Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Winyle Podręcznik miłośnika winylów

Matt Anniss

Winyle Podręcznik miłośnika winylów

6.1

(7 ocen) wspólnie z

49,90

 

Książka dla tych, którzy chcą dowiedzieć się, jak doznać maksymalnych wrażeń, słuchając swoich płyt winylowych.
Na przełomie tysiącleci wydawało się już, że dni płyt winylowych są policzone. Jednakże od kilku lat liczba sprzedanych płyt winylowych gwałtownie rośnie. Nikt też nie wie dokładnie, ile używanych płyt zmieniło właścicieli, ale najprawdopodobniej setki milionów.
Dla pasjonatów muzyki nie istnieje lepszy środek zapisywania dźwięku od płyt winylowych, które stanowią najwyższy wyraz „dotykalnej muzyki”. Nie da się zaprzeczyć, że kupowanie, kolekcjonowanie i odtwarzanie płyt winylowych dostarcza nam dużo więcej satysfakcji niż banalne odsłuchiwanie nagrań ze smartfona.
Dla wielu płyty winylowe są nie tylko nośnikami zapisu dźwięku, ale też dostarczają im one sposobu na życie. Ludzie tacy potrafią poświęcić niewiarygodnie dużo czasu na precyzyjne ustawianie swojego zestawu hi-fi tak, żeby wydobyć z niego jak najdoskonalszy dźwięk. Swoje weekendy spędzają na wyprawach mających na celu zdobycie nowych płyt i z maniackim zacięciem potrafią mówić o najdrobniejszych szczegółach związanych z każdym z posiadanych albumów oraz singli.
Jeżeli jeszcze nie zaliczasz się do tej grupy ludzi, to wcześniej czy później do nich dołączysz. Kupno tej książki będzie pierwszym krokiem, jaki uczynisz na drodze do winylowego uzależnienia.

Bellona
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-111-5623-4

Liczba stron: 184

Format: 210x290mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...