Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wpływ Księżyca 2022 Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok

Witold Czuksanow

Wpływ Księżyca 2022 Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok

10.0

(2 oceny) wspólnie z

20,81

 

Cykl moich biodynamicznych poradników księżycowych kończy w tym roku 15 lat! Każdy jubileusz jest powodem do radości. Mnie jednak najbardziej cieszą nie wszystkie wydane do tej pory numery, lecz to, że mają stałą i wierną grupę czytelników. Z myślą o nich z niesłabnącym entuzjazmem siadam, by napisać o tym, co nowego mnie w ogrodach urzeka, zastanawia, a niekiedy zatrważa. Dzielę się wiedzą o problemach, z którymi się borykam, interesujących nowych roślinach i sposobach pielęgnacji. Wielu amatorów ogrodnictwa zadawało mi pytania na temat tego, czy ten Księżyc w ogóle ma jakieś znaczenie, czy zwyczajnie działa. Jeśli cykl poradników ma już tyle lat, a rzesza wiernych odbiorców wciąż jest, to chyba odpowiedź na pytanie wydaje się oczywista. Jako autor mogę jedynie to potwierdzić i przestrzec, by do księżycowo-ogrodowych zależności podchodzić jednak z dystansem! To znaczy warto stosować się do wskazówek, których udzielam w części poradnikowej i w opisie prac proponowanych na kolejne dni w roku. Już sam fakt wykonania ich na czas jest połową sukcesu. Jeśli dorzucimy później odpowiednią pielęgnację tego, co posadziliśmy, a księżyc okrasi całokształt swoim srebrnym czarem, to możemy spodziewać się sukcesu. Niech będzie nim zbiór pięknych kwiatów, przywilej podziwiania cudnych rabat, zbiory pysznych warzyw, wyśmienitych owoców albo aromatycznych ziół. Poradnik Wpływ Księżyca 2022 zawiera tak jak i poprzednie roczniki mnóstwo wyczerpujących, prosto podanych i łatwych w zastosowaniu rad, przydatnych dla każdego ogrodnika amatora.
Witold Czuksanow

Zysk i S-ka
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-820-2372-5

Liczba stron: 160

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...