawley popełnia samobójstwo w swoim pokoju.

Po śmierci przyjaciela Merlyn, urzędnik państwowy i aspirujący pisarz, wraca do swojej rodziny w Nowym Jorku i próbuje wiązać koniec z końcem. Choć ma posadę rekrutera w Armii Stanów Zjednoczonych, staje przed widmem bankructwa. Wtedy kolega z pracy namawia go, by zaczął brać łapówki od bogatych rodziców chcących uchronić synów przed poborem do wojska.

Tymczasem Cross decyduje się pozostać w Vegas na stałe, a jego talent do hazardu i wrodzony spryt zwracają uwagę Gronevelta. Szybko zostaje asystentem właściciela kasyna i zdobywa coraz większe wpływy w mieście. Kiedy przestępczy proceder Merlyna ściąga na niego uwagę służb, skorumpowanemu urzędnikowi marzącemu o pisarskiej karierze przychodzi do głowy tylko jedna osoba, która może mu pomóc…

Opinie o książce

Porywająca opowieść o ludzkim zamiłowaniu do władzy, brutalności i przepychu.

„Library Journal”

Przekonująca i fascynująca. Puzo ma naturalny talent narracyjny i jest w nim balzakowska fascynacja kulisami działalności przemysłu hazardowego.

„Wall Street Journal”

Niezapomniana… Pochłonie was do reszty!

„Cosmopolitan”

Albatros
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

Liczba stron: 608

Albatros

Format: 130x200 mm

Cena katalogowa: 49,90 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...