Menu

Piotr Zychowicz

Piotr Zychowicz, polski publicysta historyczny i dziennikarz, urodził się w 1980 roku w Warszawie. W 2005 roku ukończył Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obronił prace magisterską, dotyczącą środowisk germanofilskich w Generalnym Gubernatorstwie 1939-1942. W latach 2000-2012 był dziennikarzem „Rzeczpospolitej”. Następnie publikował w „Uważam Rze”. Był jednym z pierwszych dziennikarzy, którzy znaleźli się na miejscu katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem. Od 2013 roku prowadzi magazyn historyczny Kontra na antenie stacji Telewizji Republika.

Piotr Zychowicz- autor bestsellerowych powieści

W 2012 roku ukazała się pierwsza powieść „Pakt Ribbentrop- Beck”, którą napisał Piotr Zychowicz. Wkrótce potem pojawiły się kolejne powieści: „Obłęd '44, czyli jak Polacy zrobili prezent Stalinowi, wywołując Powstanie Warszawskie”, „Opcja niemiecka, czyli jak polscy antykomuniści próbowali porozumieć się z Trzecią Rzeszą”, czy „Wołyń zdradzony, czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA”. W swojej twórczości zajmował się też wyjaśnianiem popełnionej w Lesie Siekierzyńskim zbrodni na Żydach przez Żołnierzy Armii Krajowej w 1944 roku.

Kontrowersje wokół nominacji do nagrody

Wołyń zdradzony, czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA” w 2019 roku brała udział w konkursie Książka Historyczna Roku. Jednak w trakcie jego trwania, decyzją części współorganizatorów, powieść została odsunięta z konkursu pod pretekstem niezgodności z racją stanu. Jednak IPN wydał oświadczenie, iż ta decyzja nie była ustalana z Instytutem. Ostatecznie Edycja konkursu z 2019 roku została unieważniona, a Piotr Zychowicz nigdy nie odczekał się przeprosin.
Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych. Płonące wioski i masowe egzekucje. Grabieże i gwałty. Zabójstwa niewinnych cywilów i jeńców – Ukraińców, Żydów, Białorusinów i Polaków. Nie, to nie jest komunistyczna propaganda. Niektórzy Żołnierze Wyklęci naprawdę dopuszczali się takich zbrodni. Dla jednych „Łupaszka”, „Bury”, „Ogień” czy „Wołyniak” to wielcy narodowi bohaterowie, ale dla innych – mordercy ich bliskich. Skazy na pancerzach to pierwsza książka, która przedstawia czarne karty z epopei Żołnierzy Wyklętych. Napisana bez przemilczeń i lukrowania rzeczywistości charakterystycznych dla części polskiej literatury historycznej. Napisana bez znieczulenia. Na jej kartach znalazły się szokujące zeznania świadków i drastyczne opisy mordów. Piotr Zychowicz nie ma wątpliwości – Żołnierze Wyklęci walczyli z niebywałą odwagą o słuszną sprawę. Nie oznacza to jednak, że należy ukrywać przed opinią publiczną niewygodne fakty, które ich dotyczą. Historia bowiem nigdy nie jest czarno-biała…
Kontynuacja bestsellerowej książki Nadchodzi III wojna światowa. Historia dzieje się na naszych oczach. To, co jeszcze wczoraj wydawało się nie do pomyślenia, dziś stało się faktem. Rosja dokonała inwazji na Ukrainę, za wschodnią granicą Polski toczy się zacięty konflikt zbrojny. Jacek Bartosiak w rozmowie z Piotrem Zychowiczem analizuje genezę obecnego kryzysu. Według niego Ukraina to dopiero początek – pierwsze starcie wielkiej wojny mocarstw, która zmieni układ sił na Ziemi. Czy USA obronią swą pozycję globalnego hegemona? Czy Chiny sięgną po supremację na Pacyfiku? Kto wygra wojnę na Ukrainie? Czy Putin użyje broni jądrowej? Czy Rosja się rozpadnie? Jaka przyszłość czeka Europę? Autorzy skupiają się na bezpieczeństwie Polski. Jaką strategię powinniśmy przyjąć, żeby uniknąć wojny? Jak nie stać się strefą zgniotu? Jak zmodernizować armię, aby odstraszyć agresora?
