Menu

Operon

Operon
Język polski. Testy piątoklasisty. Zadania i arkuszePublikacja dla uczniów klas piątych szkoły podstawowejRozpoczęcie nauki w klasie piątej od testów piątoklasisty to możliwość sprawdzenia, jak uczeń poradził sobie w klasie czwartej: czy opanował umiejętność czytania ze zrozumieniem, czy potrafi udzielać odpowiedzi zgodnych z tekstem i logicznie wyrażać myśli oraz pisać różne formy wypowiedzi. Zaprojektowana z myślą o uczniach klas piątych publikacja „Język polski. Testy piątoklasisty.Zadania i arkusze” zawiera materiały dostosowane do potrzeb edukacyjnych uczniów, dzięki którym na bieżąco mogą sprawdzać, jak przebiega ich nauka na przestrzeni roku szkolnego.Publikacja „Język polski. Testy piątoklasisty. Zadania i arkusze”:pozwala zbudować solidne fundamenty wiedzy i umiejętności niezbędnych na testach, sprawdzianach czy przy pisaniu wypracowań z języka polskiego;stwarza okazję do rozwijania techniki radzenia sobie z typowymi zadaniami testowymi, co zwiększa pewność siebie uczniów i ich kompetencje;umożliwia śledzenie postępów uczniów oraz ich stopnia przygotowania do nauki w kolejnych klasach w szkole podstawowej;zapewnia solidne ćwiczenia z zakresu czytania ze zrozumieniem i poprawnego pisania tekstów.Zadania zebrane w publikacji są dostosowane do obowiązującej podstawy programowej.Publikacja „Język polski. Testy piątoklasisty. Zadania i arkusze” składa się z dwóch części: testowej i arkuszy.Część testowa to zadania dotyczące zarówno przytoczonych fragmentów lektur, jak i tekstów literackich oraz publicystycznych. Zakres materiału potrzebny do udzielenia odpowiedzi obejmuje treści wymagane na lekcjach języka polskiego w klasie piątej. W środku znajdują się:3 testy z zadaniami zamkniętymi i zadaniami otwartymi do tekstów;3 testy z zadaniami i wypracowaniami.Arkusze to 4 arkusze z zadaniami dostosowanymi do poziomu ucznia w klasie piątej, ale opracowanymi na wzór zadań z egzaminu z języka polskiego na zakończenie szkoły podstawowej. W środku znajdują się:instrukcja,zadania,miejsce na odpowiedzi,brudnopis.  Wykorzystanie gotowych materiałów – takich jak „Język polski. Testy piątoklasisty. Zadania i arkusze” – pozwala zaoszczędzić czas w trakcie roku szkolnego i zwiększyć efektywność nauczania.Uczniowie i nauczyciele zyskują dodatkowy sposób na ćwiczenie w klasie piątej kluczowych umiejętności z języka polskiego.
Ortograffiti. MIKS.  Poziom zaawansowany. Część 1. Klasy IV-VIZeszyt ćwiczeń przeznaczony dla uczniów z dysleksją i dysortografią z klas IV–VI szkoły podstawowej. Mogą z nim pracować zarówno czwartoklasiści, piątoklasiści, jak i szóstoklasiści – wybór zależy od poziomu umiejętności ucznia. W podejściu standardowym jest on przeznaczony dla uczniów klas VI. Cała seria składa się z sześciu zeszytów ćwiczeń na różnych poziomach trudności, po dwa zeszyty na rok szkolny.  W jednym zeszycie ćwiczeń zgromadzono zróżnicowany materiał ortograficzny – miks trudności ortograficznych, który następnie jest powtarzany w kolejnych zeszytach ćwiczeń, ale na wyższym poziomie. Taki układ jest podyktowany wynikiem badań, które wskazują, że uczniowie z dysleksją lepiej przyswajają coś, co jest przedstawione w krótkich, skoncentrowanych pigułkach, a następnie wielokrotnie powtarzane, niż zebrane w długich jednorazowych sekwencjach (jedna zasada ortograficzna przez dłuższy czas).   Warto wybrać tę serię do pracy z uczniem z dysleksją i dysortografią, gdyż zawarte w niej ćwiczenia rozwijają: umiejętność czytania, zwłaszcza w zakresie tempa czytania i rozumienia czytanego tekstu; umiejętność pisania poprawnego pod względem ortograficznym; funkcje uczestniczące w nauce czytania i pisania: wzrokowo-przestrzenne, słuchowo-językowe i motoryczne; zdolność szybszego uczenia się przez wprowadzenie technik aktywizujących mózg; umiejętność samooceny, która podnosi motywację do nauki.  Zeszyt ćwiczeń składa się z 11 bloków – każdy przeznaczony do realizacji na jednych zajęciach 45-minutowych: Zabawy z ortografią – rozgrzewka„Ó” w zakończeniach „-ów”, „-ówka”„Ó” w zakończeniach „-uszek”, „-unek” itp.„Rz” i „ż” niewymienne i po spółgłoskach – powtórzenieGłoski dźwięczne i bezdźwięczne w wyrazach z „rz” i „ż”Czytanie ze zrozumieniem (wyrazy z „rz” i „ż”); interpunkcja„Ż” niewymienne; „ż” po spółgłoskach „l”, „ł”, „n”, „r”„Ch” na końcu wyrazu„Ch” po „s”; „ch” przed spółgłoskami„H” niewymienne; „h” w cząstkach „hiper-”, „hydro-”, „hipo-”, „hipno-”Powtórzenie i utrwalenie poznanych zasad
Chcesz szybko powtórzyć teorię z wiedzy o społeczeństwie – przypomnieć sobie definicje, procesy, akty prawne, organizacje? W „Notatkach” znajdziesz skrót najważniejszych wiadomości. Ta niewielka objętościowo publikacja jest szczególnie przydatna, gdy masz mało czasu na naukę i powtórki lub nie chcesz przerzucać wielostronicowych książek w poszukiwaniu potrzebnych informacji. Dzięki książce „Notatki”: przypomnisz sobie esencję wiadomości z WOS-u niezbędnych na egzaminie maturalnym, a także na kartkówkach i sprawdzianach;  zobrazujesz sobie najważniejsze zagadnienia dzięki infografikom umieszczonym po każdym dziale tematycznym;  zyskasz wartościowe narzędzie do powtórek;skutecznie przygotujesz się do zdania egzaminu z wiedzy o społeczeństwie.  Co znajdziesz w publikacji „Notatki”?   Wszystkie treści są zgodne z aktualnymi wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Możesz mieć pewność, że powtarzasz dokładnie to, co naprawdę potrzebne. Publikacja „Notatki” zawiera: najważniejsze wiadomości z każdego działu, podane w skrótowej formie;infografiki ilustrujące kluczowe zagadnienia. To nie wszystko…  Szukasz jednej książki do matury, w której znajdziesz niezbędną teorię, zadania egzaminacyjne, wzorcowo rozwiązany arkusz, odpowiedzi do zadań, wskazówki i porady? Wybierz „Zadania z odpowiedziami”. Gdy chcesz sobie przypomnieć szczegóły z podręczników, sięgnij po „Teorię do matury”. Być może chcesz sprawdzić się przed maturą? Jeśli tak, to wybierz „Arkusze maturalne z rozwiązaniami krok po kroku”. Możesz także skorzystać z Platformy Operon dla ucznia, czyli naszego cyfrowego wsparcia przed maturą. Znajdziesz tu pełne odpowiedzi do wszystkich zadań wraz z etapami dochodzenia do rozwiązania. 
Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie, klasa 3, zakres rozszerzony Podręcznik Wiedza o społeczeństwie 3. Zakres rozszerzony został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników, którzy kontynuują naukę przedmiotu wiedza o społeczeństwie. Publikacja zawiera materiał poszerzający wiedzę o treści niezbędne do zdania egzaminu maturalnego i jednocześnie otwiera przed uczniem świat postaw obywatelskich. Podręcznik uwzględnia zmiany w podstawie programowej z 2022 r., a zarazem jest zgodny z podstawą programową z 2024 r. Każdy rozdział podręcznika rozpoczyna spis tematów w nim zamieszczonych. Natomiast pod konkretnymi tematami umieszczono moduł „Na tej lekcji” z wypunktowanymi celami, które uczniowie osiągną po przyswojeniu tej partii materiału. Przystępny język publikacji ułatwia zrozumienie treści, a ciekawe ilustracje i infografiki zachęcają uczniów do poszerzania wiedzy, odkrywania świata i poznawania innych społeczeństw. Usystematyzować wiedzę pomagają schematy i tabele. Dzięki wytłuszczeniom w tekście uczniowie łatwiej odszukają istotne zagadnienia, pojęcia i nazwy. Hasła na marginesach to treści obowiązkowe do zapamiętania z lekcji – są powtórzone w podsumowaniu lekcji. Treści merytoryczne zostały zilustrowane danymi liczbowymi, tekstami źródłowymi, mapami i rysunkami satyrycznymi – elementy te, tak jak na egzaminie maturalnym, zostały opatrzone licznymi poleceniami wymagającymi umiejętności analizy. W publikacji zaproponowano także tematy do dyskusji oraz projekty edukacyjne wymagające pracy w grupie. Służą one rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych, współdziałania, a także poszukiwania, gromadzenia i selekcjonowania informacji na dany temat. Blok „Publicystycznym okiem” jest przeznaczony do dyskusji i zawiera odmienne opinie na tematy aktualne w debacie publicznej. Po każdym temacie lekcji można skorzystać z zadań do nauki w domu oraz z ćwiczeń, które są poleceniami ukierunkowanymi na usprawnianie konkretnych umiejętności. Do weryfikowania wiedzy przed sprawdzianem można wykorzystać moduł „Sprawdź, czy umiesz!” zawierający zadania ułożone w formie krótkiego testu i mające różny poziom trudności i złożoności.
Teoria do matury. Matura 2025. Historia Do powtórek zamiast z podręczników Mylą Ci się daty? Nie pamiętasz ważnych wydarzeń, postaci? Nie rozumiesz zależności przyczynowo-skutkowych? Nie masz już podręczników z poprzednich lat? Niezbędną wiedzę potrzebną do rozwiązywania zadań na maturze z historii, podaną w przystępnej i skróconej formie, znajdziesz w publikacji „Teoria do matury”. Korzystając z tej książki, szybko: powtórzysz, uzupełnisz i poukładasz sobie w głowie niezbędną wiedzę do zdania matury na 100%. Co znajdziesz w publikacji „Teoria do matury” z historii? Publikacja „Teoria do matury” obejmuje zagadnienia z działów ze wszystkich lat nauki.  W środku znajdziesz: niezbędną, uporządkowaną wiedzę – w formie definicji, schematów oraz map, żeby ułatwić Ci naukę; definicje i pojęcia wyróżnione kolorami w każdym dziale – dzięki czemu lepiej utrwalisz sobie te treści; ilustracje – bez problemu zrozumiesz przebieg procesów dziejowych, wydarzeń i ich okoliczności; źródła historyczne i cytaty – łatwiej osadzisz informacje i przyswajaną wiedzę w konkretnym kontekście. Znajdziesz tutaj też porady, jak radzić sobie ze stresem, i podpowiedzi, jak skutecznie uczyć się do egzaminu. Ważne! Publikacja została opracowana przez organizatora największych, ogólnopolskich próbnych egzaminów w Polsce. To nie wszystko… Oprócz powtórki z teorii musisz także poćwiczyć rozwiązywanie zadań egzaminacyjnych? Być może chcesz się dowiedzieć, co zrobić, żeby zyskać maksimum punktów na maturze? Potrzebujesz przeanalizować wzorcowo rozwiązany arkusz egzaminacyjny? To znaczy, że szukasz jednej książki, jaką są „Zadania maturalne z odpowiedziami”. Być może chcesz sprawdzić się przed maturą? Jeśli tak, to wybierz „Arkusze maturalne z rozwiązaniami krok po kroku”. Możesz także skorzystać z Platformy Operon dla ucznia, czyli naszego cyfrowego wsparcia przed maturą. Znajdziesz tu pełne odpowiedzi do wszystkich zadań wraz z etapami dochodzenia do rozwiązania.
