Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Honor Harrington. Zrodzone w boju

David Weber

Honor Harrington. Zrodzone w boju

7.4

(60 ocen) wspólnie z

35,90

 

David Weber, Timothy Zahn i Jane Lindskold zapraszają na kolejną podróż do świata Honor Harrington. 
Jane Lindskold opowiada o uciekinierce z rządzonego przez teokratów świata i okrutnym szantażu.
Timothy Zahn przypomina postać handlarza, który sprzedał już kiedyś Ludowej Republice Haven bezwartościowe informacje, a teraz znowu wchodzi do gry, w której stawką jest między innymi jego własne życie.
W opowieści Davida Webera poznajemy niezwykle ciekawy epizod
z życia Honor ukazujący, co się dzieje z piratami na tyle nierozsądnymi, by zadzierać
z młodą komandor Harrington (podpowiedź - piraci nie wychodzą na tym dobrze...).
Dodatkowo zbiór wzbogacony jest o tekst dotyczący okrętów kosmicznych ze świata Honor oraz  związków między taktyką a założeniami konstrukcyjnymi systemów defensywnych ciężkich jednostek.
David Weber jest niezwykle popularnym autorem, niemal stale obecnym na listach bestsellerów „New York Timesa”. Krytycy stawiają go na równi z Heinleinem czy Asimovem, a rzesze fanów nieustannie dopominają się o kolejne jego książki. Szczęśliwie dla nich Weber nie ustaje w pisaniu, regularnie przezentując kolejne powieści w różnych konwencjach, począwszy od epickiej fantasy po militarną space operę, gdzie prym wiedzie cykl poświęcony Honor Harrington.
Timothy Zahn, laureat nagrody Hugo, jest autorem wielu powieści ze świata Gwiezdnych wojen. 
Jane Lindskold jest autorką m.in. dwudziestu jeden książek, w Polsce znaną z powieści Donnerjack i Lord Demon (napisanych z Rogerem Zelaznym).

Rebis
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2012-10-23

ISBN: 978-83-751-0940-5

Tytuł oryginalny: In Fire Forged

Liczba stron: 368

Rebis

Format: 12.7x20.2

Cena detaliczna: 35,90 zł

Tłumaczenie: Radosław Kot

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...