Kontynuacja bestsellerowej książki Nadchodzi III wojna światowa. Historia dzieje się na naszych oczach. To, co jeszcze wczoraj wydawało się nie do pomyślenia, dziś stało się faktem. Rosja dokonała inwazji na Ukrainę, za wschodnią granicą Polski toczy się zacięty konflikt zbrojny. Jacek Bartosiak w rozmowie z Piotrem Zychowiczem analizuje genezę obecnego kryzysu. Według niego Ukraina to dopiero początek – pierwsze starcie wielkiej wojny mocarstw, która zmieni układ sił na Ziemi. Czy USA obronią swą pozycję globalnego hegemona? Czy Chiny sięgną po supremację na Pacyfiku? Kto wygra wojnę na Ukrainie? Czy Putin użyje broni jądrowej? Czy Rosja się rozpadnie? Jaka przyszłość czeka Europę? Autorzy skupiają się na bezpieczeństwie Polski. Jaką strategię powinniśmy przyjąć, żeby uniknąć wojny? Jak nie stać się strefą zgniotu? Jak zmodernizować armię, aby odstraszyć agresora?
Fascynująca opowieść o tym, jak Józef Piłsudski odrzucił możliwość zdobycia Moskwy. Podczas wojny 1920 roku Polacy dwukrotnie mogli zdobyć Moskwę i obalić reżim bolszewików. Musieliby jednak zawrzeć przymierze z białymi rosyjskimi generałami. Najpierw z Antonem Denikinem, potem z Piotrem Wranglem. Niestety Józef Piłsudski odrzucił tę możliwość i podjął tajne rozmowy z Włodzimierzem Leninem. Uważał bowiem, że Rosja czerwona będzie dla Polski mniej groźna niż biała. Był to katastrofalny błąd. Polacy nie tylko ocalili bolszewizm, ale i zaprzepaścili szansę na odbudowę potężnej Rzeczypospolitej w przedrozbiorowych granicach. Choć wygraliśmy bitwę warszawską, cała wojna z bolszewikami skończyła się dla nas klęską. Podpisując w 1921 roku fatalny traktat ryski, rzuciliśmy na pastwę Sowietów połowę terytorium Rzeczypospolitej i półtora miliona Polaków. Ludzie ci padli ofiarą czerwonego holokaustu. Polska zapłaciła za to gorzką cenę 17 września 1939 roku…
Kolejna część bestsellerowego cyklu „Opowieści niepoprawne politycznie”. Po Żydach, Sowietach, Niemcach i Aliantach przyszedł czas na Ukraińców. Ludobójstwo na Wołyniu, akcja „Wisła”, krwawa wojna o Lwów. Pogromy polskich dworów na Rusi, Pakt Piłsudski - Petlura, Wielki Głód i Dywizja SS-Galizien. Fatalne błędy II RP i terroryzm OUN. UPA kontra AK. Piotr Zychowicz w swojej nowej książce opisuje najbardziej kontrowersyjne wydarzenia z tragicznej historii relacji polsko-ukraińskich. Bez upiększania i brązu. Bez hurra-patriotycznej cenzury i politycznej poprawności. Zychowicz pisze o tragicznym XX wieku - gdy Polaków i Ukraińców poróżnił krwawy konflikt o ziemię - ale cofa się również do czasów powstania Chmielnickiego. Czy fiasko ugody z Kozakami i budowy Rzeczypospolitej Trojga Narodów było największą zaprzepaszczoną szansą w dziejach Polski? Agresja rosyjska z 2022 roku spowodowała, że Polacy i Ukraińcy nigdy nie byli ze sobą tak blisko. To dobry moment, aby wyjąć historyczne trupy z szafy i w uczciwy sposób rozliczyć się z historią. Prawdziwe pojednanie musi być oparte na prawdzie. W wydaniu w twardej oprawie materiały dodatkowe: esej o filmie Wołyń Wojciecha Smarzowskiego i rozdział o zdumiewających podobieństwach między ludobójstwem na Wołyniu a rzezią w Rwandzie.