Nowa wersja Ortograffiti. Czytam, rozumiem piszę dla uczniów klas IV-VIZeszyt ćwiczeń przeznaczony dla uczniów z dysleksją i dysortografią z klas IV–VI szkoły podstawowej. Mogą z nim pracować zarówno czwartoklasiści, piątoklasiści, jak i szóstoklasiści – wybór zależy od poziomu umiejętności ucznia. W podejściu standardowym jest on przeznaczony dla uczniów klas V. Cała seria składa się z sześciu zeszytów ćwiczeń na różnych poziomach trudności, po dwa zeszyty na rok szkolny.W jednym zeszycie ćwiczeń zgromadzono zróżnicowany materiał ortograficzny – miks trudności ortograficznych, który następnie jest powtarzany w kolejnych zeszytach ćwiczeń, ale na wyższym poziomie. Taki układ jest podyktowany wynikiem badań, które wskazują, że uczniowie z dysleksją lepiej przyswajają coś, co jest przedstawione w krótkich, skoncentrowanych pigułkach, a następnie wielokrotnie powtarzane, niż zebrane w długich jednorazowych sekwencjach (jedna zasada ortograficzna przez dłuższy czas).Warto wybrać tę serię do pracy z uczniem z dysleksją i dysortografią, gdyż zawarte w niej ćwiczenia rozwijają:umiejętność czytania, zwłaszcza w zakresie tempa czytania i rozumienia czytanego tekstu;umiejętność pisania poprawnego pod względem ortograficznym;funkcje uczestniczące w nauce czytania i pisania: wzrokowo-przestrzenne, słuchowo-językowe i motoryczne;zdolność szybszego uczenia się przez wprowadzenie technik aktywizujących mózg;umiejętność samooceny, która podnosi motywację do nauki.Zeszyt ćwiczeń składa się z 11 bloków – każdy przeznaczony do realizacji na jednych zajęciach 45-minutowych:Zabawy z ortografią – rozgrzewkaPisownia „ó” i „u” w zakończeniach wyrazówGłoski miękkie w wyrazach z „ó” i „u”Pisownia wyrazów z „ó” i „u”; wielka litera„Rz” po spółgłoskach „b”, „ch”, „d”, „g”, „j”, „k”, „p”, „t”, „w”Pisownia wyrazów z „rz” i „ż”; „nie” z różnymi częściami mowy„Ch” po „s”; „ch” przed spółgłoskami„Ch” niewymiennePisownia wyrazów z „ch” i „h”; pisownia „ą”, „ꔄH” – podsumowaniePowtórzenie i utrwalenie poznanych zasad Zalecana jest kontynuacja pracy przez realizację zadań z zeszytu Ortograffiti. MIKS. Poziom średniozaawansowany. Część 2.
Nowa Biznes i zarządzanie 2 zeszyt ćwiczeń szkoła branżowa I stopnia
Publikacja dla uczniów klas czwartych szkoły podstawowejRozpoczęcie nauki w klasie czwartej od testów czwartoklasisty to możliwość zdiagnozowania po klasie trzeciej umiejętności logicznego wyrażania myśli, udzielania odpowiedzi zgodnie z tekstem oraz pisania różnych form wypowiedzi. Zaprojektowana z myślą o uczniach klas czwartych publikacja „Język polski. Testy czwartoklasisty. Zadania i arkusze” to materiały dostosowane do potrzeb edukacyjnych uczniów, dzięki którym we własnym tempie przejdą oni od stylu uczenia się z klasy trzeciej do klas wyższych szkoły podstawowej.Publikacja „Język polski. Testy czwartoklasisty. Zadania i arkusze”:pozwala zbudować solidne fundamenty wiedzy i umiejętności niezbędnych na testach, sprawdzianach czy przy pisaniu wypracowań z języka polskiego;stwarza okazję do rozwijania techniki radzenia sobie z typowymi zadaniami testowymi, co zwiększa pewność siebie uczniów i ich kompetencje;umożliwia śledzenie postępów uczniów oraz ich stopnia przygotowania do nauki w kolejnych klasach w szkole podstawowej;skutecznie przygotowuje uczniów do czytania ze zrozumieniem i poprawnego pisania tekstów.Zadania zebrane w publikacji są dostosowane do obowiązującej podstawy programowej. Publikacja „Język polski. Testy czwartoklasisty. Zadania i arkusze” składa się z dwóch części: testowej i arkuszy.Część testowa to zadania dotyczące zarówno przytoczonych fragmentów lektur, jak i tekstów literackich oraz publicystycznych. Zakres materiału potrzebny do udzielenia odpowiedzi obejmuje treści wymagane na lekcjach języka polskiego w klasie 4. W środku znajdują się:3 testy z zadaniami zamkniętymi i zadaniami otwartymi do tekstów;3 testy z zadaniami i wypracowaniami.Arkusze to 4 arkusze z zadaniami dostosowanymi do poziomu ucznia w klasie 4, ale opracowanymi na wzór zadań z egzaminu z języka polskiego na zakończenie szkoły podstawowej. W środku znajdują się:instrukcja,zadania,miejsce na odpowiedzi,brudnopis.  Wykorzystanie gotowych materiałów – takich jak „Język polski. Testy czwartoklasisty. Zadania i arkusze” – pozwala zaoszczędzić czas w trakcie roku szkolnego i zwiększyć efektywność nauczania. Uczniowie i nauczyciele zyskują dodatkowy sposób na ćwiczenie na początku klasy czwartej, kiedy ważne jest kształtowanie kluczowych umiejętności z języka polskiego. 
