Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Aniela
7.5

(194 ocen) wspólnie z

36,90

 

Miłość i nienawiść, życie i śmierć, rozpacz i siła. Małe radości i lęk o przyszłość rodziny. To wszystko składa się na poruszającą sagę rodzinną „Matki i córki” Izabeli Krasińskiej.

Aniela nie miała beztroskiego dzieciństwa, już od najmłodszych lat musiała ciężko pracować, a zaznanie miłości rodzicielskiej było czymś o czym jedynie skrycie marzyła. Po wielu latach poznaje Adama, z którym wiąże przyszłość i postanawia go poślubić . Wraz z mim próbuje zawalczyć o szczęście w czasach wojny i przeciwstawić się wszystkim problemom i przeszkodą rzucanym przez los.

Jak potoczy się życie kobiety w tych trudnych czasach? Czy uda jej się ponownie spotkać swoją matkę?

Czwarta Strona
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2019-07-17

ISBN: 978-83-662-7888-2

Liczba stron: 320

Czwarta Strona

Cena detaliczna: 36,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Daria Będzin

Wartościowa powieść

Już czekam z niecierpliwością na kolejny tom! To bardzo mocna historia, która długo pozostaje w pamięci. Świat przedstawiony przez autorkę jest brutalny i niewątpliwie bardzo prawdziwie oddany jak na tamte czasy. Czytając bardzo często miałam przysłowiową gulę w gardle i musiałam powstrzymywać łzy. Dzięki ,,Anieli'' uświadomiłam sobie jakie szczęście mamy, że nie żyjemy w opisanej rzeczywistości.
Hanna Bienias

Chwyta za serce.

To moje pierwsze spotkanie z autorką i do końca nie wiedziałam czego się spodziewać, jednak opisana opowieść bardzo mi się spodobała. Powieść jest bardzo przejmująca, pokazuje nam, że życie to nieustająca walka o nasz spokój ducha oraz szczęście. W historii Anieli jest bardzo dużo dramatycznych sytuacji i cały czas miałam nadzieje, że w los w końcu się do niej uśmiechnie. Dodatkowy plus dla autorki, ponieważ mam wrażenie, że bardzo solidnie się przygotowała w każdym, nawet najmniejszym szczególe, by móc oddać obraz tamtych dni. Jestem bardzo ciekawa kolejnej części serii, polecam!
Nadia Krawczyk

Słodko-gorzka

Bardzo podoba mi się praca pani Izabeli Krasińskiej, to w jaki sposób udało jej się oddać ducha tamtych czasów jest niesamowite. Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani, w szczególności bohaterka tytułowa, która jest człowiekiem walczącym o swoje mimo rzucanych mu kłód pod nogi. Czytając odczuwałam smutek i ból, który dominował nad jej życiem przez co jeszcze bardziej podziwiam Aniele, że się nie poddała... Mam nadzieje, że będę mogła przeczytać o dalszych losach bohaterki. Mam wrażenie, że autorka jeszcze nie raz mnie zaskoczy. Polecam serdecznie!

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...