Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sherlock Holmes. Tom 1

Arthur Conan Doyle

Sherlock Holmes. Tom 1

45,00 zł

3296

 

NIESAMOWITE PRZYGODY ZNANEGO NA CAŁYM ŚWIECIE DETEKTYWA SHERLOCKA HOLMESA OPATRZONE ORYGINALNYMI ILUSTRACJAMI SIDNEYA PAGETA WYDANE W 3-TOMACH W NOWYM TŁUMACZENIU!

Studium w Szkarłacie to pierwsza wspólna akcja Doktora Watsona i Sherlocka Holmesa. Ich zadaniem jest rozwikłanie dwóch zbrodni popełnionych w Londynie. Odkrywają napisane krwią na ścianie tajemnicze znaki, które przypominają o dalekiej przeszłości i pojawiającym się motywie zemsty za popełnione niegdyś zło.

Znak Czterech to kolejna historia, która ożywia losy bohaterów z Baker Street 221B. Pojawiająca się w mieście piękna młoda kobieta prosi detektywa o pomoc w odnalezieniu zaginionego dziesięć lat wcześniej ojca. Pozornie błahe zlecenie okazuje się śmiertelnie niebezpieczne, a wszystko przez pojawienie się tytułowego znaku czterech oraz znalezienie w zamkniętym od wewnątrz pokoju ciała zamordowanego w makabryczny sposób ciała mężczyzny.

Pies Baskerville’ów czyli trzeci tom opowiadający o losach tropicieli tajemniczych zabójstw. Tym razem Sherlock Holmes wraz z Doktorem Watsonem rozstrzygają zagadkę dotyczącą rodu Baskerville’ów. Legenda głosi, że na przedstawicielach tej rodziny ciąży klątwa, która jest skutkiem zbrodni i gwałtów, jakich dopuścił się jeden z protoplastów rodu, sir Hugon. Rodzinę prześladuje ponoć diabelski czarny pies, który zionie ogniem z pyska i zabija kolejnych jej członków.

Zysk i S-ka
Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-03-17

ISBN: 978-83-778-5145-6

Tytuł oryginalny: Sherlock Holmes, vol. 1

Liczba stron: 492

Zysk i S-ka

Format: 24.2x15.7

Cena katalogowa: 45,00 zł

Tłumaczenie: Jerzy Łoziński

Daria

Sherlock Holmes

Rozwiązywanie zagadek to mój konik. Sherlock Holmes to detektyw, z którym uwielbiam poszukiwać prawdy. To jak podróż w inny wymiar. Zwoje w moim mózgu nie raz muszą ciężko się napracować, ale jest to przyjemny wysiłek, który daje ogromną satysfakcję, gdy uda się rozwiązać zagadkę. Serdecznie polecam wszystkim, którzy nie boją się krwawych scen, potwornych psów i nieoczekiwanych zwrotów akcji.
Anastazja Malinowska

Kocham

Zarówno książka, film z moim ukochanym Robertem Downey Jr., jak i serial Shelrock z przecudownym Bendictem Cumberbatch'em wcielającym się w rolę Holmesa są warte polecenia!
Sergiusz

polecam

Przepięknie wydana książka. Dobre tłumaczenie i jeszcze lepsze ilustracje. Sidney Paget mistrzem rysunku!

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...