Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Justyna Kowalczyk. Królowa Śniegu

Bogdan Chruścicki

Justyna Kowalczyk. Królowa Śniegu

6.2

(63 ocen) wspólnie z

27,93

Polska mistrzyni, która rozgrzewa serca kibiców

Nazywana jest Królową Śniegu. Bywa kontrowersyjna i bezkompromisowa. Jej waleczność i piękny uśmiech znają wszyscy – nie tylko pasjonaci sportów zimowych.

Polska mistrzyni rozgrzewa serca kibiców: cztery Kryształowe Kule, pierwszy od czasów Wojciecha Fortuny złoty medal na zimowej olimpiadzie, zwycięstwa w Tour de Ski, dziesiątki wygranych biegów Pucharu Świata – a do tego skromność i wdzięk.

Autor książki Bogdan Chruścicki to znany dziennikarz i wielki fan Justyny Kowalczyk. W swojej książce w niezwykle osobisty sposób pisze o jej prywatnym i sportowym życiu. Wszystko utrzymane jest w charakterystycznym stylu jego komentarza sportowego: czytając, widzimy biegnące zawodniczki, słyszymy skrzypienie śniegu pod ich nartami i okrzyki radości po odniesionych zwycięstwach.

Otwarte
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-02-19

ISBN: 978-83-7515-285-2

Opracowanie graficzne
Aleksandra Szmak

Liczba stron: 264

Otwarte

Format: 165 x 225

Cena detaliczna: 39,90 zł

Irena Szewińska

To książka bardzo ciekawa – autor nie tylko w interesujący sposób przedstawia sylwetkę Justyny Kowalczyk, ale też wprowadza nas w świat sportu, w świat Justyny. Razem z nią przeżywamy historię jej wspaniałej kariery.
Dzięki ogromnej wiedzy autora i jego fascynacji narciarstwem biegowym poznajemy kulisy wielu sportowych wydarzeń. Wszystkim polecam lekturę tej wybitnej książki

Sportowcy, którzy zdobyli medal na Olimpiadzie ze złamaną stopą

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...