Menu

Jacek Twardowski

W atlasie scharakteryzowano 250 gatunków owadów, które można spotkać na terenie Polski. To doskonała pomoc naukowa w identyfikacji i obserwowaniu najpowszechniejszych przedstawicieli owadów w naszym kraju.
Barwny i gwarny świat ptaków od zawsze fascynował człowieka, dlatego obserwowanie tych wyjątkowych stworzeń w naturze stało się bardzo popularnym hobby. Ich zachwycający wygląd, śpiew i zachowania zachęcają do zgłębienia wiedzy z zakresu ornitologii. W Atlasie ptaków świata zaprezentowano 250 gatunków z różnych krain zoogeograficznych. Szczegółowe informacje o ich wyglądzie i zwyczajach uzupełniają piękne fotografie, dzięki którym odróżnienie przedstawicieli ptasiej gromady staje się łatwiejsze.
Jaki to gad. Atlas dla dzieci przedstawia ponad 60 gatunków gadów z całego świata. Przeczytasz w nim nie tylko o rodzimych padalcach i żmijach zygzakowatych, ale również o tropikalnych wężach, żółwiach i aligatorach Afryki, Ameryki czy Australii. Czy anakonda może połknąć człowieka w całości? Jak jadowita jest czarna mamba? Czy żółwie mogą żyć kilkaset lat? Wszystkiego dowiesz się z naszego atlasu!
Jaki to pająk? Atlas dla dzieci przedstawia 62 bardziej i mniej znane gatunki pająków świata. Oprócz charakterystyki wyglądu i trybu życia oraz informacji o występowaniu znajdziesz tu również ciekawostki i mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi poznasz m.in. jadowitego karakurta, sprytną mrówczynkę czy przepięknie barwnego pająka pawiego.
Książka przedstawia ponad 60 najbardziej znanych w Polsce gatunków zwierząt. Oprócz informacji o występowaniu danego gatunku, jego cechach i trybie życia znajdziesz tu również ciekawostki oraz mnóstwo zdjęć. Dzięki atlasowi rozpoznasz m.in. żbika, sarnę, popielicę czy kumaka.
Dlaczego ryś lubi kryjówki? Jak szybko potrafi biec zebra? W których rejonach Polski można spotkać salamandrę plamistą? Jeśli interesują cię zwyczaje zwierząt - zajrzyj do tej książki. Znajdziesz tu wiele ciekawostek, wspaniałe ilustracje i pasjonujące opisy wielu gatunków zamieszkujących zarówno te odległe, jak i bliskie nam rejony świata.