Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ogród wspomnień

Amy Hatvany

Ogród wspomnień

7.3

(154 ocen) wspólnie z

35,00

 

Słodko-gorzka historia zagubionego we własnym świecie ojca i poszukującej jego miłości i akceptacji córki.
W wieku dziesięciu lat Eden znalazła ojca, Davida, wykrwawiającego się na podłodze łazienki. Nieudana próba samobójcza doprowadziła do rozwodu rodziców, po którym David praktycznie zniknął z życia córki. Eden wie na jego temat tylko tyle, że jest bezdomny i zmaga się z chorobą psychiczną.
Teraz trzydziestoletnia Eden postanawia odnaleźć ojca, by móc mu wreszcie wybaczyć i ostatecznie zamknąć za sobą przeszłość. Kiedy jednak w trakcie poszukiwań odkrywa inne bolesne prawdy – nie tylko tajemnice, które skrywała przed nią matka, ale także dręczące pytanie, czy po tych wszystkich latach David w ogóle chce zostać odnaleziony – musi zdecydować, jak daleko jest się w stanie posunąć w imię miłości.
Przepiękna, wzruszająca historia – gdyby powieściom przyznawano Oscary, Amy Hatvany zgarnęłaby nagrody we wszystkich kategoriach.
Melissa Senate, autorka „Szkoły gotowania Pod Amorem”
Fascynująca opowieść o chorobie psychicznej: szacunku i nienawiści do samego siebie, twórczej inwencji i destrukcji, które odciskają piętno na życiu najbliższych.
Juliette Fay, autorka powieści „Weranda pełna słońca”
Amy Hatvany – z wykształcenia socjolog, z zamiłowania pisarka, jest autorką czterech powieści. Mieszka w Seattle

Prószyński Media
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-04-09

ISBN: 978-83-783-9500-3

Tytuł oryginalny: Outside the Lines

Liczba stron: 456

Prószyński Media

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Tłumaczenie: Anna Kłosiewicz

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...