Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Nokaut. Historia bokserki

Agnieszka Rylik

Nokaut. Historia bokserki

5.5

(43 ocen) wspólnie z

39,90

Kobieta twarda jak skała!

Nokaut to książka o dwóch kobietach: jedna rzuca się na swoje rywalki jak krwiożercza bestia i bez skrupułów powala je deski, druga jest wrażliwa, płacze na filmach o miłości i przyznaje, że w życiu sportowca zdarzają się bardzo trudne chwile.

Białe i czarne, blaski i cienie – Agnieszka Rylik opowiada o drodze na sportowy szczyt, wielkim boksie i jego kulisach, karierze w mediach i o życiu prywatnym.
Wojciech Zawioła, który tę opowieść spisał, dokłada wstęp o historii boksu i kobietach, które wywalczyły sobie prawo do stawania na ringu.

Agnieszka Rylik – znana w świecie boksu jako „Lady Tyson” lub „Tyson w spódnicy”. Ze sportami walki związała się jako piętnastolatka, rozpoczynając treningi w kick boxingu. Po pół roku została mistrzynią Polski. Jako siedemnastolatka zdobyła złoty medal mistrzostw świata. Została najmłodszą mistrzynią globu w historii kick boxingu. W 1994 roku, po przejściu na zawodowstwo, została mistrzynią Europy, a rok później mistrzynią świata w kick boxingu. W zawodowym boksie stoczyła osiemnaście pojedynków, z czego siedemnaście wygrała - jedenaście przed czasem. Jest dziennikarką Dzień Dobry TVN, wystąpiła w „Tańcu z gwiazdami” i w programie „Agent – gwiazdy”. Zagrała w „Superprodukcji” Juliusza Machulskiego i w filmie „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” Patryka Vegi. Iga Cembrzyńska nakręciła o niej film dokumentalny „48 godzin z życia kobiety”.

Twardy zawodnik, wrażliwa dusza. Bokserka, sportsmenka, kobieta.
Agnieszka Rylik.

Edipresse Polska
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2017-04-26

ISBN: 978-83-794-5824-0

Liczba stron: 208

Edipresse Polska

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Rok wydania: 2017

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...