Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Biblia węzłów 200 najbardziej przydatnych żeglarskich węzłów

Biblia węzłów 200 najbardziej przydatnych żeglarskich węzłów

76,79

 

Biblia węzłów krok po kroku pokazuje, jak zawiązać 200 węzłów najbardziej przydatnych żeglarzom i motorowodniakom. Zawiera historię najważniejszych węzłów oraz praktyczne rady dotyczące tego, jak, gdzie i kiedy stosować poszczególne węzły. Przy każdym z nich znajduje się czytelna informacja na temat tego, jak mocny, bezpieczny, trudny w wiązaniu i rozwiązywaniu oraz jak przydatny jest dany węzeł.

Wszystko w jednym miejscu!

• Węzły mocujące: linę można przywiązać do stałego obiektu na ponad 30 różnych sposobów. Niektóre mocowania są mocne, inne bardziej bezpieczne. Czym się różnią? Odpowiedź znajduje się w książce!
• Związy: jeżeli uważacie, że znajomość węzła szotowego wystarczy, aby połączyć ze sobą dwie liny, pomyślcie jeszcze raz! Żeglarze nie bez powodu używają supła, związu takielarskiego czy innych węzłów.
• Pętle: węzeł ratowniczy jest wciąż królem węzłów, ale jego panowanie jest zagrożone. Sprawdźcie, jakie pętle będą dobre dla ultranowoczesnych lin.
• Węzły dekoracyjne: nikt nie powinien wyruszać w morze bez wypróbowania przynajmniej jednego z nich. Bransoletka ze splotu tureckiego jest zaskakująco łatwa do wykonania, tak samo jak pleciona mata oceaniczna.
• 10 najbardziej przydatnych węzłów i dużo, dużo więcej.

Biblia węzłów to kompletny przewodnik pozwalający zrozumieć i zawiązać najpopularniejsze węzły żeglarskie na świecie.

Alma-Press
Oprawa twarda

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-702-0689-5

Tytuł oryginalny: The knot Bible

Liczba stron: 288

Format: 19.5x25.0cm

Cena detaliczna: 110,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...