Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Fundamenty wiary

David Weber

Fundamenty wiary

7.8

(108 ocen) wspólnie z

49,90

 

Piąty tom cyklu "Schronienie"!
Wyspiarskie Imperium Charisu toczy walkę o przetrwanie. Większość jego obywateli nie wie jednak, za co tak naprawdę oddaje życie. Charis ma już na koncie serię oszałamiających zwycięstw na morzach i oceanach Schronienia, ale żeby wygrać wojnę i zachować niezależność, musi pokonać Kościół na jego własnym terenie. Jak jednak przenieść wojnę na kontynenty, które zamieszkuje piętnastokrotnie większa liczba ludności? Jak powstrzymać wroga od kontrataku?
Władcy Charisu wiedzą, że muszą znaleźć odpowiedzi na te pytania... i to szybko. Tortury w lochach Inkwizycji i egzekucje są coraz częstsze. Kler podburza obywateli do buntów,a religijni fanatycy sieją zniszczenie na ziemiach Charisu. Kolejni zabójcy nastają na życie cesarza Cayleba i jego małżonki. A Merlin Athrawes, cybernetyczny awatar kobiety zmarłej przed tysiącem lat, odkrywa w końcu, co kryje się pod Świątynią w odległym Syjonie. Mężczyźni i kobiety walczą o wolność i tolerancję dla wszystkich ludzi, budując w pocie i krwi fundamenty przyszłej cywilizacji. Czy okażą się one jednak wystarczająco mocne, by spełnić ich nadzieje?
David Weber, jedna z największych gwiazd światowej fantastyki, znany jest przede wszystkim z doskonałych cykli militarnej SF (HONOR HARRINGTON, STARFIRE) i rewelacyjnej space opery SCHRONIENIE. Łączny nakład jego książek przekroczył już siedem milionów egzemplarzy. Aż dwadzieścia dwa tytuły jego autorstwa trafiły na listę bestsellerów „New York Timesa”.

Rebis
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-10-01

ISBN: 978-83-781-8422-5

Liczba stron: 816

Format: 130x200mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...