Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rolnik szuka żony

Marta Manowska

Rolnik szuka żony

5.4

(31 ocen) wspólnie z

29,90

 

Prowadząca program „Rolnik szuka żony” Marta Manowska rusza w podróż sentymentalną i odwiedza bohaterów wszystkich trzech edycji programu. Co się u nich zmieniło? Jakie mają podejście do życia? Pytania o miłość, sens, poszukiwanie. Rozmowy rzeka z bohaterami pokazują ich zmianę, dają odpowiedzi na wiele pytań, które widzowie zadawali sobie po programie. Ale i sięgają dalej. Jak zmieniała się wieś, kogo dotyczy kompleks rolnika. Szczerze, bez ogródek, odważnie. Wszystko okraszone zdjęciami z dzieciństwa i dorastania na wsi.

Czy Ania i Grzegorz Bardowscy się znali? Czego żałuje Stanisław Kot? Czy Adam Kraśko przekroczył kiedyś granice żenady? Jak Paweł Szakiewicz dowiedział się, że w życiu niczego nie można być pewnym? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą się w tej książce. Rozmowy z bohaterami, zdjęcia i historie par, które powstały w programie „Rolnik szuka żony”. Trzy edycje, historie ich bohaterów w jednej książce. O miłości, poszukiwaniu siebie, obawach i zwycięstwach.

Wrócić do bohaterów często po ponad dwóch latach to także dla autorki podróż pełna emocji i wspomnień. Rozmowy płyną i stają się jeszcze głębsze. Każdy odkrywa swoje sekrety. Także autorka. Książka, będąca podsumowaniem prawie trzech lat poszukiwań. I trzech lat zmagań w walce o miłość. I o siebie. Niespodzianki, zaskoczenia, nowości. Tradycja, rodzina, wieś. Wszystko w jednej rozmowie. O życiu. Możemy się czegoś od nich nauczyć? Zastanowić się nad własnym życiem. Czasem najprostsze mądrości okazują się w życiu kluczowe.

Wydawnictwo Duszpasterstwa Rolników
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-740-1599-8

Liczba stron: 268

Format: 165x240mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...