Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wierszyki do rysowania

Arkadiusz Maćkowiak

Wierszyki do rysowania

9,73

 

„Wierszyki do rysowania” to atrakcyjna propozycja dla najmłod­szych dzieci, które dopiero zaczynają naukę rysowania lub już dosko­nalą tę sztukę. W książeczce znajdują się krótkie, proste wierszyki zawierające podpowiedzi, jak łatwo narysować znane dziecku przed­mioty (np. misia, parasol, łopatkę), zwierzątka (np. biedronkę, jeża, motylka), rośliny (np. muchomora, drzewo, jarzębinę), pojazdy (np. auto, samolot, łódkę), owoce i warzywa (np. banana, wiśnie, marchew­kę) i inne elementy z najbliższego otoczenia. Przy każdej rymowan­ce przedstawiono schematycznie kolejne etapy powstawania rysunku. Obrazki składają się z prostych figur i kształtów: kropek, kresek, kół, kwadratów, prostokątów, trójkątów.

Z wierszykami można bawić się na wiele sposobów. Na początku dziecko powinno tylko słuchać rymowanek czytanych przez dorosłe­go i uważnie śledzić kolejne etapy powstawania ilustracji albo wodzić po nich palcem. Następnie maluch może już samodzielnie lub przy pomocy dorosłego kreślić i kolorować obrazki zgodnie z rymowaną instrukcją czytaną przez opiekuna. Wierszyki są na tyle krótkie i nie­skomplikowane, że z czasem dziecko prawdopodobnie zapamięta swo­je ulubione i będzie chętnie rysowało opisane w nich elementy.

„Rysowanie wierszyków” sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka, służy doskonaleniu koncentracji uwagi, pamięci i spostrzega­nia, usprawnia koordynację słuchowo-ruchową i wzrokowo-ruchową malucha, kształci motorykę ręki. Rysunkowe zabawy z wierszykami pobudzają wyobraźnię, zachęcają do kreatywności, a ponad wszystko sprawiają ogromną radość – i dziecku, i jego rodzicom.

Harmonia
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-713-4548-7

Liczba stron: 64

Format: 20.5x29.5cm

Cena detaliczna: 14,36 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...