Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Diamentowe mądrości Część I

Baszarkiewicz Machcińska Marianna

Diamentowe mądrości Część I

25,00

 

„Diamentowe mądrości” to zbiór aforyzmów w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim, wzbogacony czarno-białymi fotografiami. Idealna pozycja dla tych, którzy w codziennym zabieganiu chcą zwolnić i przez chwilę pomyśleć nad tym, dokąd zmierzamy i co jest w życiu ważne.
Marianna Baszarkiewicz z domu Machcińska vel Machczyńska (ps. Marianka B.), córka Mariana i Celiny ur. 03.08.1969 r. w Białogardzie. W październiku 2012 r. wydała debiutancki tomik poezji pt. „Kamień w serce”, stanowiący zbiór wierszy dotychczasowego życia, a rok później w lipcu 2013 r. ukazał się na rynku drugi tom, tym razem o tematyce, jakże bliskiej sercu każdego człowieka, czyli – miłosnej pt. „Bursztynowe szczęście”.
Pisząca – krewna Adama Mickiewicza, Antoniny Machczyńskiej oraz Edwarda Machczyńskiego. Członek Sankt-Petersburskiej Międzynarodowej Organizacji Związku Pisarzy Rosji. Mieszka w Nowym Worowie (powiat drawski). Pochodzi z rodziny bogatej w tradycje, zarówno patriotyczne, jak i literackie. Od dzieciństwa przejawiała talent do wyrażania myśli i uczuć w poezji, co zaowocowało pokaźnym zbiorem. Przelewanie emocji na papier daje jej ogromną przyjemność i satysfakcję oraz sprawia niewyobrażalną radość, pozwalając na uzewnętrznianie przeżyć a także upamiętnianie ulotnych chwil życia.

Warszawska Firma Wydawnicza
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-801-1742-6

Liczba stron: 140

Format: 14.7x21.5

Cena detaliczna: 25,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...