Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ada i Romek na tropie Ekomisja

Sylwia Wojciechowska

Ada i Romek na tropie Ekomisja

8.8

(5 ocen) wspólnie z

23,90

 

Ada i Romek. Ekomisja to książka o przygodach sympatycznych bliźniąt, uczniów szkoły podstawowej. To idealna propozycja dla czytelników, którzy chcieliby zwrócić większą uwagę na stan naszej planety, rozpocząć ekologiczne działania i zachęcić do nich swoich rówieśników. Wśród opowieści o codziennych perypetiach rodzeństwa pojawia się wiele pomysłów na dbanie o środowisko, które można wcielić w życie już od zaraz! Każdy rozdział to nie tylko nowa przygoda, ale także dawka inspiracji.

Ekomisja podejmuje również tematy produkcji i nadmiaru śmieci, recyklingu, wykorzystywania starych przedmiotów, smogu i globalnego ocieplenia. Najmłodsi czytelnicy z pewnością polubią Adę, Romka i razem z nimi wyruszą w ekologiczną przygodę – Ekomisję.

Ada i Romek to sympatyczna para bliźniąt, które całkowicie się od siebie różnią! Ada jest szalona, żywiołowa i wciąż ma nowe pomysły, a Romek jest rozważny i spokojny. Mimo różnic świetnie się dogadują, potrafią rozwiązać każdą zagadkę i mają mnóstwo pomysłów. Właśnie wracają do szkoły i razem z nowym rokiem szkolnym, czeka na nich nowy nauczyciel, który rozpocznie w szkole prawdziwą rewolucję! Zostanie przewodnikiem po świecie dorosłych, przełamie standardy nauczania, pokaże dzieciom świat i co najważniejsze, postawi na praktykę.

Z tymi pojedynczymi bananami zazwyczaj było coś nie tak – albo były trochę uszkodzone i szybko się psuły, albo brzydsze od tych, które można było kupić w kiści. – Ale, mamo, dlaczego mamy brać odpadki, których nikt nie chce? Zobacz, te są w sam raz. – Jeszcze raz wskazałem wybraną kiść. – Właśnie dlatego, że nikt ich nie chce, zostają w sklepie i później trafiają na śmietnik – powiedziała mama. – Daj spokój, Romku, przecież one smakują tak samo – dodała.

Edgard
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-662-3756-8

Liczba stron: 156

Format: 15.5x22.5cm

Cena detaliczna: 23,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...