Kompletne repetytorium pozwalające na naukę do matury w takim rytmie, jakiego potrzebujesz. Zawiera:teorię w pigułce z przykładami do każdego z działów, pozwalającą szybko przypomnieć najważniejsze informacje, definicje, wzory; jeśli sama teoria nie wystarcza, spójrz na ilustrujący ją rozwiązany przykładzadania maturalne do samodzielnego rozwiązania w każdym dziale w wersji Zadań krótkich, abyś mógł/mogła na bieżąco sprawdzać, czy już potrafisz je rozwiązywać; zadań jest tyle, żeby można było przećwiczyć wszystkie typy poleceń i przygotować się do kolejnego zestawu zadańzadania maturalne do samodzielnego rozwiązania w każdym dziale w wersji Zadań dłuższych; aby je rozwiązać, potrzebujesz więcej czasu i skupienia oraz wykorzystania nabytych już wcześniej umiejętnościwzorcowo rozwiązany arkusz maturalny, dzięki któremu poznasz dobre praktyki w rozwiązywaniu zadań z arkusza; w podpowiedziach znajdziesz wskazówki pozwalające uzyskać jak największą liczbę punktówzestaw krótkich odpowiedzi do zadań, dzięki któremu zweryfikujesz, czy udało Ci się dobrze rozwiązać każde z poleceńwybrane wzory matematyczne – takie same, jak te, które otrzymasz na maturze; dzięki temu oswoisz się z ich wyglądem, treściami i korzystaniem z nich podczas rozwiązywania zadańPrzedmiot: matematykaZakres: rozszerzonyAutorzy: Adam Konstantynowicz, Anna Konstantynowicz, Małgorzata PająkLiczba stron: 284Działy:Liczby rzeczywisteWielomianyRównania i nierównościUkłady równańFunkcjeCiągiTrygonometriaPlanimetriaGeometria analitycznaStereometriaKombinatorykaRachunek prawdopodobieństwa i statystykaRachunek różniczkowyWzorcowo rozwiązany arkusz maturalnyOdpowiedzi do zadańWybrane wzory matematyczne na egzamin maturalny z matematyki
Karty pracy ucznia do nauki przedmiotu Biznes i zarządzanie w klasie 2 liceum i technikum - zakres podstawowy.
Podręcznik Historia 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 szkoły branżowej I stopnia, którzy ukończyli ośmioletnią szkołę podstawową.W ostatnim tomie kończącym serię autorzy skupili się na przybliżeniu dziejów współczesnych: od II wojny światowej aż po lata dziewięćdziesiąte. Chronologiczny układ publikacji sprawia, że uczniowie mogą prześledzić zmiany dziejowe, wielkie wydarzenia, jak wojna, i na ich tle umiejscowić sytuację Polski. Prezentowany materiał uatrakcyjniają źródła historyczne i mapy, które pozwalają lepiej zrozumieć treści merytoryczne. Dzięki towarzyszącym im poleceniom można przećwiczyć umiejętności analizy. Wytłuszczenia w tekście i definicje w kolorowych ramkach służą szybkiemu odnajdywaniu najważniejszych treści do zapamiętania.Ważnym elementem jest blok pytań i poleceń po każdym temacie. Ułatwi on sprawdzenie opanowywanych zagadnień.Podręcznik do historii do szkoły branżowej I stopnia dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej składa się z 4 działów:II wojna światowaEuropa i świat po II wojnie światowejPolska po 1945 r.Narodziny i funkcjonowanie III Rzeczypospolitej
Repetytorium. Wzory, zadania i arkusze. Egzamin ósmoklasisty 2025. Matematyka. Małgorzata Pająk, Anna Konstantynowicz  Co znajdziesz w publikacji Repetytorium Wzory, zadania i arkusze. Egzamin ósmoklasisty. Matematyka? niezbędnik, jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym, wskazówki ułatwiające uczenie się do egzaminu, niezbędna wiedza do każdego działu, podana w przejrzysty i syntetyczny sposób,|rodzaje zadań, jakie pojawią się na egzaminie ósmoklasisty, rozwiązane krok po kroku, w tym zadania z arkusza Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, kilkadziesiąt zadań typu egzaminacyjnego do samodzielnego rozwiązania przez ucznia lub do wykorzystania podczas zajęć, po każdym dziale zadania egzaminacyjne ułożone w formie podsumowującego testu, przykładowe arkusze egzaminacyjne opracowane przez ekspertów według wytycznych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, odpowiedzi do zadań.Kompleksowe wsparcie w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty
Arkusze. Egzamin ósmoklasisty 2025. Matematyka Beata Dotka Rozwiązywanie arkuszy egzaminacyjnych to najlepszy sposób, by utrwalić informacje i przećwiczyć umiejętności w praktyce. Arkusze z odpowiedziami 2025 to jeszcze więcej zadań egzaminacyjnych dostosowanych do wymagań obowiązujących w tym roku szkolnym. Uczniowie mogą powtarzać dokładnie to, co naprawdę będzie potrzebne. Arkusze zawierają wyraźnie zaznaczone zadania wymagane na egzaminie ósmoklasisty w 2025 roku.Są one zgodne z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.Możesz też zobaczyć zadania, które z uwagi na nowe wymagania egzaminacyjne na rok szkolny 2024/2025 nie będą wymagane. Ta publikacja TO KLUCZ DO ZDANEGO EGZAMINU!   Arkusze ósmoklasisty z odpowiedziami z matematyki Wydawnictwa Operon to kompleksowy zbiór arkuszy z Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu z Operonem z lat 2018–2020 wraz z odpowiedziami. Rozwiązując je, można w praktyce  sprawdzić i utrwalić wiedzę przed egzaminem.Zbiór zawiera arkusze prezentowane na egzaminie ogólnopolskim, a także materiały wcześniej nieupublicznione.To jeszcze więcej zadań i testów niezbędnych podczas przygotowań. Odkryj dodatkowe arkusze do przećwiczenia przed egzaminem ósmoklasisty! Co znajdziesz w środku? szczegółowy opis zmian na egzaminie ósmoklasisty z matematyki w 2025 rokuarkusze zgodne z wymaganiami CKEkarty odpowiedzi ucznia do każdego z arkuszyzadania egzaminacyjne sprawdzone przez ekspertów i testowane wśród uczniówmodele odpowiedzi wraz z rozwiązaniamiadres strony internetowej z nagraniami do odsłuchaniawyróżnione treści nieobowiązujące na egzaminie ósmoklasisty w roku szkolnym 2024/2025