Kolejna część bestsellerowego cyklu „Opowieści niepoprawne politycznie”. Po Żydach, Sowietach, Niemcach i Aliantach przyszedł czas na Ukraińców. Ludobójstwo na Wołyniu, akcja „Wisła”, krwawa wojna o Lwów. Pogromy polskich dworów na Rusi, Pakt Piłsudski - Petlura, Wielki Głód i Dywizja SS-Galizien. Fatalne błędy II RP i terroryzm OUN. UPA kontra AK. Piotr Zychowicz w swojej nowej książce opisuje najbardziej kontrowersyjne wydarzenia z tragicznej historii relacji polsko-ukraińskich. Bez upiększania i brązu. Bez hurra-patriotycznej cenzury i politycznej poprawności. Zychowicz pisze o tragicznym XX wieku - gdy Polaków i Ukraińców poróżnił krwawy konflikt o ziemię - ale cofa się również do czasów powstania Chmielnickiego. Czy fiasko ugody z Kozakami i budowy Rzeczypospolitej Trojga Narodów było największą zaprzepaszczoną szansą w dziejach Polski? Agresja rosyjska z 2022 roku spowodowała, że Polacy i Ukraińcy nigdy nie byli ze sobą tak blisko. To dobry moment, aby wyjąć historyczne trupy z szafy i w uczciwy sposób rozliczyć się z historią. Prawdziwe pojednanie musi być oparte na prawdzie.
Wołyń zdradzony to najbardziej wstrząsająca książka autora Obłędu ’44 i Paktu Ribbentrop–Beck. W latach 1943–1945 na Wołyniu i w Galicji Wschodniej ukraińscy nacjonaliści wymordowali 100 tysięcy Polaków. Do zbrodni tej posłużyły im głównie prymitywne narzędzia rolnicze – siekiery, widły i cepy. Gdzie wtedy była Armia Krajowa? Gdzie było Polskie Państwo Podziemne? Dlaczego nic nie zrobiono, by ratować polską ludność cywilną? Dlaczego Wołyniacy konali w osamotnieniu? Piotr Zychowicz udziela na te pytania szokującej odpowiedzi. Armia Krajowa zlekceważyła banderowskie zagrożenie, zignorowała liczne ostrzeżenia o nadciągającym niebezpieczeństwie. Wszystkie wysiłki skupiła bowiem na szykowaniu przyszłego powstania – operacji „Burza”. Dowódcy AK nie chcieli walczyć z UPA, by nie „trwonić” sił potrzebnych im do walki z Niemcami. Do końca wierzyli, że z banderowcami uda się dogadać. Gdy Polskie Państwo Podziemie podjęło wreszcie interwencję, była ona tragicznie spóźniona i niewystarczająca. Niestety AK na Wołyniu całkowicie zawiodła.
Najbardziej kontrowersyjna książka autora Obłędu ’44. Autor Paktu Ribbentrop–Beck i Obłędu ’44 tym razem podjął drażliwy temat stosunków polsko-żydowskich. Jego poprzednie książki wywoływały ostre dyskusje i kontrowersje, żadna nie była jednak tak niepoprawna politycznie. Żydzi rozsierdzą zarówno filosemitów, jak i antysemitów. Piotr Zychowicz pisze o sprawach niewygodnych zarówno dla Polaków, jak i Żydów. O komunistach i żydowskich kolaborantach pod niemiecką okupacją, ale również o polskich szmalcownikach. O szkoleniu przez II RP żydowskich terrorystów i zamordowaniu przez nich polskiego konsula. O powstaniu w getcie warszawskim oraz tysiącach Żydów służących w Wehrmachcie… W książce znalazły się też kontrowersyjne rozmowy z wybitnymi żydowskimi intelektualistami, którzy mają odwagę głosić poglądy niepopularne w ich własnej społeczności.
