Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Karuzela samobójczyń

Sharon Bolton

Karuzela samobójczyń

39,80

Druga powieść z bohaterką Ulubionych rzeczy

„Przerażające i hipnotyzujące! S.J. Bolton zmienia oblicze literatury kryminalnej”.

Tess Gerritsen




Lacey Flint, młoda policjantka z tajemniczą przeszłością, zafascynowana postaciami seryjnych morderców, tym razem wciela się w rolę ofiary…
Uniwersytet Cambridge sceną zbrodni doskonałych: morderstw bez mordercy. Ofiary zabijają się same…
Uniwersytetem Cambridge wstrząsa seria tajemniczych samobójstw. Już kilkanaście dziewczyn odebrało sobie życie – w bardzo gwałtowny, krwawy, makabryczny sposób. Doktor Evi Oliver, uniwersytecki psychiatra, podejrzewa, że to nie zbieg okoliczności...
Do Cambridge przyjeżdża z Londynu Lacey Flint. Prowadzi śledztwo, udając studentkę. Niebawem ktoś zaczyna ją straszyć, wykorzystując jej najskrytsze lęki. Wkrótce Lacey zaczynają dręczyć te same niepokojące koszmary, o jakich mówiły dziewczyny, zanim odebrały sobie życie...


Sharon Bolton stała się w ostatnich latach jedną z najbardziej znanych, lubianych i cenionych brytyjskich autorek. Jej literackie psychologiczne thrillery wydawane w 18 krajach są laureatami i finalistami międzynarodowych nagród, m.in. CWA Gold Dagger, Barry Award, International Thriller Writers Best First Novel, Mary Higgins Clark oraz francuskiej Prix du Polar. W 2013 jej twórczością zainteresowało się Hollywood. Premiera ekranizacji powieści Sacrifice odbyła się w kwietniu 2016. Film zakupiło HBO. W 2014 Sharon Bolton otrzymała nagrodę CWA Dagger in the Library przyznaną przez Stowarzyszenie Pisarzy Kryminałów.

Amber
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania:
2016-06-02

ISBN: 978-83-241-5894-2

Liczba stron: 416

Amber

Format: 205x130mm

Cena detaliczna: 39,80 zł

Rok wydania: 2016

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...