Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Wschodzące słońce

Michael Crichton

Wschodzące słońce

7.0

(29 ocen) wspólnie z

35,60

 

Los Angeles, Kalifornia. Na czterdziestym piątym piętrze nowego biurowca japońskiej korporacji Nakamoto odbywa się inauguracyjna gala, w której uczestniczą wpływowi przedstawiciele świata polityki i biznesu. W tym samym czasie piętro wyżej w sali konferencyjnej zarządu firmy dochodzi do brutalnego zabójstwa. Jego okoliczności prawie jednoznacznie wskazują, iż ofiara, piękna dwudziestokilkuletnia kobieta, została uduszona w trakcie uprawiania seksu. Japończycy domagają się, aby w śledztwie uczestniczyła sekcja dyplomatyczna Wydziału Służb Specjalnych Departamentu Policji. Na miejsce zbrodni udaje się młody oficer łącznikowy, porucznik Peter Smith. Do pomocy dostaje doświadczonego detektywa, Johna Connora, wybitnego znawcę Japonii. Ale zderzenie dwóch odmiennych od siebie kultur zmienia stosunkowo proste dochodzenie w skomplikowaną łamigłówkę. W kraju Kwitnącej Wiśni biznes nie jest traktowany jak normalna rywalizacja, lecz jako wojna, również w sferze opinii publicznej. Śledztwo od początku kierowane jest przez Nakamoto na fałszywe tory, znikają kluczowe dowody rzeczowe. Korporacja zrobi wszystko, by zatuszować morderstwo, w które mogą być zamieszane osoby z najwyższych sfer, także amerykańskich. Śmierć dziewczyny może zaszkodzić interesom firmy w USA...
W zrealizowanej przez Philipa Kaufmana ekranizacji książki główne role zagrali Sean Connery, Wesley Snipes i Harvey Keitel.

Albatros
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-765-9709-6

Liczba stron: 464

Albatros

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 35,60 zł

Tłumaczenie: Jacek Manicki, Andrzej Leszczyński

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...