Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rowery górskie

Worland Steve

Rowery górskie

6.0

(1 ocena) wspólnie z

9,99

 

Kompletny przewodnik po ciągle rozwijającym się świecie kolarstwa górskiego. Stanowi wprowadzenie do tej dziedziny sportu dla tych, którzy dopiero planują się nim zająć, jak też uzupełnienie wiedzy dla osób już startujących w zawodach amatorskich.
Pokazuje praktyczną stronę kolarstwa górskiego omawiając szczegóły budowy roweru oraz techniki jazdy, jak również zasady dbałości o stan techniczny sprzętu.
Książka zawiera skondensowaną wiedzę na temat kolarstwa górskiego - sportu, który rozpala ducha przygody i pozwala dojechać o własnych siłach niemal do każdego miejsca.

•Poznanie różnych konstrukcji rowerów MTB i dyscyplin kolarstwa górskiego
•Zasady treningu kolarskiego dla początkujących i dla zawodników
•Szczegółowe, a równocześnie zrozumiałe omówienie specyfikacji rowerów
•Jak zadbać o rower góski?
•Wszystko o wyposażeniu specjalistycznym
•Najważniejsze zasady techniki jazdy w terenie

Steve Worland jeździ w terenie od blisko 35 lat. Jest on dziennikarzem piszącym o kolarstwie górskim od niemal dwóch dekad i przetestował ponad 2000 rowerów dla najważniejszych miesięczników poświęconych MTB. Obecnie jest Dyrektorem Technicznym w najpopularniejszym brytyjskim magazynie Mountain Biking UK.

Wiktor T. Nowotka, artysta fotografik ZPAF, jeździ na rowerze od blisko 60 lat, a na rowerze górskim od połowy lat 80. Był redaktorem naczelnym magazynu „Ski-Bike”– pierwszego polskiego pisma poświęconego MTB. Jest autorem przewodników, projektów tras rowerowych oraz przekładów literatury poświęconej rowerom.

Alma-Press
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-702-0550-8

Tytuł oryginalny: The Mountain Bike Book

Liczba stron: 168

Format: 215x275mm

Cena detaliczna: 9,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...