Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Takiego jutra nie było dziś

Iwona Polkowska

Takiego jutra nie było dziś

7.0

(1 ocena) wspólnie z

37,91

 

Jest ostatni weekend września. Iza przeżywa ten czas wraz ze swoimi przyjaciółmi i z Piotrkiem – mężczyzną, w którym od dawna się podkochuje. Jest szczęśliwa i z optymizmem patrzy w swoją przyszłość. Jak wiele młodych ludzi ma marzenia i plany na życie – nie spodziewa się tego, co ma się wkrótce wydarzyć…
Gdy traci wszystko, korzysta z propozycji starego, „dobrego” przyjaciela z dzieciństwa. Obietnica pracy za granicą, perspektywa pieniędzy i lepszego życia sprawiają, że Iza na nowo zaczyna mieć nadzieję, znowu zaczyna wierzyć, że wszystko jej się poukłada. Jeszcze nie wie, że los, na przekór jej oczekiwaniom, rzuci ją w przepaść ludzkiej obojętności i brutalności. Złoży ją niczym ofiarę na ręce bezwzględnych ludzi, którzy dla pieniędzy zrobią wszystko. Iza, zastraszona, zhańbiona i pozbawiona wolności, zmuszona jest walczyć o każdy dzień życia.
„Historia napisana z subtelnością i dosadnością zarazem. Opowieść o tym, ile człowiek jest w stanie wyrządzić krzywdy drugiej osobie, i miłości mężczyzny do kobiety, która jest ponad wszelkie zło. Tragedia Izy chwyta i mocno ściska serce”. K. Rodziewicz
„Książka jest niezwykła. Jest jak czerwona lampka na drodze niejasnych wyborów. Powinna być lekturą obowiązkową dla każdej kobiety”. I.B.
Iwona Polkowska mieszka w Zabrzu z mężem i córeczką, Jej pasją są podróże i książki. Od dzieciństwa marzyła o napisaniu historii, która wzruszy niejednego czytelnika. Takiego jutra nie było dziś jest jej pierwszą powieścią.

Rozpisani.pl
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-12-19

ISBN: 978-83-952-6510-5

Liczba stron: 256

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 37,91 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...