Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nieskończone możliwości Jak wykorzystać kreatywność jako siłę napędową własnego rozwoju

Zander Benjamin, Zander Rosamund Stone

Nieskończone możliwości Jak wykorzystać kreatywność jako siłę napędową własnego rozwoju

10.0

(1 ocena) wspólnie z

41,70

 



Przełomowy paradygmat przywództwa, relacji i życia możliwością
Nieskończone możliwości przedstawiają zestaw praktyk kreatywności, które można zastosować we wszystkich obszarach aktywności ludzkiej. Książka, przesycona energią dynamicznego partnerstwa autorów, łączy niezwykły talent Bena – człowieka, który potrafi poruszać i wstrząsać, uczyć i porozumiewać się, z geniuszem Rosamund Stone Zander – twórczyni innowacyjnych paradygmatów osobistego i zawodowego spełnienia. W żywym kontrapunkcie oboje uświadamiają nam głęboki sens potężnej roli, jaką pojęcie możliwości może odgrywać w każdym aspekcie naszego życia.
Zanderowie opierają się na dwóch założeniach: że życie jest skomponowane jak opowiadanie i że dzięki nowym definicjom możliwe staje się o wiele więcej, niż ludzie zwykle sobie wyobrażają. Ich książka zmienia nasz punkt widzenia za pomocą podnoszących na duchu historii, paraboli i anegdot związanych z osobistymi doświadczeniami autorów oraz tych pochodzących z życia znanych i nieznanych bohaterów. Ben dowodzi, że siła lidera, podobnie jak dyrygenta, zależy od tego, ile wielkości chce przekazać innym. Każda proponowana przez autorów praktyka może być punktem wyjścia do transformacji siebie i swojej organizacji.
Nieskończone możliwości przedstawiają metodę realizowania wielkich i małych marzeń, która może zmienić życie. Zanderowie zachęcają nas, abyśmy opanowali sztukę komunikacji, przewodzenia i działania tak dalece, by nasze życie promieniowało możliwością i przepełniało nią otaczający świat.

„Jest to praca mądra, podnosząca na duchu i ważna – idealne po-łączenie intuicji i inspiracji, osobistych przemyśleń i historii zaczerpniętych ze świata sztuki, psychologii, gospodarki i polityki. Ben i Roz Zanderowie tworzą niezwykły zespół – ich energia, pasja i zaangażowanie na rzecz humanistycznych wartości są absolutnie zaraźliwe”.

— Doris Kearns Goodwin, historyczka, laureatka Nagrody Pulitzera za książkę No Ordinary Time: Franklin and Eleanor Roosevelt: The Home Front in World War II
Rosamund Stone Zander prowadzi warsztaty poświęcone sztuce możliwości, zajmuje się terapią rodziny oraz maluje pejzaże. Benjamin Zander jest dyrygentem Bostońskiej Orkiestry Symfonicznej oraz profesorem Konserwatorium Nowej Anglii, wygłasza wykłady dla menedżerów i szefów firm na całym świecie.

MT Biznes
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-823-1246-1

Tytuł oryginalny: The Art of Possibility. Transforming Professional and Personal Life

Liczba stron: 256

Format: 14.1x21.8cm

Cena detaliczna: 54,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...