Najbardziej niewygodne prawdy o niemieckiej historii, kontynuacja bestsellerowych „Żydów” i „Sowietów” Trzecia po bestsellerowych Żydach i Sowietach książka z niepoprawnego politycznie cyklu autora Obłędu ’44 i Paktu Ribbentrop–Beck. W Niemcach Piotr Zychowicz jak zwykle zmusza czytelnika do przemyślenia i ponownej oceny spraw – jak nam wmawiano – nie podlegających dyskusji. Burzy mit Hitlera ultraprawicowca, w rzeczywistości zatwardziałego lewaka. Pisze o fatalnych błędach Niemców we wschodniej Europie, gdzie początkowo witani jak wyzwoliciele, swoją ludobójczą polityką zaprzepaścili szansę na błyskawiczne pokonanie Sowietów. Szuka źródeł niemieckiego rasizmu w południowej Afryce i spiera się z Davidem Irvingiem, historykiem skazanym za negowanie Holokaustu. Pisze o Polakach w Afrikakorps, domu publicznym w Auschwitz oraz o hinduskich esesmanach. Prowadzi czytelnika przez pola bitew i obozy śmierci, zagląda do gabinetów nazistowskich ideologów i sztabów sił zbrojnych. A nade wszystko zastanawia się, jak do tego wszystkiego mogło dojść…
Polskie Państwo Podziemne nie zdało egzaminu, twierdzi autor "Paktu Ribbentrop–Beck", książki, która zachwiała świadomością historyczną Polaków. Swoje koncepcje, zamiast na realiach, kierownictwo naszego podziemia oparło na złudzeniach i pobożnych życzeniach. Nakazując wspierać oddziałom AK wkraczającą do Polski Armię Czerwoną, dopuściło się kolaboracji z wrogiem. Był to obłęd. Komenda Główna AK wydała bowiem w ten sposób swoich żołnierzy w ręce sowieckiej bezpieki. Tysiące z nich zapłaciły za to najwyższą cenę. Apogeum tego obłędu była decyzja o wszczęciu Powstania Warszawskiego. Zryw ten, choć bohaterski, nie miał najmniejszych szans powodzenia. Spowodował za to gigantyczne straty: zagładę 200 tysięcy Polaków, zburzenie stolicy – wraz z bezcennymi skarbami kultury – i zniszczenie AK. Jedynej poważnej siły, która mogła się przeciwstawić sowietyzacji Polski. Było to spektakularne, ale bezsensowne samobójstwo. Powstanie Warszawskie okazało się najlepszym prezentem, jaki mógł sobie wymarzyć Stalin. Dlaczego Polskie Państwo Podziemne, z którego tak jesteśmy dumni, nie uchroniło 130 tysięcy naszych rodaków wymordowanych przez Ukraińców? Dlaczego zbrojne ramię tegoż państwa – Armia Krajowa – nie obroniło przed hitlerowskimi mordercami 150 tysięcy Polaków w Powstaniu Warszawskim? Dlaczego w ramach akcji «Burza» ta sama AK dopuściła się kolaboracji z sowieckim okupantem? "Obłęd ’44" Piotra Zychowicza wywoła falę świętego oburzenia. Nie zaszkodzi ona jednak tej książce, której autor – późny wnuk Józefa Mackiewicza – rozprawia się z mitami narosłymi w ciągu ostatnich 70 lat. Mitami wyjątkowo trwałymi i równie wyjątkowo szkodliwymi. - Krzysztof Masłoń Jeden z najwybitniejszych polskich polityków, pułkownik Ignacy Matuszewski, pisał, że podczas drugiej wojny światowej «poniżaliśmy się w oczach Francuzów, a następnie pozwoliliśmy się zepchnąć do roli narzędzia polityki angielskiej». Po z górą półwieczu Piotr Zychowicz miał odwagę tę gorzką diagnozę rozwinąć. "Obłęd ’44" to opowieść o polskiej naiwności, brutalnej wojnie i zagładzie polskiego narodu. O polityce, która nie zna pojęcia honoru i «moralnego zwycięstwa», a także o agenturach, które trawiły nasze życie zbiorowe w chwilach decydujących dla narodowego bytu. Warto rozdrapywać zabliźnione rany, by już nigdy nie doprowadzić Rzeczypospolitej do samobójstwa i dziejowej katastrofy. - dr hab. Sławomir Cenckiewicz
Jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki. W dziejach narodów są chwile, gdy trzeba zacisnąć zęby i iść na bolesne koncesje. Ustąpić, aby ratować państwo przed zniszczeniem, a obywateli przed zagładą. W takiej sytuacji znalazła się Polska w 1939 roku. Piotr Zychowicz konsekwentnie dowodzi w tej książce, że decyzja o przystąpieniu do wojny z Niemcami w iluzorycznym sojuszu z Wielką Brytanią i Francją była fatalnym błędem, za który zapłaciliśmy straszliwą cenę. Historia mogła się jednak potoczyć inaczej. Zamiast porywać się z motyką na słońce, twierdzi autor, powinniśmy byli prowadzić Realpolitik. Ustąpić Hitlerowi i zgodzić się na włączenie Gdańska do Rzeszy oraz wytyczenie eksterytorialnej autostrady przez Pomorze. A następnie razem z Niemcami wziąć udział w ataku na Związek Sowiecki. 40 bitnych polskich dywizji na froncie wschodnim przypieczętowałoby los imperium Stalina. Czy w 1939 roku na Zamku Królewskim w Warszawie należało podpisać pakt Ribbentrop–Beck…? Piotr Zychowicz podejmuje sprawę najbardziej tragicznego momentu w polskiej historii, kiedy stawiliśmy czoła agresji hitlerowskiej, narażając się nie tylko na niewolę, ale także na eksterminację. Nie wiemy na pewno czy można było tego uniknąć, ale to dobrze, że w naszej pamięci historycznej pojawi się wreszcie przemilczana na ogół sprawa, że w 1939 roku Polacy, wbrew zdrowemu rozsądkowi, wybrali „egzotyczny” sojusz z Anglią i bardzo wątpliwy sojusz z Francją, co tylko uradowało Stalina. Miłość swego kraju, jego dziejów i doli wymaga, aby rzetelnie badać i oceniać kluczowe decyzje historyczne bez dotychczasowych uników i przemilczeń. Tego wymaga też narodowa i ludzka solidarność z milionami tych, co wtedy cierpieli i ginęli bez nadziei - Andrzej Wielowieyski. Sam bardzo chciałem napisać taką książkę, ale dla czytelnika to dobrze, że nie starczyło mi czasu, bo Piotr Zychowicz napisał ją lepiej. Nieodparcie nasuwa się przy jej lekturze skojarzenie z przełomowym Lodołamaczem Wiktora Suworowa. Autor nie odkrywa żadnych sensacji, zbiera tylko przesłanki powszechnie znane, niezaprzeczalne, i zestawia je w nieodparty ciąg logiczny. Nie sposób zakwestionować jego wywodu w żadnej części. A zarazem trudno pogodzić się z tym, co ewidentnie udowadnia. Bo przez całe dziesięciolecia wbijano nam do głowy coś przeciwnego - Rafał A. Ziemkiewicz
Sowieci to najbardziej antykomunistyczna książka w Polsce. Druga po bestsellerowych Żydach książka z obrazoburczego cyklu autora Obłędu ’44 i Paktu Ribbentrop–Beck. Stawia on w niej szokującą tezę: bolszewizm był gorszy od nazizmu, a Stalin gorszy od Hitlera. I na potwierdzenie tej tezy ma mocne argumenty. Piotr Zychowicz opisuje zapomniane bestialskie zbrodnie popełnione przez Sowietów oraz wojnę wywiadowczą między II RP a ZSRS. W Sowietach znalazły się też opowieści o wielkich prowokacjach KGB i krwawych wewnętrznych czystkach. O gwałcicielach z Armii Czerwonej i kanibalach z łagrów GUŁagu. Autor rozprawia się również z mitami „wielkiej wojny ojczyźnianej”, które stanowią fundament polityki historycznej współczesnej Rosji.