Arkusze. Egzamin ósmoklasisty 2025. Język angielski Anna Tracz   |Rozwiązywanie arkuszy egzaminacyjnych to najlepszy sposób, by utrwalić informacje i przećwiczyć umiejętności w praktyce.Arkusze z odpowiedziami 2025 to jeszcze więcej zadań egzaminacyjnych dostosowanych do wymagań obowiązujących w tym roku szkolnym. Uczniowie mogą powtarzać dokładnie to, co naprawdę będzie potrzebne.Arkusze zawierają wyraźnie zaznaczone zadania wymagane na egzaminie ósmoklasisty w 2025 roku. Są one zgodne z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.Możesz też zobaczyć zadania, które z uwagi na nowe wymagania egzaminacyjne na rok szkolny 2024/2025 nie będą wymagane. Ta publikacja TO KLUCZ DO ZDANEGO EGZAMINU! Arkusze ósmoklasisty z odpowiedziami z języka angielskiego Wydawnictwa Operon to kompleksowy zbiór arkuszy z Ogólnopolskiego Próbnego Egzaminu z Operonem z lat 2018–2020 wraz z odpowiedziami. Rozwiązując je, można w praktyce  sprawdzić i utrwalić wiedzę przed egzaminem. Zbiór zawiera arkusze prezentowane na egzaminie ogólnopolskim, a także materiały wcześniej nieupublicznione. To jeszcze więcej zadań i testów niezbędnych podczas przygotowań. Odkryj dodatkowe arkusze do przećwiczenia przed egzaminem ósmoklasisty!  Co znajdziesz w środku? szczegółowy opis zmian na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego w 2025 rokuarkusze zgodne z wymaganiami CKEkarty odpowiedzi ucznia do każdego z arkuszyzadania egzaminacyjne sprawdzone przez ekspertów i testowane wśród uczniówmodele odpowiedzi wraz z rozwiązaniamiadres strony internetowej z nagraniami do odsłuchaniawyróżnione treści nieobowiązujące na egzaminie ósmoklasisty w roku szkolnym 2024/2025
Vademecum. Matura 2025. Wiedza o społeczeństwie. Zakres rozszerzony Iwona Walendziak, Mikołaj Walczyk   Vademecum – zbiór najważniejszych wiadomości niezbędnych na egzaminie maturalnym – pozwalający na naukę w takim rytmie, jakiego potrzebujesz. Zawiera: kompendium wiedzy podzielone na działy takie jak w repetytorium, podane syntetycznie jako podsumowanie całego cyklu nauki; często w formie zestawień najważniejszych treści, wykresów i tabel, a także ich omówień stanowiących komentarz wystarczający do zrozumienia zagadnienia definicje i pojęcia wyróżnione w każdym dziale kolorową czcionką, co ułatwia ich zapamiętywanie graficzne ilustracje zaprezentowano wszędzie tam, gdzie ułatwiają zrozumienie zjawisk, procesów i reakcji chemicznych wybrane wzory pism stanowiące cenne źródło do zapoznania się i wykorzystania w zadaniach maturalnych rozszerzonej odpowiedzi teksty Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka to jedne z wielu treści źródłowych, z których potrzebujesz korzystać podczas nauki   Przedmiot: wiedza o społeczeństwie Zakres: rozszerzonyAutor: Iwona Walendziak, Mikołaj Walczyk Liczba stron: 456Zawartość: Zawartość:Człowiek w społeczeństwieRóżnorodność kulturowaStruktura społeczna i problemy społeczneAspekty etniczne życia społecznegoPaństwo, myśl polityczna i demokratyzacjaSpołeczeństwo obywatelskie i kultura politycznaRywalizacja o władzęModele sprawowania władzySprawowanie władzy w Rzeczypospolitej PolskiejKontrola władzySystem prawa w Rzeczypospolitej PolskiejPrawa człowiekaŁad międzynarodowyIntegracja europejskaPolska polityka zagranicznaEdukacja i nauka
Konteksty. Matura 2025. Język polski Izabela Tomczyk-Spólna Czym jest kontekst? Jakie są rodzaje kontekstów? Jak wyszukiwać i stosować konteksty?Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące kontekstów w przygotowaniach do egzaminu maturalnego od roku 2023 – zarówno ustnego, jak i pisemnego na obu poziomach – znajdują się w tej publikacji. Pomoże ona uczniom oswoić się z koniecznością używania kontekstów, nie tylko dzięki wiedzy teoretycznej, ale także przez ćwiczenia praktyczne.Ponadto, na końcu publikacji znajdują się gotowe fiszki z wybranych dzieł kultury rozpisanych na konteksty i ich możliwe wykorzystanie.
Matura ustna. Matura 2025. Język polski Tadeusz Banowski, Beata Zielińska Publikacja „Matura ustna” zawiera konspekty przykładowych odpowiedzi na wszystkie 110 zagadnień jawnych obowiązujących na ustnym egzaminie maturalnym z języka polskiego w 2025 roku (zgodnie z Aneksem 2 do Komunikatu dyrektora CKE opublikowanym 1.03.2023). Zadania trudniejsze zostały bardzo szczegółowo przeanalizowane, czasami są wzbogacone dwoma kontekstami (do wyboru), natomiast wszystkie realizacje uwzględniają elementy streszczenia problemowego. W związku z tym publikacja ta może być wykorzystana do powtórek maturalnych, ale także przez uczniów młodszych klas do bieżącej nauki i doskonalenia umiejętności w zakresie rozwiązywania zadań problemowych. Dodatkowo, znajdują się tu przykładowe zadania niejawne – zostały one skonstruowane na wzór poleceń zamieszczonych w Informatorze maturalnym CKE.
