Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Czy to jawa, czy to sen…

Anna Trusiewicz

Czy to jawa, czy to sen…

2.5

(2 oceny) wspólnie z

25,00

 

Znajdziecie państwo tutaj samą kwintesencję uczuć autorki. Książka zawiera kilkadziesiąt wierszy i prozę. Utwory są oparte w dużej mierze na faktach, poprzeplatane elementami fikcji. Pisarka chce podzielić się z państwem swoim barwnym widzeniem świata. Dzięki swojej dociekliwej osobowości i spostrzegawczości widzi pewne prawidłowości w otaczającym nas życiu i pragnie je przekazać. Autorka nawiązuje w swoich opowiadaniach do dziedziny psychologii z elementami psychiatrii oraz do wydarzeń wręcz niespotykanych. Po przeczytaniu książki nie można dojść do jasnego wniosku, czy opisywane zdarzenia to jawa czy sen. Myślę, że każdy tu znajdzie coś dla siebie. Książka zmusi do refleksji i zapewni wiele wzruszeń. Utwory są pisane w sposób inteligentny, błyskotliwy, bez zbędnych dłużyzn. Czyta się je szybko i nie można doczekać się końca.
Anna Truszkowska urodziła się 21 października 1978 r. w Ostrołęce. Studiowała finanse i bankowość na UŁ. Interesuje się psychologią. W 2015 r. w Towarzystwie Przyjaciół Ostrołęki wydała książkę „Coś o rzeczy względnie pozytywnej”.
Zawarte w książce Anny Truszkowskiej „Czy to jawa, czy to sen” miniaturki prozatorsko-poetyckie to przejaw wielkiej wrażliwości Autorki i wyraz jej nieustannego pragnienia miłości.
Utwory te sprawiają wrażenie wspomnień dawnych dni, które jednak pozostają wciąż w pamięci Poetki jako żywe.
To dość ciekawe miniopowiadania, przesycone szczerością wypowiedzi; jak też wiersze, w których Autorka stara się w prosty sposób wypowiedzieć siebie. Przy tym nie zapomina o Bogu jako o źródle życia i wszelkiego dobra.
Polecam tę książkę do lektury – może pomóc nam w refleksji nad miłością, której wszyscy przecież pragniemy.
Wiesław Janusz Mikulski, członek Związku Literatów Polskich

Poligraf
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-785-6737-0

Liczba stron: 80

Format: 14.5x20.5

Cena detaliczna: 25,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...