Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ciałem rozumiem

Dawid Grosman

Ciałem rozumiem

6.9

(29 ocen) wspólnie z

39,90

 

Kolejna śmiała kreacja jednego z najważniejszych pisarzy izraelskich
Dwie nowele o zdradzie i zazdrości. W pierwszej niemłody już Szaul przeżywa romans swojej żony Eliszewy z innym mężczyzną. Szaul zazdrości, lecz, co zaskakujące, jest w obojgu zakochany, nie może się im oprzeć. Przeżywa ową historię codziennie w samotności i dopiero po dziesięciu latach decyduje się podzielić nią ze swoją bratową Esti. W drugiej noweli kobieta o imieniu Rotem nie potrafi sobie poradzić z problemem trudnych stosunków z matką, Nili, które przez całe życie stanowiły źródło jej cierpienia. Czytając swoje opowiadanie umierającej matce, próbuje rozwikłać tajemnicę relacji, która narodziła się osiemnaście lat temu pomiędzy Nili a pewnym chłopcem.
Dawid Grosman – ur. w 1954 roku w Jerozolimie. Dziennikarz, autor książek dla dzieci, w 1991 roku otrzymał nagrodę Nelly Sachs za dokonania literackie. W Polsce nakładem Świata Książki ukazały się: Patrz pod: Miłość, Tam, gdzie kończy się kraj, Poza czasem, Bądź mi nożem, Księga gramatyki intymnej. Kolejne powieści w przygotowaniu.
Opisy Grosmana emanują erotyzmem, oszałamiają, odurzają. Autor pisze o małżeństwie i pożądaniu, zazdrości i macierzyństwie, lojalności i zdradzie, kreśląc jednocześnie obraz tęsknot i niepokojów dręczących jego naród.
Tova Mirvis, „The New York Times Book Review”
Grosman błyszczy talentem, jego styl jest przejmująco sensualny, a humor szelmowski. Ciałem rozumiem powinno mu zaskarbić rzesze nowych czytelników.
„The Washington Post”
Dzieło Grosmana rozbrzmiewa czytelnikowi w sercu i umyśle jeszcze długo po przeczytaniu ostatniego słowa.
„O, The Oprah Magazine”

Świat Książki
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-794-3376-6

Tytuł oryginalny: Ba-Guf ani mewina

Liczba stron: 334

Format: 125x200mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...