Rywalizacja między wielkimi mocarstwami wchodzi w fazę krytyczną. Czy Stany Zjednoczone pójdą na wojnę z Chinami? Po czyjej stronie stanie Rosja? Czy Polska zostanie wciągnięta w III wojnę światową? Czy świat stoi na krawędzi nuklearnej zagłady? To tylko niektóre z pytań, na które próbują odpowiedzieć Jacek Bartosiak i Piotr Zychowicz. Znany geopolityk oraz publicysta historyczny rozmawiają o Polsce i świecie. O tym, czy armia Rzeczypospolitej jest gotowa odeprzeć atak i obronić państwo. Wrzesień ’39 nie może się powtórzyć. Stany Zjednoczone wycofują się z Europy, aby skupić się na Pacyfiku. A to oznacza, że amerykańskie gwarancje dla Polski stają się coraz bardziej iluzoryczne. Na jakich sojuszników naprawdę możemy liczyć? Czy grozi nam rosyjska agresja i nowa Jałta?
Nadchodzi III wojna światowa Czy Ameryka porzuci Polskę na pastwę Rosji? Rewelacyjny reportaż „Nadchodzi III Wojna Światowa. Czy Ameryka porzuci Polskę na pastwę Rosji?” jest doskonałym obrazem rywalizacji, jaka narodziła się pomiędzy największymi mocarstwami świata. Jest to także krytyczne przedstawienie konsekwencji współzawodnictwa najbardziej liczących się państw na świecie dla krajów ościennych, a także tych decydujących się na niekorzystne sojusze. Na kartach reportażu Jacek Bartosiak i Piotr Zychowicz próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, czy Polska w razie wybuchu konfliktu zbrojnego, będzie wciągnięta w działania III wojny światowej i jaką rolę odegra III RP w historii całego świata. Nadchodzi trzecia wojna światowa. Czy Ameryka porzuci Polskę na pastwę Rosji? Refleksja polityczna na temat super mocarstw W obecnym czasie każde państwo zawiera sojusze polityczne. Tak też dzieje się z Polską, która nawiązała przyjaźń i współpracę partnerską ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej. Jacek Bartosiak i Piotr Zychowicz przedstawiają kulisy tej współzależności, odsłaniając wszystkie konsekwencje, jakie spadną na Polskę w razie wybuchu III wojny światowej. Reportaż „Nadchodzi III Wojna Światowa. Czy Ameryka porzuci Polskę na pastwę Rosji?” obrazuje powody wycofania się Stanów Zjednoczonych z Europy i przyczyny skupienia się działań zbrojnych wyłącznie na Pacyfiku. Autorzy poszukują odpowiedzi na pytanie, czy gwarancja amerykańskie dla Polski są iluzją czy też mają one jakąkolwiek rację bytu? Polska i Stany Zjednoczone – ryzykowny sojusz super mocarstwa i niewielkiego kraju Europy Reportaż „Nadchodzi III Wojna Światowa. Czy Ameryka porzuci Polskę na pastwę Rosji?” skłania czytelnika do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na zadane w tytule pytanie. Zdaniem geopolityka i publicysty historycznego, złożone przez Stany Zjednoczone Ameryki Północnej gwarancje dla Polski, nie są obecnie żadnym zabezpieczeniem interesów III RP. Jacek Bartosiak i Piotr Zychowicz, wykorzystując wiedzę geopolityczną i doświadczenie z zakresu publicystyki historycznej, pragną uzmysłowić czytelnikowi, że propagowanie wśród społeczeństwa przekonania o tym, że armia Rzeczypospolitej jest w stanie odeprzeć jakikolwiek