Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Miecz zdrady

Krzysztof Koziołek

Miecz zdrady

6.4

(42 ocen) wspólnie z

30,00

 

Żużlowiec Falubazu Zielona Góra Marcin Malicki zostaje oskarżony o zamordowanie kolekcjonera antyków za pomocą średniowiecznego miecza. W sprawę zostaje wmieszany nowosolski dziennikarz Andrzej Sokół, który trafia na trop niewyobrażalnych skarbów gromadzonych 300 lat przez rodzinę von Schönaichów. Ślady kosztowności prowadzą do Zielonej Góry, Kożuchowa, Bytomia Odrzańskiego, Siedliska, Otynia i Zaboru. Przed laty szukały ich już: niemieckie gestapo, radziecki Główny Zarząd Zdobyczy i polski Urząd Bezpieczeństwa, a także tajemnicze Przedsiębiorstwo Poszukiwań Terenowych, ale bez rezultatu... - to krótkie wprowadzenie w to, co będzie się dziać na kartach "Miecza zdrady".

"Zbrodnia, historia sprzed wieków i żużel... Krzysztof Koziołek brawurowo łączy żelazne reguły kryminału z kolorytem lokalnym!" - tak o "Mieczu zdrady" pisze Mariusz Czubaj, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru 2009.

Oprócz fikcyjnej osoby żużlowca będącego kluczem do rozwikłania zagadki sięgającej 500 lat wstecz, w "Mieczu zdrady" czytelnicy znajdą także smaczki związane z historią Falubazu Zielona Góra. Oczywiście nie mogło zabraknąć legendarnego, niezniszczalnego i niezatapialnego Andrzeja Huszczy, na kartach książki występuje też jeden z zawodników aktualnie jeżdżących w barwach klubu z Myszką Miki na plastronie, przypomniany został też mecz Falubazu ze Stalą Rzeszów z 1986 roku, którego niesamowity przebieg do dziś rozpala wyobraźnię kibiców czarnego sportu.

Manufaktura Tekstów
Oprawa miękka

Wydanie: czwarte

ISBN: 978-83-932-4220-7

Liczba stron: 330

Format: 12.5x19.5cm

Cena detaliczna: 30,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...