Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Królewna i stokrotki

Krzysztof Konopka

Królewna i stokrotki

5.5

(13 ocen) wspólnie z

44,99

 

"Gdy czynisz dobro, świat wokół ciebie staje się odrobinę lepszy

Pod panowaniem króla Bernarda i królowej Anny mieszkańcy Królestwa Bellis żyją w pokoju i szczęściu. Wkrótce jednak spokój w kraju zostaje zakłócony przez najazd Albiny, nieprzyjaznej władczyni z sąsiedniego państwa. Anna wraz z nowo narodzoną córką Blanką musi ratować się ucieczką do ubogiego domku swojej matki, położonego z dala od stolicy. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem: królowa zostaje rozpoznana i uwięziona, a dziewczynka trafia pod opiekę babci. W miarę upływu lat królewna staje się coraz bardziej rezolutna i ciekawa świata, a jej chęć niesienia pomocy każdemu, kogo spotka na swojej drodze, jest godna podziwu. Wkrótce okaże się, że mądrość i dobro dorastającej Blanki mogą ocalić królestwo rządzone przez złą Albinę...
Ta wzruszająca, oparta na klasycznych baśniowych motywach opowieść przekona was, że warto uwierzyć w potęgę dobra – tylko wtedy da się odważnie kroczyć przez życie i spełniać swoje marzenia.

Urzekająca humorem i bogactwem uczuć baśń, którą czyta się z ogromną przyjemnością. Przyciąga do siebie różnorodnością postaci, przypisanych im cech charakteru, ciekawością następujących po sobie wydarzeń. Pozwala czytelnikowi poczuć się mieszkańcem Królestwa Bellis, przeżywać przygody Blanki, śmiać się z zabawnych dialogów zwierząt domowych, uczestniczyć w starciach dobra ze złem, którego nośnikiem jest księżna Albina i uwierzyć w szczęśliwe zakończenie. Bo dobro, jak stokrotka, rozkwita nieśmiało i pięknie w każdym, kto na nie czeka.
Dorota Ludwiczuk – psycholog

Królewna i stokrotki to spokojna baśń, w której między dobrem a złem istnieje wyraźna granica, a co najważniejsze to pierwsze zawsze wygrywa. Idealna lektura, pozbawiona przemocy i dorosłych wtrąceń, dla malucha i dla rodzica.
Marta Kraszewska, www.rudymspojrzeniem.pl

Krzysztof Konopka – urodził się w 1999 roku w Lubaczowie. Od wielu lat pisze i rysuje. Posiada spory zbiór tekstów i rysunków, dotąd nieopublikowanych. W 2015 roku wydana została jego własnoręcznie ilustrowana książka – Powieść z krainy Pimpinelli, którą napisał w wieku 13 lat. W 2016 ukazał się drugi tom tejże powieści – Powieść z krainy Pimpinelli 2: Powrót bociana Augusta. Powstały również trzy kolejne tomy serii, na razie nieopublikowane. W 2015 roku stworzył powieść Królewna i stokrotki, również własnoręcznie ilustrowaną. Interesuje się historią i fotografią. Lubi zwierzęta, a w szczególności psy (zwłaszcza rasę Cavalier king Charles spaniel)."

Novae Res
Broszurowa ze skrzydełkami

Data pierwszego wydania:
2018-12-14

ISBN: 978-83-814-7208-1

Liczba stron: 348

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...