Vademecum. Matura 2025. Fizyka. Zakres rozszerzony Izabela Okrzesik-Frąckowiak, Roman Frąckowiak   Vademecum – zbiór najważniejszych wiadomości niezbędnych na egzaminie maturalnym – pozwalający na naukę w takim rytmie, jakiego potrzebujesz. Zawiera: kompendium wiedzy podzielone na działy, podane syntetycznie jako podsumowanie całego cyklu nauki; często w formie zestawień najważniejszych treści, schematów, wykresów i tabel, a także ich omówień stanowiących komentarz wystarczający do zrozumienia zagadnienia definicje i pojęcia wyróżnione w każdym dziale kolorową czcionką, co ułatwia ich zapamiętywanie ilustracje zaprezentowano wszędzie tam, gdzie ułatwiają one zrozumienie procesów i zjawisk zestaw wybranych wzorów i stałych fizykochemicznych: taki sam, jak ten, który otrzymasz na maturze; dzięki temu oswoisz się z jego wyglądem, treściami i korzystaniem z niego podczas nauki Przedmiot: fizykaZakres: rozszerzonyAutorzy: Izabela Okrzesik-Frąckowiak, Roman FrąckowiakLiczba stron: 176Zawartość:KinematykaDynamikaMechanika bryły sztywnejGrawitacja i elementy astronomiiDrganiaTermodynamikaElektrostatykaPrąd elektrycznyMagnetyzmFale i optykaFizyka atomowaElementy fizyki relatywistycznej i fizyka jądrowa
Kompletne repetytorium pozwalające na naukę do matury w takim rytmie, jakiego potrzebujesz. Zawiera:teorię z przykładami do każdego z działów, pozwalającą szybko przypomnieć najważniejsze informacje, definicje, postacie, fakty oraz mechanizmy w postaci tabel, zestawień, wykresów; jeśli sama teoria nie wystarcza, przeanalizuj ilustrujący ją rozwiązany przykładzadania maturalne do samodzielnego rozwiązania w każdym dziale w wersji Zadań krótszych, abyś mógł/mogła na bieżąco sprawdzać, czy już potrafisz je rozwiązywać; zadań jest tyle, żeby móc przećwiczyć wszystkie typy poleceń i przygotować się do kolejnego zestawu zadańzadania maturalne do samodzielnego rozwiązania w każdym dziale w wersji Zadań dłuższych; aby je rozwiązać, potrzebujesz więcej czasu i skupienia oraz wykorzystania nabytych już wcześniej umiejętnościprzykładowe zadania z Tworzenia wypowiedzi pisemnych wraz ze wskazówkami podanymi w kolejnych krokach, podpowiadających realizację zadania; oddzielnie przećwiczysz tworzenie pisma procesowego lub urzędowego oraz zadanie zawierające temat wypowiedzi argumentacyjnejwzorcowo rozwiązany arkusz maturalny, dzięki któremu poznasz dobre praktyki w rozwiązywaniu zadań z arkusza; w podpowiedziach znajdziesz wskazówki pozwalające uzyskać jak największą liczbę punktówzestaw krótkich odpowiedzi do zadań, dzięki któremu zweryfikujesz, czy udało Ci się dobrze rozwiązać każde z poleceń
Arkusze maturalne. Matura 2025. Wiedza o społeczeństwie. Zakres rozszerzony Artur Derdziak   Kompletny zestaw arkuszy maturalnych pozwalający na naukę do matury w takim rytmie, jakiego potrzebujesz.Zawiera:5 arkuszy maturalnych do samodzielnego rozwiązania; warto od początku nauki oswoić się z zasadami wypełniania arkusza według instrukcji przedmiotowej, dzięki czemu nie traci się dodatkowych punktów, a formalne wpisywanie danych nie zabierze na maturze państwowej cennego czasuzadania i polecenia w każdym arkuszu wiernie odtwarzające arkusz CKE wraz z miejscem na odpowiedź i brudnopisem; dzięki nim przećwiczysz wykorzystanie czasu na rozwiązanie zadań, sposób wypełniania arkusza i zapisywanie odpowiedzi; warto więcej czasu poświęcić na zadania dotyczące pisania fragmentu pisma procesowego i wypowiedzi argumentacyjnejzasady oceniania rozwiązań zadań pozwolą Ci zweryfikować, czy udało Ci się dobrze rozwiązać każde z poleceń; na ich podstawie poznasz zasady przydzielania punktów cząstkowych oraz wymagania sprawdzane w zadaniachPrzedmiot: wiedza o społeczeństwieZakres: rozszerzonyAutor: Artur DerdziakLiczba stron: 244Działy:Arkusze maturalne I, II, III, IV, VZasady oceniania rozwiązań zadań - Arkusze I, II, III, IV, V 
Arkusze maturalne. Matura 2025. Matematyka. Zakres podstawowy Adam Konstantynowicz, Anna Konstantynowicz, Małgorzata Pająk   Kompletny zestaw arkuszy maturalnych pozwalający na naukę do matury w takim rytmie, jakiego potrzebujesz. Zawiera: 5 arkuszy maturalnych do samodzielnego rozwiązania; warto od początku nauki oswoić się z zasadami wypełniania arkusza według instrukcji przedmiotowej, dzięki czemu nie traci się dodatkowych punktów, a formalne wpisywanie danych nie zabierze na maturze państwowej cennego czasuzadania i polecenia w każdym arkuszu wiernie odtwarzające arkusz CKE wraz z miejscem na odpowiedź i brudnopisem; dzięki nim przećwiczysz wykorzystanie czasu na rozwiązanie zadań, sposób wypełniania arkusza i zapisywanie odpowiedzikarta odpowiedzi jak w prawdziwym arkuszu