Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kapitan Nauka SuperQuiz Stwory

Paulina Kaniewska

Kapitan Nauka SuperQuiz Stwory

29,90

 

Ilustrowany przewodnik po świecie magicznych istot i fantastycznych postaci z mitów i legend
Poznajcie 54 legendarne stworzenia z mitologii słowiańskiej, celtyckiej, skandynawskiej, japońskiej i innych. Niesamowite opisy czyta się jednym tchem! Ponad 160 zagadek w formie pytań quizowych zapewni mnóstwo zabawy.
SuperQuiz Stwory zabierze poszukiwaczy tajemnic do świata mitologii z różnych zakątków Ziemi. Podczas fascynującej wyprawy do krainy stworów, strzyg i czarownic, mali odkrywcy poznają nie tylko popularne wampiry czy dżiny, lecz także całą grupę rodzimych magicznych stworzeń z wierzeń słowiańskich. Znajdą tu również monstra z mitologii celtyckiej, skandynawskiej czy japońskiej. Z SuperQuizu dowiedzą się, jak wyglądały legendarne stwory, gdzie żyły, co robiły i jak można było zapobiec ich działalności lub prosić je o pomoc.
Jak wyglądało licho?
Jakimi mocami został obdarzony baku?
Po czym można było rozpoznać huldrę?
Jakie niezwykłe stworzenia towarzyszyły skandynawskim czarownicom?
Jakie stwory można spotkać w lesie, a jakie w zakamarkach domu?
Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz z SuperQuizem Stwory!
Kolorowe zdjęcia i ilustracje zachęcą dziecko do samodzielnego czytania, a rozwiązywanie zagadek będzie doskonałą rozrywką dla całej rodziny oraz podczas zabaw z rówieśnikami.
Ponadto wygodny i poręczny format pozwoli zabrać ulubiony SuperQuiz, gdziekolwiek chcesz – na spacer, do parku czy w podróż.
W serii także:
SuperQUIZ Piłka nożna
SuperQUIZ Ciało człowieka
SuperQUIZ Zwierzęta
SuperQUIZ Konie
SuperQUIZ Polska
SuperQUIZ Świat
SuperQUIZ Pieniądze
SuperQUIZ Koty
Biblia dla dzieci

Edgard
Oprawa: Skórzana

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-778-8743-1

Liczba stron: 112

Format: 8.4x15.5cm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...