Menu

Olkowicz Łukasz

Czy warto trenować judo? Czy boks jest niebezpieczny? Czy szermierka to naprawdę drogi, elitarny sport? Takie pytania zadają sobie rodzice chcący zachęcić dziecko do aktywności fizycznej i wybrać najlepszą dla niego dyscyplinę. Wątpliwości mają też często sami przyszli sportowcy. Nie wiedzą, czy żeby chodzić na zapasy, trzeba być koniecznie dużym i silnym. Albo czy treningi sportów walki są tylko dla pewnych siebie zawadiaków.Na ringu Łukasza Olkowicza, trzeci tom serii „Wybieram swój sport”, pozwoli odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące sportów walki. Autor w swojej książce wyjaśnia zasady pięciu różnych dyscyplin: judo, zapasów, boksu, taekwondo i szermierki. Objaśnia również, jak wyglądają treningi, jakie trzeba mieć predyspozycje, aby uprawiać daną dyscyplinę, oraz jaki sprzęt jest potrzebny początkującym i zaawansowanym zawodnikom. Na ringu to także skarbnica wiedzy o współczesnych i dawnych mistrzach zmagających się na olimpijskich ringach, matach i planszach. Z książki dowiemy się np., jak zaczął trenować judo Paweł Nastula i kim był „papa” Stamm, a także poznamy filmową historię życia Jerzego Pawłowskiego.W serii „Wybieram swój sport” ukazały się już książki Na boisku – o sportach piłkarskich, i Na śniegu – o sportach zimowych. Autorem serii jest znany dziennikarz sportowy Łukasz Olkowicz. Projekt graficzny opracowali nagradzani graficy ze studia Zespół Wespół.
Jak to się stało, że Justyna Kowalczyk została wielką mistrzynią? Co to są punkty za styl w skokach narciarskich? Jak dobrać sprzęt, żeby wygodnie i bezpiecznie jeździć na łyżwach i na nartach? Tego wszystkiego dowiesz się z drugiego tomu serii „Wybieram swój sport”. W „Na śniegu. Sporty zimowe” Łukasz Olkowicz przybliża sylwetki najsłynniejszych sportowców pięciu zimowych dyscyplin: narciarstwa biegowego, narciarstwa alpejskiego, skoków narciarskich, łyżwiarstwa figurowego i hokeja. Z naszej książki dowiesz się także, jakimi zasadami rządzą się te dyscypliny, kiedy najlepiej zacząć przygodę ze sportem i jakie trzeba mieć zdolności, żeby zostać mistrzem sportu. W serii „Wybieram swój sport” jesienią ukazał się tom o sportach piłkarskich „Na boisku. Piłkarskie gry zespołowe”, a wiosną zostaną opublikowane kolejne części cyklu. Autorem całej serii jest znany dziennikarz sportowy Łukasz Olkowicz. Projekt graficzny opracowują nagradzani graficy ze studia zespół wespół.
Sport jest twoją pasją? Jesteś kibicem, który nie ominie żadnego meczu, żadnej relacji z olimpiady? A może marzysz o tym, żeby zacząć uprawiać sport, ale nie wiesz, jaką dyscyplinę wybrać? Niezależnie od tego, do której z opisywanych grup należysz, musisz koniecznie przeczytać Na boisku – nowoczesną, bogato ilustrowaną książkę opowiadającą o sportach piłkarskich. Będzie w niej oczywiście mowa o futbolu, ale nie tylko. Znajdą się tam również informacje o siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej i baseballu. Czytelnik pozna, z nieznanej dotąd strony, wybitnych zawodników każdej z dyscyplin. Przeczyta rozmowę z jednym z najlepszych polskich siatkarzy Łukaszem Kadziewiczem. Dowie się, jakie trzeba mieć predyspozycje, żeby uprawiać dany sport i jaki sprzęt jest do tego potrzebny. Na boisku to pierwszy tom serii Wybierz Swój Sport. Autorem całej serii jest znany dziennikarz sportowy Łukasz Olkowicz. Projekt graficzny opracowują nagradzani graficy ze studia Zespół Wespół.Późną jesienią w serii Wybierz Swój Sport ukaże się tom o sportach zimowych, a wiosna będzie należeć do sportów kołowych i sportów walki
Jaki jest Adam Nawałka? Jeden z najlepszych polskich reportażystów sportowych, Łukasz Olkowicz, sprawdza, jak trener piłkarskiej reprezentacji Polski budował swoją karierę. Zaczyna od dzieciństwa w Rudawie, pierwszych zwycięstw i porażek, kończy na pracy z reprezentacją. Rozmawia z kilkudziesięcioma osobami, które wpłynęły na karierę Nawałki. „W kadrze żartowali, że z niego taki amant – Alain Delon, elegancik. Ubierał się frywolnie – jakiś szalik dorzucił, bransoletkę, zmierzwił włosy. Lubił się opalać, jak gdzieś widział słońce, to z tego korzystał” – wspominają Janusz Garlicki, były lekarz kadry, i Marek Motyka, kolega Nawałki z boiska. „Nawałka stawał się coraz bardziej popularny, a już po udanych dla niego mistrzostwach świata w Argentynie sława zaczęła się wdzierać do jego życia z impetem. Już wcześniej plotkowano o jego związku z Grażyną Loską, dziś Torbicką, córką ówczesnego wiceprezesa PZPN”. „Wiedziałem, że dobrze zna polskich zawodników i potrafi z nimi rozmawiać. Nie przestraszy się ich sławy. Lubi też konkretną pracę, haruje od rana do wieczora. Szukałem Polaka, żeby nie przeszkadzała bariera językowa. No i chciałem, żeby trenował piłkarzy, a nie dziennikarzy i nie starał się błyszczeć w mediach” – Zbigniew Boniek, prezes PZPN.