Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Kraftwerk

David Buckley

Kraftwerk

7.7

(44 ocen) wspólnie z

49,90

 

„To pierwsza poważna książka o Kraftwerku napisana przez kogoś spoza zespołu, w którym grałem przez piętnaście lat”.
Karl Bartos
„Powszechnie wiadomo, że OMD ma wobec Kraftwerku ogromny dług wdzięczności, jeśli chodzi o wpływ jego muzyki. David Buckley napisał prawdopodobnie najlepszą książkę o Kraftwerku, jaka kiedykolwiek powstała (…). Musisz mieć tę książkę!”
z oficjalnej strony OMD

Kraftwerk, jeden z najbardziej wpływowych zespołów w historii popu, wylądował na muzycznej scenie lat 70. niczym UFO. Członków grupy fascynowała powojenna niemiecka kultura przemysłowa i postęp techniczny, a dzięki rewolucyjnej płycie Autobahn zyskali sławę muzycznych wizjonerów. Porzuciwszy instrumenty akustyczne na rzecz syntezatorów i automatów perkusyjnych, inspirację czerpali z ekspresjonizmu i futuryzmu. Ta „multimedialna grupa artystyczna”, jak ją nazywa jej obecny lider Ralf Hütter, roztaczała przed swymi wielbicielami wizje ludzkości żyjącej w symbiotycznym związku z maszynami – dzisiejszej rzeczywistości. Przy jej muzyce weszliśmy w wiek informacji…
Fetowana po obu stronach Atlantyku, zakazana w Niemczech Wschodnich, w 1981 roku grała dla półrocznej Solidarności. Kraftwerk inspirował tuzy z całego spektrum sceny muzycznej, od Davida Bowiego, Gary’ego Numana, Ultravox, Depeche Mode, po Nine Inch Nails i Rammstein. Bez niego nie byłoby hip-hopu, techno i house…
David Buckley nakreślił najpełniejszy obraz kariery tej niepowtarzalnej i tajemniczej formacji, jaki kiedykolwiek powstał.
W czerwcu 2013 roku Kraftwerk jako gwiazda Malta Festival Poznań 2013 zaprezentuje jedyny koncert 3D w Polsce
DAVID BUCKLEY urodził się w 1965 roku w Liverpoolu. Na tamtejszym uniwersytecie studiował historię oraz muzykę popularną, a na Manchester University literaturę. W 1993 roku obronił pracę doktorską. Pracował jako wykładowca uniwersytecki, dziennikarz muzyczny, napisał sześć książek na temat muzyki, w tym wielokrotnie wznawianą David Bowie: Strange Fascination. „The Guardian” nazwał go „najlepszym z kilkunastu biografów Bowiego”. Pozostałe, również docenione przez krytyków książki poświęcił Eltonowi Johnowi oraz R.E.M., Roxy Music i The Stranglers.
Od 2002 roku mieszka w Monachium, współpracuje z miesięcznikiem muzycznym „Mojo”.
„Buckley dotarł do serca zespołu, rozpoznając jego ukryte mechanizmy. Opisuje jego często nie rozumiane, a zarazem przełomowe albumy od Autobahn po Computer World i echa, jakimi odbijają się w muzyce po dziś dzień”.
„Buckley wykonał świetną robotę, przenikając przez artystyczną aurę mistycyzmu otaczającą zespół, przeprowadzając wywiady z rozproszonymi członkami grupy i umieszczając ich robopop w szerszym kontekście poczucia winy i modernizacji powojennych Niemiec”.
Ludovic Hunter-Tilnet, „Financial Times” – Najlepsze Książki 2012 roku
„Fascynująca historia wpływowej niemieckiej grupy i jej dokonań zaprezentowana na tle niesamowitego tła sceny kulturalnej, która pomogła ukształtować jej wyjątkowe brzmienie (…). Buckley potrafi doskonale wyważyć perspektywę historyka zespołu i nieposkromioną pasję fana. Końcowy efekt to pieczołowicie udokumentowana, niezwykle wciągająca książka – bez dwóch zdań wspaniała biografia zespołu”.
Digital Journal
„Innowacyjni, wpływowi i denerwująco nieuchwytni teutońscy elektroguru z Kraftwerku są jedną z najczęściej analizowanych i jednocześnie najmniej rozumianych grup w historii współczesnej muzyki. To niemal zbrodnia nie lubić ich chirurgicznie perfekcyjnego futurystycznego popu, a jednak pod nieskazitelną powierzchnią wydaje się być niewiele, co można by naprawdę pokochać. Erudycyjna, wciągająca i gruntownie dokładna praca Buckleya to próba dostania się pod syntetyczną skórę Kraftwerku i sięgnięcia jeśli nie do serca, to chociaż do mózgu grupy”.
„Classic Rock”
„Najbardziej kompletna biografia ojców chrzestnych muzyki elektronicznej”.
Electronically Yours

Rebis
Oprawa: Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-06-18

ISBN: 978-83-781-8443-0

Tytuł oryginalny: Kraftwerk. Publikation.

Liczba stron: 352

Rebis

Format: 155x230mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Tłumaczenie: Maciej Szymański

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...