Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Dziewiąty dzień miesiąca Aw Zburzenie świątyni jerozolimskiej

Barbara Szczepanowicz

Dziewiąty dzień miesiąca Aw Zburzenie świątyni jerozolimskiej

19,50

 

Powieść biblijna Barbary Szczepanowicz Dziewiąty dzień miesiąca Aw dobrze oddaje realia opisywanych czasów, osoby i wydarzenia związane z ważnym momentem dziejów świata, judaizmu i chrześcijaństwa. Równocześnie autorka porusza zawsze aktualne problemy moralne. Dzięki lekturze można dostrzec analogie między życiem bogatych klas imperium rzymskiego a współczesną cywilizacją konsumpcyjną. Książka przybliża czytelnikom Pismo Święte, początki Kościoła, pomaga zastanowić się nad sensem życia.
o. Tomasz M. Dąbek OSB

Barbara Szczepanowicz to autorka książek popularno-naukowych o tematyce biblijnej takich jak: Atlas roślin i zwierząt biblijnych; Ziemia Święta. Geografia biblijna; Rośliny biblijne. Ziemia Święta; Kuchnia biblijna, czyli co, jak i kiedy spożywano w czasach biblijnych, jak ucztowano; Kuchnia żydowska – święta, obyczaje i potrawy świąteczne; Zwierzęta i rośliny w życiu świętych oraz jako ich atrybuty; Moda w Biblii; Muzyka i taniec w Biblii; Tajemnice liczb biblijnych; Zdrowie i choroba w świecie Biblii.
Zafascynowana Pismem Świętym przybliża czytelnikom w formie powieści biblijnych również mniej lub bardziej znane postacie ze Starego i Nowego Testamentu jak Ewa, Izaak, Lot, Hiob, król Salomon, Juda Machabeusz, Gedeon, Judasz, Marta, Salome, Eliasz, Amos, Ozeasz, Ezechiel.
Dziewiąty dzień miesiąca Aw to już dwudziesta z kolei powieść tej autorki. Jej tytuł oznacza datę zburzenia świątyni jerozolimskiej, która miała przełomowe znaczenie dla judaizmu i rozwoju chrześcijaństwa.

Dehon
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-751-9476-0

Liczba stron: 354

Format: 12.5x19.5cm

Cena detaliczna: 26,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...