Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Od Rubika do Rubika. W cztery oczy z ojcem i synem

Grzegorz Łubczyk

Od Rubika do Rubika. W cztery oczy z ojcem i synem

23,39

 

Magiczna Kostka Rubika, która podbiła świat, nazywana jest różnie: „węgierski postrach” czy też „broń masowej zagłady”, którą wymyślili komuniści, aby Zachód wpędzić w obłęd.
W 50. rocznicę jej wynalezienia Autor zaprasza Czytelników na spotkanie z kreatywnym panem Rubikiem, twórcą tej słynnej logicznej łamigłówki.

Rytm
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-67927-06-2

Liczba stron: 144

Format: 14.5x21.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...