atak zbrojny, jest próbą zafałszowywania rzeczywistości. Najczęściej zadawane pytania (FAQ):Co zrobić, gdy tytuł którego szukam jest niedostępny?Skorzystaj z przycisku „POWIADOM MNIE” obok szukanego tytułu. Gdy książka znów będzie dostępna, otrzymasz wiadomość na podany adres mailowy.Kiedy otrzymam książkę zakupioną w przedsprzedaży?Książka zamówiona w przedsprzedaży trafi do ciebie przed oficjalną premierą, gdy będzie dostępna. Tytuły Wydawnictwa Znak i Wydawnictwa Otwartego wyślemy nawet 10 dni przed premierą.Jak szukać promocji na książki?Odwiedź zakładkę PROMOCJE na górze strony głównej księgarni internetowej, gdzie znajdziesz nowości wydawnicze w konkurencyjnych cenach i atrakcyjne pakiety książkowe. Zniżki sięgają nawet 80%. Aktualizacje są regularne, a informacje o promocjach znajdziesz na stronie głównej znak.com.pl.Gdzie znajdę kody rabatowe na znak.com.pl?Zapisz się do newslettera w zakładce NEWSLETTER na dole strony głównej księgarni, aby otrzymywać kody rabatowe sięgające nawet 80% oraz informacje o promocjach, wyprzedażach i premierach.Kiedy otrzymam zamówione produkty?Termin otrzymania zamówionych produktów zależy od czasu realizacji zamówienia, dostępności produktów oraz wybranej formy dostawy. Po wysyłce zamówienia otrzymasz informację z przewidywanym czasem dostarczenia przesyłki.{"@context": "https://schema.org", "@type": "FAQPage", "mainEntity": [{"@type": "Question", "name": "Co zrobić, gdy tytuł którego szukam jest niedostępny?", "acceptedAnswer":{"@type": "Answer", "text": "Skorzystaj z przycisku „POWIADOM MNIE” obok szukanego tytułu. Gdy książka znów będzie dostępna, otrzymasz wiadomość na podany adres mailowy."}},{"@type": "Question", "name": "Kiedy otrzymam książkę zakupioną w przedsprzedaży?", "acceptedAnswer":{"@type": "Answer", "text": "Książka zamówiona w przedsprzedaży trafi do ciebie przed oficjalną premierą, gdy będzie dostępna. Tytuły Wydawnictwa Znak i Wydawnictwa Otwartego wyślemy nawet 10 dni przed premierą."}},{"@type": "Question", "name": "Jak szukać promocji na książki?", "acceptedAnswer":{"@type": "Answer", "text": "Odwiedź zakładkę PROMOCJE na górze strony głównej księgarni internetowej, gdzie znajdziesz nowości wydawnicze w konkurencyjnych cenach i atrakcyjne pakiety książkowe. Zniżki sięgają nawet 80%. Aktualizacje są regularne, a informacje o promocjach znajdziesz na stronie głównej znak.com.pl."}},{"@type": "Question", "name": "GDZIE ZNAJDĘ KODY RABATOWE NA ZAKUPY NA ZNAK.COM.PL?", "acceptedAnswer":{"@type": "Answer", "text": "Zapisz się do newslettera w zakładce NEWSLETTER na dole strony głównej księgarni, aby otrzymywać kody rabatowe sięgające nawet 80% oraz informacje o promocjach, wyprzedażach i premierach."}},{"@type": "Question", "name": "Gdzie znajdę kody rabatowe na znak.com.pl?", "acceptedAnswer":{"@type": "Answer", "text": "Termin otrzymania zamówionych produktów zależy od czasu realizacji zamówienia, dostępności produktów oraz wybranej formy dostawy. Po wysyłce zamówienia otrzymasz informację z przewidywanym czasem dostarczenia przesyłki."}}]}