Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ciekawi świata Chemia Podręcznik Zakres podstawowy Szkoła ponadgimnazjalna

Joanna Meszko

Ciekawi świata Chemia Podręcznik Zakres podstawowy Szkoła ponadgimnazjalna

41,95

 

Dzięki przejrzystej i powtarzalnej strukturze książki przekazywana wiedza staje się łatwiejsza do przyswojenia. Czytelnie wyróżnione tytuły rozdziałów i podrozdziałów oraz szczegółowy spis treści i indeks pojęć pozwalają na szybkie odszukanie potrzebnych informacji.Treści są ujęte w krótkie bloki tematyczne, bogato ilustrowane zdjęciami i modelami. Kolejność, w jakiej zostały zaprezentowane, jest zgodna z propozycją opisaną w podstawie programowej. Podręcznik składa się z sześciu działów, które dzielą się na mniejsze rozdziały. Na realizację każdego z nich jest przewidziana jedna jednostka lekcyjna.Najważniejsze pojęcia wyróżniono w kolorowych ramkach. Szczególnie pomocne w zrozumieniu omawianych tematów są przykłady zadań wraz z rozwiązaniami oraz doświadczenia, które umożliwiają sprawdzenie wiedzy teoretycznej w praktyce. Ciekawostki zachęcają uczniów do samodzielnego pogłębiania wiedzy, a proponowane w trakcie pytania mobilizują ich do aktywnej pracy i wyciągania wniosków. Sprawdzeniu i utrwaleniu zdobytych wiadomości służą podsumowania oraz polecenia kontrolne umieszczone po rozdziałach. Na końcu książki znajdują się także tablice pomocne w usystematyzowaniu i poszerzeniu wiedzy.

Podręcznik dostosowany do wieloletniego użytku.

Operon
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-787-9085-3

Liczba stron: 240

Format: 165x235mm

Cena detaliczna: 41,95 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...