maturalnym – dzięki niej nauczysz się nie zapominać o przeniesieniu swoich rozwiązań we właściwe kratki z odpowiedziamizasady oceniania rozwiązań zadań pozwolą Ci zweryfikować, czy udało Ci się dobrze rozwiązać każde z poleceń; na ich podstawie poznasz zasady przydzielania punktów cząstkowych oraz wymagania sprawdzane w zadaniachwybrane wzory matematyczne – takie same, jak te, które otrzymasz na maturze; dzięki temu oswoisz się z ich wyglądem, treściami i korzystaniem z nich podczas rozwiązywania zadańPrzedmiot: matematykaZakres: podstawowyAutor: Adam Konstantynowicz, Anna Konstantynowicz, Małgorzata PająkLiczba stron: 224Działy:Arkusze maturalne I, II, III, IV, VZasady oceniania rozwiązań zadań - Arkusze I, II, III, IV, VWybrane wzory matematyczne
Vademecum– zbiór najważniejszych wiadomości niezbędnych na egzaminie maturalnym – pozwalający na naukę w takim rytmie, jakiego potrzebujesz.ompendium wiedzy podzielone na działy takie jak w repetytorium, podane syntetycznie jako podsumowanie całego cyklu nauki; często w formie tabel, wypunktowań i zestawieńdefinicje i pojęcia wyróżnione w każdym dziale kolorową czcionką, co ułatwia ich zapamiętywanietreści zakresu rozszerzonego wyróżniono kolorowym paskiem, żebyś mógł/mogła samodzielnie decydować o tym, czego się uczyszpojęciownik na końcu publikacji ułatwia szybkie odnalezienie potrzebnych treści bez konieczności wracania do środka publikacjiPrzedmiot: język polskiZakres: podstawowy i rozszerzonyAutor: Urszula Jagiełło, Renata Janicka-Szyszko, Magdalena Steblecka-JankowskaLiczba stron: 296Zawartość:Biblia1.1. Kultura europejska. Dwa filary1.2. Tradycja judeochrześcijańska. Biblia1.3. Wybrane księgi biblijneAntyk2.1. Mity starożytnej Grecji i Rzymu2.2. Literatura2.3. Filozofia2.4. Teatr antyczny2.5. Dorobek starożytnej Grecji i Rzymu. Literatura. Filozofia. TeatrŚredniowiecze3.1. Filozofia3.2. Kultura średniowiecza3.3. Style sztuki średniowiecznej3.4. LiteraturaRenesans4.1. Ramy czasowe4.2. Humanizm4.3. Istotne wydarzenia historyczne4.4. Cechy i funkcje literatury4.5. Charakterystyczne cechy języka i stylu utworów4.6. Jan Kochanowski4.7. Fraszki4.8. Pieśni4.9. Treny4.10. Treny jako cykl poetycki4.11. Motywy zawarte w poezji Jana Kochanowskiego4.12. Jan Kochanowski Odprawa posłów greckich4.13. Piotr Skarga Kazania sejmowe4.14. Michel de Montaigne Próby4.15. François Rabelais Gargantua i Pantagruel4.16. William Szekspir Hamlet4.17. William Szekspir Makbet4.18. William Szekspir Romeo i JuliaBarok5.1. Ramy czasowe5.2. Filozofia5.3. Sarmatyzm5.4. Kierunki i prądy literackie5.5. Cechy i funkcje literatury5.6. Charakterystyczne cechy języka i stylu utworów5.7. Jan Chryzostom Pasek Pamiętniki5.8. Molier SkąpiecOświecenie6.1. Ramy czasowe6.2. Oświecenie w Polsce6.3. Filozofia6.4. Kierunki i prądy literackie6.5. Charakterystyczne cechy języka i stylu utworów6.6. Ignacy Krasicki Satyry6.7. Ignacy Krasicki Bajki6.8. Ignacy Krasicki Hymn do miłości ojczyznyRomantyzm7.1. Chronologia7.2. Burza i napór. Preromantyzm7.3. Angielscy poeci jezior7.4. Romantyzm w Polsce. Przełom romantyczny7.5. Sztuka romantyczna7.6. Cechy literatury romantycznej7.7. Język i styl utworów romantycznych7.8. Adam Mickiewicz Oda do młodości7.9. Adam Mickiewicz Romantyczność i inne ballady7.10. Adam Mickiewicz Pan Tadeusz7.11. Adam Mickiewicz Dziady cz. II7.12. Adam Mickiewicz Dziady cz. III7.13. Adam Mickiewicz Konrad Wallenrod7.14. Adam Mickiewicz Sonety krymskie7.15. Adam Mickiewicz, inne poezje7.16. Juliusz Słowacki Kordian7.17. Juliusz Słowacki Lilla Weneda7.18. Juliusz Słowacki Balladyna7.19. Juliusz Słowacki, poezje7.20. Zygmunt Krasiński Nie-Boska komedia7.21. Aleksander Fredro Zemsta7.22. Cyprian Kamil NorwidPozytywizm8.1. Ramy czasowe8.2. Filozofia8.3. Kierunki i prądy w literaturze i sztuce8.4. Cele i funkcje literatury8.5. Charakterystyczne cechy języka i stylu utworów8.6. Henryk Sienkiewicz Potop8.7. Bolesław Prus Lalka8.8. Bolesław Prus Z legend dawnego Egiptu8.9. Eliza Orzeszkowa Gloria victis8.10. Poezja pozytywizmu8.11. Gustaw Flaubert Pani Bovary8.12. Fiodor Dostojewski Zbrodnia i karaMłoda Polska (modernizm)9.1. Granice chronologiczne epoki9.2. Światopogląd9.3. Filozofia9.4. Prądy artystyczne9.5. Stanisław Wyspiański Wesele9.6. Stanisław Wyspiański Noc listopadowa9.7. Władysław Stanisław Reymont Chłopi, tom I – Jesień9.8. Poezja Młodej PolskiDwudziestolecie międzywojenne10.1. Ramy czasowe10.2. Filozofia10.3. Kierunki w literaturze i sztuce10.4. Stefan Żeromski Przedwiośnie10.5. Stefan Żeromski Rozdzióbią nas kruki, wrony…10.6. Witold Gombrowicz Ferdydurke10.7. Bruno Schulz Sklepy cynamonowe10.8. Stanisław Ignacy Witkiewicz