Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Korea Zjednoczona - szansa czy utopia?

Andrzej Bober

Korea Zjednoczona - szansa czy utopia?

6.9

(16 ocen) wspólnie z

49,00

 

Korea zjednoczona - szansa czy utopia? Andrzeja Bobera stawia pytanie, czy podzielona Korea ma szansę na zjednoczenie czy może sama Korea Północna stanowi zagrożenie dla całego świata. Korea Północna to wielka zagadka. Z jednej strony twardy reżim, z drugiej głód i bieda. Kraj wymaga stałego monitoringu ze strony całego świata, szczególnie w obliczu ostatnich wydarzeń i gróźb. Korea zjednoczona - szansa czy utopia? Andrzeja Bobera to jedyna na polskim rynku pozycja, która tak wnikliwie bada ten temat i która daje wiele nieznanych do tej pory odpowiedzi.
"To solidna panorama stosunków koreańskich. Co ważne, nie o potencjalnym konflikcie tu mowa i tragedii wojny sprzed pół wieku, ale o szansach wynikający ze współpracy i ewentualnego zjednoczenia. Taka perspektywa nie jest wcale oczywista. Półwyspem Koreańskim od lat interesują się naukowcy, politycy, stratedzy, dziennikarze i domorośli miłośnicy geopolityki. Rysując swoje scenariusze dla Azji Wschodniej, najczęściej widzą Koree jako źródło niestabilności i zagrożenie dla światowego pokoju. Tym samym wokół obu Korei ? ich interesów, wzajemnych stosunków, wpływów wielkich sąsiadów i światowych mocarstw ? narosło mnóstwo stereotypów. Praca Andrzeja Bobera, od lat szczerze zainteresowanego sprawami koreańskimi, pozwala się w gąszczu owych stereotypów rozeznać". (red. Jędrzej Winiecki, "Polityka")

Kwiaty Orientu
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-935-2711-3

Liczba stron: 496

Format: 165x235mm

Cena detaliczna: 49,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...