Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Lekarka więzienna Kiedy przemoc, narkotyki i samobójstwa to twoja codzienność

Amanda Brown

Lekarka więzienna Kiedy przemoc, narkotyki i samobójstwa to twoja codzienność

39,90 zł

2448

 

Czy ludziom, którzy dopuścili się niewyobrażalnego okrucieństwa, wciąż należy się pomoc i opieka?

Bezapelacyjnie tak!

Obowiązkiem lekarza jest przeciwdziałanie ludzkiemu cierpieniu. Nawet cierpieniu tych, których skazano za największe zbrodnie w historii.

Doktor Amanda Brown leczyła m.in. osadzonych w słynnym zakładzie karnym Wormwood Scrubs, a później w największym europejskim więzieniu dla kobiet w Bronzefield. W tej książce przytacza intymne, czasem smutne i przerażające, a czasem pełne radości historie pacjentów, dzieląc się doświadczeniami, które ukształtowały ją jako lekarkę i jako człowieka.

Bo nieważne, czego dopuścił się jej pacjent - dopóki będzie tego potrzebował, ona nigdy nie przestanie go leczyć.

Poznaj historie, których nie zapomnisz

Feeria
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-663-8048-6

Tytuł oryginalny: The Prison Doctor

Liczba stron: 280

Feeria

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Jarosław Irzykowski

Olga Bończyk

Polecam!

Bardzo ciekawa lektura dotycząca bardzo ciekawych przypadków z którymi człowiek nie ma styczności na codzień. Autorka pokazuje jak różnorodni są ldzie, czego możemy się po niech spodziewać. Jedna z lepszych książek jakie przeczytałam odnośnie wspomnień lekarzy. Polecam!
Ula Królikowska

Ciekawa tematyka

Autorka w ciekawy sposób przedstawia historię poszczególnych osób, które resztę swoich dnbi spędzą w więzieniu. Nierktóre z tych opowieści są smutne a niektóre dość zabawne. Z calą pewnością to co robi doktor Amanda należy szanować i podziwiać. Książka napisana lekkim i przyjemnym językiem.
Zuźka Wróbel

Warto przeczytać

Książka świetnie napisana. Czyta się bardzo dobrze i szybko. Skłania również do zastanowienia się nad sobą i nad innymi. Można pomyśleć, że ten temat nie dotyczy nas osobiście, ale nigdy nic nie wiadomo :) Zachęcam do lektury.
Cena pakietu

89,80 zł

5442

Cena pakietu

79,80 zł

4842

Cena pakietu

84,80 zł

5142

Cena pakietu

79,80 zł

4842

Cena pakietu

79,80 zł

4842

Cena pakietu

79,80 zł

4842

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...
22.02.2019

Największa katastrofa w dziejach Polski. Nie mogą się z nią równać ani potop szwedzki, ani nawet druga wojna światowa

Dwie dekady po śmierci Chrobrego wciąż żywe były opowieści o jego wielkich wojennych zdobyczach. Poza wspomnieniami Polakom niewiele jednak zostało. Sny o nowym słowiańskim mocarstwie rozwiały się niemal z dnia na dzień. A samo istnienie państwa polskiego szybko stanęło pod znakiem zapytania.
Czytaj dalej...