Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Masz przyjaciela. Jedz, módl się, kochaj w Rzymie

Luca Spaghetti

Masz przyjaciela. Jedz, módl się, kochaj w Rzymie

5.6

(259 ocen) wspólnie z

29,90

 

„Moja amerykańska przyjaciółka przyjeżdża do Rzymu na trzy miesiące. Skontaktuje się z tobą. Jest pisarką. Nazywa się Elizabeth Gilbert”.

LUCA SPAGHETTI urodził się w Rzymie w roku 1970 i naprawdę tak się nazywa. We wrześniu 2003 roku poznał Elizabeth Gilbert i to spotkanie zmieniło jego życie. Był jej cicerone po Wiecznym Mieście i stał się jednym z najbardziej popularnych bohaterów światowego bestsellera Jedz, módl się, kochaj.

Masz przyjaciela to lekka opowieść o wyjątkowej przyjaźni i spotkaniu dwóch kultur: amerykańskiej i włoskiej. Czytelnik pozna więcej szczegółów spotkania Elizabeth Gilbert z Rzymem i Luką. Będzie wiedział, jakie miejsca warto odwiedzić. Odkryje, że w Wiecznym Mieście nie trzeba się zniechęcać papierowym obrusem i że najlepsze są restauracje w bocznych uliczkach. Dowie się, jakich potraw warto spróbować, a których lepiej nie tykać, jeśli się jest zbyt wrażliwym. Dostanie kilka przepisów na typowe rzymskie dania. Weźmie udział w kursie przeklinania po włosku. Otrzyma w darze subiektywną listę muzycznych evergreenów rodem z Ameryki. I zrozumie, na czym polega prawdziwie włoski temperament i typowo rzymska sztuka przesady.

„Luca Spaghetti jest jedną z tych osób, które kocham najbardziej na świecie. Jest też zachwycającym gawędziarzem. Zwłaszcza przy butelce wina. A raczej przy dwóch butelkach”. Elizabeth Gilbert, autorka Jedz, módl się, kochaj.

Rebis
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-751-0645-9

Liczba stron: 232

Rebis

Format: 135x205mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Tłumaczenie: Tomasz Kwiecień

Rok wydania: 2011

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...