Menu

Marianna Gierszewska

Marianna Gierszewska urodziła się 11 listopada 1996 roku. Jest pisarką i znaną aktorką. Nie tak dawno opowiedziała światu o sporej niedogodności, z którą boryka się od wieku nastoletniego, a mianowicie o stomii. W połowie 2022 roku, pomimo choroby (wrzodziejące zapalenie jelita grubego) zdiagnozowanej gdy miała 15 lat, urodziła syna. Jest także twórczynią bieliźnianej marki Tutti, która jako pierwsza w Polsce zajęła się produkcją bielizny stomijnej.

Marianna Gierszewska – pisarka ze stomią

Na podstawie własnych przeżyć napisała książkę pt. „Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce Wydana została ona przez Wydawnictwo Otwarte 28 września 2022 roku. Przez chorobę zdiagnozowaną u niej w wieku 15 lat, lekarze zdecydowali się na wytworzenie u nieznanej wtedy jeszcze aktorki otworu stomijnego. Twierdzi, że dzięki chorobie obudziła się w niej ogromna siła walki. Gierszewska, jako jedna z pierwszych osób publicznych, odważyła pokazać się społeczeństwu ze stomią podczas sesji zdjęciowej pt. „Stomia nie wyklucza”, która powstała 2020 roku w ramach współpracy z fundacją STOMIAlife.

Pisarka – aktorka serialowa i filmowa

Marianna Gierszewska świetnie sprawdza się również jako aktorka. Na swoim koncie ma wiele ciekawych ról. Jednym z pierwszych filmów, w których zagrała był „Nie mów do mnie mamo” (2016 r.). W 2017 roku można było zobaczyć pisarkę w filmie „Wycinanki”, a następnie w 2018 roku w „Bliskich” i „Ninie”. Dwa lata później pojawiła się na ekranach telewizorów w serialu „Pułapka” i w pełnometrażowej produkcji „Jestem tutaj”. W 2022 roku zagrała drugoplanową rolę w komedii obyczajowej pt. „Chrzciny” i także w serialu „Rojst”.
Gdzie jest „początek wszystkiego”? Przy mamie i tacie. W ich zbliżeniu i jakiejś miłości. Pięknej, trudnej, bliskiej lub dalekiej. Początek wszystkiego jest przy bijącym sercu opiekunki i we wspólnym z nią doświadczaniu narodzin. Początek wszystkiego jest w historii pierwszych miesięcy i lat życia. O tym, że dzieciństwo ma znaczenie, wiemy już wszyscy. A gdyby tak popatrzeć jeszcze bardziej wstecz? „Początek wszystkiego” to książka, która analizuje wpływ czasu prenatalnego i okołoporodowego na nasze późniejsze życie, która poddaje pod dyskusję związek naszych pierwszych doświadczeń z relacjami, chorobami, myślami, a nawet wyborami w życiu dorosłym. To książka dla dzieci swoich rodziców i dla rodziców swoich dzieci. Bo początek ma znaczenie. Jaki jest Twój?  
Książka Marianny Gierszewskiej "Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce" I kładąc swoją dłoń na twoim policzku, mówię: DASZ RADĘ. (…) Weź więc głęboki wdech – być może swój pierwszy – i zobacz, jak można NAPRAWDĘ. To książka o drodze do wolności, swobody, samoświadomości, a także o walce z własnymi demonami. To książka o wspomnieniach i emocjach. O bólu, prawdzie i sile, ale też o radości, szczęściu i szczerym zachwycie życiem. To książka o tym, jak BYĆ TAK NAPRAWDĘ. "Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce" - książka Gierszewskiej Ta książka jest jak Marianka: prawdziwa. To historia o byciu najlepszą przyjaciółką samej siebie. O byciu sobą. O życiu swoim życiem, a nie według oczekiwań innych. To książka piękna i mądra. Jak Marianka. Beata Sadowska założycielka serwisu Mentalist Marianna uświadamia nam, jak ważne jest stawianie granic, także oczekiwaniom innych wobec nas. Zachęca nas do refleksji nad tym, czy lęki, które odczuwamy, są tak naprawdę nasze. Bo żeby „być tak naprawdę”, potrzebujemy zrozumieć siebie, swoje potrzeby i emocje, i mówić o nich głośno bez względu na to, co inni o nas powiedzą lub pomyślą. Sylwia Luks blogerka, właścicielka marki Looks by Luks, mama trójki dzieci ""Być tak naprawdę. Od grzecznej dziewczynki do wolnej kobiety, która idzie, gdzie chce"" to podróż ku samoświadomości. Książka, napisana przez Mariannę Gierszewską, prezentuje autentyczne doświadczenia autorki i jej walkę o własną tożsamość. To próba pokazania, jak możliwe jest przekształcenie grzecznej dziewczynki, rządzącej się społecznymi konwenansami, w wolną kobietę, która nie boi się iść własną ścieżką, niezależnie od otaczających ją oczekiwań. W ""Być tak naprawdę"" Gierszewska wskazuje na znaczenie stawiania granic, zarówno wobec własnych, jak i zewnętrznych oczekiwań. Mówi o tym, jak ważne jest, by zrozumieć i zaakceptować własne potrzeby, emocje i lęki, zamiast próbować je ukryć czy tłumić. Autorka zwraca uwagę, że często to, czego się boimy, to nie nasze lęki, ale lęki narzucone przez społeczeństwo, rodzinę czy przyjaciół. Gierszewska proponuje, by zamiast ulegać tym presjom, odważyć się na bycie sobą - na bycie prawdziwym. Zachęca do odwagi, do wyrażania swoich myśli, uczuć i pragnień głośno, bez obawy o to, co inni pomyślą czy powiedzą. To jest prawdziwa wolność - zdolność do bycia sobą, niezależnie od oczekiwań innych. ""Być tak naprawdę"" to prawdziwa podróż ku samodzielności i samoświadomości. To lekcja, która pokazuje, że każda kobieta jest w stanie uwolnić się od społecznych ograniczeń i żyć autentycznym, szczęśliwym życiem. To historia o odwadze, prawdzie i wolności, ale także o radości, odkrywaniu siebie i radzeniu sobie z emocjami. To opowieść o byciu sobą, o byciu prawdziwym, o byciu wolnym.