Szewcy10.9. Michaił Bułhakow Mistrz i Małgorzata10.10. Franz Kafka Proces10.11. Poezja dwudziestolecia międzywojennegoWspółczesność11.1. Ramy czasowe11.2. Filozofia11.3. Kierunki w literaturze i sztuce11.4. Cele i funkcje literatury11.5. Charakterystyczne cechy języka i stylu utworów11.6. Tadeusz Borowski Proszę państwa do gazu, Ludzie, którzy szli11.7. Gustaw Herling-Grudziński Inny świat11.8. Hanna Krall Zdążyć przed Panem Bogiem11.9. Albert Camus Dżuma11.10. George Orwell Rok 198411.11. Józef Mackiewicz Droga donikąd11.12. Tadeusz Konwicki Mała apokalipsa11.13. Sławomir Mrożek Tango11.14. Sławomir Mrożek Lolo11.15. Marek Nowakowski Raport o stanie wojennym11.16. Marek Nowakowski Górą „Edek”11.17. Jacek Dukaj Katedra11.18. Antoni Libera Madame11.19. Andrzej Stasiuk Miejsce11.20. Olga Tokarczuk Profesor Andrews w Warszawie11.21. Ryszard Kapuściński Podróże z Herodotem11.22. Jorge Luis Borges Biblioteka Babel11.23. Poezja współczesna Wybrane zagadnienia z teorii literatury12.1. Rodzaje literackie12.2. Gatunki (nie tylko literackie)12.3. Gatunki publicystyczne12.4. Gatunki użytkowe12.5. Ustne formy wypowiedzi12.6. Pisemne formy wypowiedzi12.7. Środki stylistyczne12.8. Wersyfikacja12.9. Retoryka12.10. DefinicjaWiedza o języku13.1. Znaki13.2. Język jako system znaków13.3. Akty mowy. Intencje wypowiedzi13.4. Akt komunikacji językowej13.5. Funkcje wypowiedzi13.6. Funkcje języka13.7. Styl i stylizacja13.8. Styl indywidualny i styl typowy13.9. Style funkcjonalne współczesnej polszczyzny13.10. Moda językowa13.11. Etymologiczne a realne znaczenie wyrazu13.12. Tabu językowe13.13. Socjolekt13.14. Zapożyczenia13.15. Historia zapożyczeń13.16. Słownictwo neutralne i zabarwione emocjonalnie13.17. Słownictwo oficjalne i potoczne13.18. Etyka wypowiedzi13.19. Etykieta językowa13.20. Kultura języka13.21. Język niebezpiecznym narzędziem13.22. Językowy obraz świata13.23. Ortografia i interpunkcjaPojęciownikIndeks osobowyIndeks rzeczowy 
Niezbędnik z teorią. Egzamin ósmoklasisty 2025 Matematyka Kinga Gałązka  Cała praktyczna wiedza matematyczna potrzebna na egzaminie, podana w przystępnej i skrótowej formie. Pozwoli uzupełnić i usystematyzować wiedzę niezbędną do rozwiązywania zadań egzaminacyjnych. Zastąpi podręczniki, do których obecnie ósmoklasiści mogą nie mieć dostępu.Kompleksowe wsparcie w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty Co znajdziesz w publikacji Niezbędnik z teorią. Egzamin ósmoklasisty 2025. Matematyka? Niezbędną, usystematyzowaną teorię do każdego działu przydatną na egzaminie, atrakcyjną formę powtórek przed egzaminem ósmoklasisty, zestawienie wzorów i ich zastosowań, uzupełnienie materiału zawartego w publikacji „Egzamin ósmoklasisty. Matematyka.Wzory, zadania i arkusze egzaminacyjne”.
Podręcznik Historia 3. Część 2 Zakres podstawowy Liceum i technikum - zmiana 2022 Janusz Ustrzycki, Mirosław Ustrzycki Zakres podstawowy został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników, którzy rozpoczynają naukę przedmiotu historia w klasie trzeciej. Publikacja obejmuje zakres od początku XX w. do 1939 r. i pozwala zrealizować treści przewidziane do nauki tego przedmiotu w drugim semestrze.Jest zgodna z najnowszymi zmianami w podstawie programowej z 2022 r.Każdy rozdział podręcznika otwiera spis tematów z danego obszaru. Natomiast każdy temat zawiera wypunktowane cele lekcji, które uczniowie osiągną po przyswojeniu danej partii materiału.Publikacja zawiera liczne teksty źródłowe, infografiki i mapy ilustrujące treści merytoryczne.Elementy te opatrzone poleceniami pomagają w rozwinięciu umiejętności analizy zawartych w nich wiadomości. Informacje o źródle to kolejne elementy, które poszerzają wiedzę, a także są punktem wyjścia do dyskusji i doskonalenia analizy. W toku lekcji do poszczególnych elementów zaproponowano wiele poleceń i pytań do wykorzystania przez nauczyciela lub do nauki samodzielnej ucznia w domu. Hasła na marginesach to treści obowiązkowe do zapamiętania. Bloki „Podsumowanie lekcji” i „Podsumowanie przed sprawdzianem” znajdujące się na końcu działu zawierają esencję wiadomości i umożliwiają szybkie powtórki. Podręcznik kończy się polecaną listą lektur, które warto poznać, oraz indeksami: osobowym i pojęć. Na uwagę zasługują liczne zdjęcia i grafiki bogato ilustrujące tematy z zakresu kultury, sztuki i innych dziedzin ważnych i rozwijających się w omawianych okresach, pozwalające wyobrazić sobie koloryt tamtych epok. Podręcznik do historii, zakres podstawowy dla szkół ponadpodstawowych składa się z 3 działów: Geneza, przebieg i następstwa I wojny światowej Świat w okresie międzywojennym II Rzeczpospolita  
1 2 3 4 5
z 16
skocz do z 16