Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pod gwiazdami Rio

Ana Veloso

Pod gwiazdami Rio

6.7

(95 ocen) wspólnie z

39,90

 

Płomienna jak słońce Brazylii – zmysłowa, słodko-gorzka i pełna namiętności – kontynuacja powieści „Zapach kwiatów kawy”
Rio de Janeiro złotych lat dwudziestych. Ana Carolina jest piękna, bogata i w pełni cieszy się życiem. Z okazji dwudziestych pierwszych urodzin rodzice wysyłają ją w wielką podróż po Europie.
Z dala od rodziny niepokorna piękność pozwala sobie na małe eskapady, jakie w jej rodzinnej Brazylii byłyby niemożliwe. Pewnego wieczoru trafia do paryskiego kabaretu, gdzie flirtuje z mężczyzną, którego widok zapiera jej dech w piersi. Nieznajomy przedstawia się jako Antoine, ona zaś jako Caro – żadne nie zdradza drugiemu nic więcej na swój temat. Mijają trzy lata i kiedy Ana Carolina szykuje się w Rio do ślubu ze swoją młodzieńczą miłością Luízem, poznaje Antónia, kolegę narzeczonego. W kobiecie budzi się wielka namiętność, gdy okazuje się, że António to w istocie jej Antoine…
Ana Veloso, ur. w 1964 roku, z wykształcenia romanistka, jest dziennikarką i pisarką. Przez wiele lat przebywała w Brazylii, obecnie mieszka w Hamburgu. W Świecie Książki ukazały się jej bestsellerowe powieści: Bądź zdrowa, Lizbono, Dziewczyna znad Rio Paraiso, Woal, Pieśń kolibra.

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-794-3853-2

Liczba stron: 528

Świat Książki

Format: 135x211mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Magdalena Jatowska

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...